Sprangers Bouwbedrijf 215 jaar jong SPRANGERS Aansprekende projecten In heel Nederland heeft Sprangers Bouwbedrijf een grote serie aansprekende projecten gerealiseerd. Ieder jaar wordt de lijst langer cn indrukwekkender. Van-; daar dat we volstaan met een kleine greep uit het lijst. A vans Hogeschool, Breda Rabobank, Bergen op Zoom America Tower, Oosterhout Convair Building, Schiphol ABAB', Terneuzen De Blaauwe Hoeve, Hulst Hogeschool INHoiland, Delft Appartementen Westerpark, Breda Beijerkop, Rotterdam I lotel N00rd7.ee, Cadzand-Bad Verkeerstoren, Schiphol BOUWBEDRIJF Hoofdvestiging: Nijverheidssingel 315 4811 ZW Breda Tel. 076-5239900 Nevenvestigingen: Mr. F. J. Haarmanweg 50 4538 AS Terneuzen Zocherweg 2 2613 ZV Delft www.sprangers.nl miljoen euro met een resultaat dat een record betekende voor ons. Ook 2010 was een prima jaar met keurige cijfers. En voor 2011 verwachten we 75 tot 80 miljoen omzet met een goed resul1 taat!" De toekomst ziet er dan ook goed uit, zegt de algemeen directeur. We verwachten veel activiteiten in de lo gistieke sector in Nederland. We doen renovaties van bestaande gebouwen en nieuwbouw. Daarbij gaat het om super duurzame panden. Wij hebben de be nodigde specialistische kennis in huis. Ook gaan we samen met Vaessen uit Raamsdonksveer aan de slag met het Huis van de Sport in Hoofddorp. Dat is een project van 45 miljoen euro met een landelijke uitstraling. Het wordt een dijk van een project waar we ons beste team op zetten. Het geeft nieuwe energie als je dit soort projecten mag realiseren." Viering De rijke historie van Sprangers Bouw bedrijf komt uitgebreid aan bod tijdens de viering van het 215-jarig bestaan op 27 oktober in de Grote Kerk in Breda. Dan is de feestelijke presentatie van het boek Het Fundament, de geschiedenis van 215 jaar. Franse: "Thema van die dag is 'Wilskracht, verbeeldingskracht en mankracht.Voorwaarden voor duur zaamheid.' Sprekers zijn onder meer prof. dr. Hugo Roos, emeritus hoog leraar logistiek management en voor malig VROM-minister prof. dr. Jac queline Cramer. We spreken niet voor niets over duurzaamheid. Ons bedrijf heeft een unieke structuur. Het eigen dom van Sprangers Bouwbedrijf is on dergebracht in een stichting met twee doelen: zorgen voor de continuïteit van Sprangers Bouwbedrijf en finan ciële steun aan ontwikkelingshulp voor kansarme kinderen over de hele wereld. Daarin komt onze strategie rondom maatschappelijk verantwoord onderne men tot uitdrukking." Maar bovenal wordt het op 27 oktober een feestelijke bijeenkomst. "We willen laten zien aan onze opdrachtgevers dat we na 215 jaar nog altijd een spring levend bedrijf zijn. Sprangers Bouw bedrijf is een moderne onderneming die op de hoogte is van de nieuwste technieken en die tot tevredenheid van onze klanten in de praktijk brengt. On ze geschiedenis vormt het fundament waar ons bedrijf op is gebouwd", zegt algemeen directeur Franse. "Dat is de basis voor onze toekomst." Sprangers Bouwbedrijf is 215 jaar jong. Dat mag met recht zo wor den gesteld. Het Bredase bedrijf met nevenvestigingen in Terneu zen en Delft is na al die jaren nog altijd springlevend. Alle reden voor een feest op 27 oktober. Want ondanks economische tegenwind zijn de resultaten jaar op jaar uitstekend. Aansprekende projecten worden tot volle tevredenheid van opdrachtgevers gerealiseerd. En het perso neelsbestand is jong. "Dat is onze kracht", stelt algemeen directeur Kees Franse. De lange lijst met projecten die Spran gers Bouwbedrijf heeft uitgevoerd, is zeer indrukwekkend: van scholen tot kantoren en woningen tot theaters en ziekenhuizen. Maar ook de verkeersto ren op Schiphol is door Sprangers ge bouwd. Dat had Lambertus Sprangers niet durven dromen toen hij in 1796 op 24-jarige leeftijd een bouwbedrijf begon. De onderneming is nu actief in heel West-Brabant en Zeeland en ook in de Randstad. "Enkele jaren 'geleden hebben we ons kantoor m Delft geopend", vertelt Kees Franse. "Zo kunnen we onze klanten in de Randstad beter bedienen. We zijn daardoor aanwezig in die regio en dat levert contacten en ook veel opdrach ten op. Zo bouwen we in Nieuwegein een groot woningbouwproject." Brede portefeuille Maar, benadrukt directeur Franse: "We zijn van alle markten thuis: nieuwbouw, verbouw en renovatie en utilitaire pro jecten. Van woningbouw tot industrie; we hebben heel bewust de breedte ge zocht in onze portefeuille. Dat deden we al in de tijd dat de markt eigenlijk overspannen was. We waren overal ac tief en hebben gezorgd voor goede re ferenties door hoogstaande kwaliteit te leveren. We beschikken over alle moge lijke benodigde certificaten. Als je bij voorbeeld inschrijft voor de bouw van een Brede School, is de eerste vraag of je de laatste drie jaar nog een dergelijk gebouw hebt gemaakt. Dan kunnen wij daar meteen bevestigend op antwoor den en ook de tevredenheidscertifica ten van de opdrachtgever laten zien." Met die handelswijze begon Sprangers al in de jaren voor de crisis. "Nu werpt het vruchten af. We hebben veel werk dankzij ons kantoor in de Randstad en zijn behoorlijk aan het groeien. We hebben meer uitvoerders en projectlei ders in dienst dan enkele jaren geleden. Bovendien hebben we een jonge orga nisatie met een gemiddelde leeftijd van 38 jaar. Hts'ers die we aannemen als uitvoerder op de bouw doorlopen eerst een inteme opleiding. Ze beginnen bij de calculatie en leren alle aspecten van het vak. Iedereen kan hier zijn kennis verbreden en een echte allrounder wor den." Records Deze knowhow en het enthousiasme van de medewerkers zorgde ervoor dat de orderportefeuille van Sprangers Bouwbedrijf goed gevuld bleef. "Bij de aanvang van de crisis realiseerden we in 2008 onze 'all time high' omzet van bijna 86 miljoen euro", zegt Franse niet zonder trots." Een jaar later zakten we wat terug maar haalden we toch 73 Servieeresidentie Yredenbergh, Breda Avans Hogeschool, Breda algemeen directeur Kees Franse- Hogeschool Inholland, Delft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 148