Theorie en praktijk geïntegreerd transport 21 Het Logistiek Opleidingscen trum (LOC) Zeeland aan de Noorwegenweg in Terneuzen is donderdag 13 oktober officieel geopend door Hans van der Hart, directeur van Zeeland Seaports. Het nieuwe centrum is al sinds maandag 26 september operatio neel, nadat amper een half jaar eerder de eerste paal de grond in ging- door Henk van de Voorde Veel aandacht voor de prakti jk op LOC Terneuzen. TERNEUZEN - Met de komst van het logistieke centrum worden theo rie en praktijk geïntegreerd op dezelf de locatie. Dat komt kwaliteit en effi ciency sterk ten goede. Het aanbod van cursussen en trainingen wordt uit gebreid en naar een hoger plan getild. Initiatiefnemers van het LOC zijn Zeeland Seaports en Maritiem Insti tuut de Ruyter. Beide partijen maak ten zich sterk voor de komst van een logistiek centrum vanwege hun ach terban in de havengebieden. Het tota le opleidingsterrein omvat 13.000 vierkante meter, waarvan 4500 vier kante meter buitenterrein, een loods van 1000 vierkante meter, vier leslo kalen, centrale balie, kantoor, kleedlo kalen en sanitaire voorzieningen. „We zijn zeer tevreden met het LOC Zeeland. Het is een schitterend ge bouw, dat voorziet in de behoefte van zowel bedrijfsonderwijs als regu lier onderwijs", aldus commercieel manager Mare Cardon. De afgelopen weken zijn er al cursussen gestart voor onder andere heftruckchauffeur en voor havenwerker, in opdracht van gerenommeerde bedrijven als Verbrugge Terminals en Ovet. Zeeland Seaports is eigenaar van het perceel grond waar het nieuwe logis tiek opleidingscentrum is verrezen. „Zeeland Seaports heeft de grond in erfpacht aan ons aangeboden. De ge bouwen worden gehuurd van het ROC Zeeland. Wij moeten de huur zien terug te verdienen door het ver kopen van cursussen aan het bedrijfsle ven", verklaart Cardon die leiding geeft aan een team van een vijftal mensen dat zich bezighoudt met de operationele zaken. Als commercieel manager draagt hij zorg voor de pr, het onderhouden en uitbreiden van de contacten met het bedrijfsleven en/of het opzetten van samenwer kingsverbanden. Structuur De logistieke sector dreigt in Zeeland onevenredig zwaar getroffen te wor den door een te krappe arbeidsmarkt. Het LOC hoopt uitkomst te bieden. Tot dusverre werden logistieke oplei dingen her en der verspreid (met .na me) in de Zeeuwse havengebieden ge land) en Hans van der Hart. De ope ning is mede mogelijk gemaakt door Arentis, DRTC H4A, Koch Advies groep, KvK, Maritiem Instituut De Ruyter, Poppe Installatietechniek, ROC Zeeland, Royal Catering, Ver keersschool Dek, Tegelzetbedrijf Die- leman, Wolter Dros en Zeeland Seaports. Voorafgaand aan de officiële opening was er een symposium onder auspiciën van de Kamer van Koophan del met als thema 'Geld verdienen door risicomanagement'. Bij interna tionaal zakendoen loopt men risico's op het gebied van in- en uitvoer aan gifte, BTW en Douanerechten. En te vens rondom transport, transfer of handelscontracten. Wie niet goed op de hoogte is van de gevolgen van de ze risico's, kan voor vervelende finan ciële verrassingen komen te staan. Door risico's af te bakenen, kunnen ze beter ingeschat en beheerst wor den waardoor onnodige geldverspil ling wordt voorkomen. Mare Cardon voor het LOC gebouw in Terneuzen. PalletkanJei In- en Verkoop van verpakkingshout - geven. Met het nieuwe centrum wordt er structuur aangebracht in het woud van theorie en praktijk in de lo gistiek in Zeeland. „We trachten het imago van de sector transport en logis tiek op te vijzelen door goed op te lei den. Het is belangrijk dat de beroe pen in deze sector aantrekkelijk wor den gemaakt zodat meer mensen kie zen voor de logistiek. Het Logistiek Opleidingcentrum Zeeland kan via haar uitgebreide voorzieningen daar een belangrijke bijdrage aan leveren. De havenbedrijven hebben er baat bij dat goede (logistieke) opleidingen in de directe omgeving worden aangebo den. Gelukkig is ook de bereikbaar heid en parkeergelegenheid van het LOC prima. We maken daarbij ge bruik van de kennis en competentie van onderwijs en bedrijfsleven. Geluk kig omarmen vele bedrijven het logis tieke centrum. We zijn er trots op dat het uiteindelijk is gelukt om met alle betrokken partijen het logistiek cen trum tot stand te brengen." De lastige arbeidsmarktsituatie in de logistiek kan de groei van de Zeeuw se economie blokkeren. Er stromen relatief veel mensen uit, terwijl het aanbod van voldoende gekwalificeerd personeel achter blijft. Bovendien wordt in de Zeeuwse havens stevig geïnvesteerd waardoor de vraag naar logistieke medewerkers nog verder zal toenemen. Er zijn wel mensen te vinden, maar deze zijn doorgaans laag opgeleid. Ze moeten ondersteuning krijgen om aan de juiste kwalificatie te voldoen zodat ze bij de havenbe drijven aan de slag kunnen gaan. In het nieuwe centrum zullen mensen worden opgeleid voor uiteenlopende functies in de logistieke sector. Zo worden diverse mensen de mogelijk heid geboden om voor een veilige baan in de haven te kiezen. Men wordt bijvoorbeeld opgeleid voor lo gistiek medewerker, cargadoor, hef truckchauffeur of kraanmachinist. Totaalpakket „In het LOC Zeeland komen over heid, bedrijfsleven en regulier onder wijs bij elkaar, van theorie tot prak tijk, van opleiding tot bijscholing. Het totaalpakket aan opleidingen voor de logistieke sector dat wordt aangeboden op deze locatie is uniek voor Zeeland." Na de openings woorden van dagvoorzitter Bert van Leerdam (bekend van Omroep Zee land), volgden korte toespraken door Marijn Nelen (lid College van Be stuur ROC Zeeland), Rob van Rent- erghem (directeur KvK ZW Neder- Plaatmateriaal, pallets en kratten www.spruijtpallets.nl 0118-639275 Andorraweg 5 Ritthem Haven 1146 Vlissingen-oost

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 155