Geloof verbindt ondernemers I geloof S2 Mjm f>r m Nieuwe wet voor scheiding bij gemeenschap van goederen HAANS 05 Geld verdienen, je bedrijf naar de hoogste top bren gen. Voor ondernemers en mana gers is dat een groot doel. Maar wat als je hoogste doel leven vol gens de Bijbel is? Wat als Jezus Christus het belangrijkste in je le ven is? Is het geloof eigenlijk wel te verenigen met zoiets aards en banaals als geld verdienen? On dernemers en leidinggevenden die met deze vragen worstelen of voor hen die gewoon geloofsge noten willen ontmoeten, is er de netwerkgroep CBMC regio Zuid west Nederland. Leendert Geelhoed in zijn bedrijf. Foto: Denvon Media door Dennis Rijsbergen 'S HEER ARENDSKERKE - In 1931 zetten enkele zakenmensen in de Verenigde Staten CBMC op, de af korting heeft geen specifieke beteke nis. Ene Dick van Katwijk stichtte vijftig jaar geleden de Nederlandse af deling. Inmiddels zijn er in verschil lende delen van het land subafdelin gen. Gek genoeg bleef Zeeland lange tijd een blinde vlek. Terwijl daar toch heel wat christelijke ondernemers ac tief zijn. Leendert Geelhoed heeft een bedrijf in 's-Heer Arendskerke waar betonwapening wordt gemaakt. Een bedrijf met zeventig man personeel. Geelhoed is niet altijd gelovig ge weest, maar sinds hij het geloof heeft gevonden, is hij veranderd, zegt hij zelf. '"Ik heb rust gevonden. Rust is iets waar ik altijd naar heb gezocht. Ik heb zelfs rust in deze tijden van cri sis." Discussie Geelhoed had behoefte om andere christelijke ondernemers te ontmoe ten, om over zaken te discussiëren als, hoe kun je zowel ondernemer als christen zijn? En hoe doe je dat in de ze huidige harde wereld? De Zeeuw kwam achter het bestaan van CBMC en verwonderde er zich over dat er in Zeeland geen afdeling was. En dus zet te hij twee jaar geleden zelf de afde ling Zeeland op poten. "Nu is dat niet helemaal een goede naam", zegt hij achteraf, "want we hebben inmid dels ook leden uit West-Brabant, de Hoeksche Waard en zelfs België." De netwerkgroep komt verschillende keren per jaar samen. Begin deze maand kwam de christelijke onderne mer Harry van Haaften naar een sa menzijn in Zeeland om meer te vertel len over het thema 'Ondernemer schap: iedere dag kiezen, maar hoe?' "Maar een volgende keer kan het the ma 'geld' zijn of'ontslag' of'omgang met mensen'. Eén van de doelen is om kennis te delen", legt Geelhoed uit. "Daarna komen er meestal enkele stellingen op tafel die we in kleine groepjes gaan bespreken. Vaak ein digt zo'n bijeenkomst met een conclu sie van de dag." De netwerkgroep is er niet alleen voor zakenmensefi. Ook directeuren, managers en andere leidinggevendén zijn welkom. "De netwerkgroep moet inspireren", stelt Geelhoed. "Het is een opbouwende groep. Nie mand zegt hoe je het moet doen als ondernemer of leidinggevende. Men sen komen hier voor een verdiepings slag in het mens zijn. De bijeenkom sten zijn karaktervormend en we de len kennis met elkaar." Geelhoed heeft zeventig mensen in dienst. Merken die iets van het chris ten-zijn van hun baas? "Het is zeker niet zo dat ik hier de hele dag door loop te bidden", lacht Geelhoed. "Geld verdienen en succes hebben is oké, ook als je christen bent. Het ligt er wel aan hoe je ermee omgaat. Als het het plan van God is dat ik succes vol ondernemer ben, dan is dat fantas tisch. En je hebt nu eenmaal leiders nodig die een gemeenschap sturen en op gang houden. Maar de vraag is na tuurlijk, hoe ga je met je medemens om? Ik vind het bijvoorbeeld heel be langrijk dat we hier in het bedrijf open en eerlijk tegen elkaar zijn. Ik vind ook dat je mensen die een fout maken weer een kans moet geven. Je kunt iemand die aan de drugs zit met een op straat zetten. Ik help ze liever van de drugs af." Ruimte Ook vindt Geelhoed dat hij vanuit zijn christelijke visie zijn werknemers de ruimte moet geven zichzelf te ont wikkelen. "Als een lasser naar me toe komt en aangeeft als vlechter aan de slag te willen, dan zal ik hem daarin stimuleren. Ik vind het belangrijk dat mensen lol en een doel in hun werk hebben." Werknemers van Geelhoed hoeven overigens niet bang te zijn dat hun baas het evangelie gaat verkondigen. "Ik wil een voorbeeld zijn door te le ven en te handelen naar de Bijbel. Ik laat dat het liefst zien in mijn doen en laten. Pas als iemand erom vraagt, zal ik uitleggen hoe het komt dat ik zo leef." De afdeling Zuidwest-Neder land van CBMC telt inmiddels vijftig leden. Maar Geelhoed hoopt dat meer mensen zich aanmelden. "Ook niet-christenen zijn welkom. We wil len graag onze kennis delen. En als ze interesse hebben, helpen we ze op weg om kennis te maken met het ge loof. Maar als het niet je ding is, ook goed." Bij de netwerkgroep zijn ver der alle geloofsovertuigingen wel kom. "Er is maar één God, dan ma ken die duizenden kerken niet uit." Op woensdag 9 november is er weer een nieuwe bijeenkomst bij Geelhoed betonbe- wapening aan de Nijverheidsstraat 18 in 's-Heer Arendskerke. Aanmelden kan via www.cbmc.nl mr M. Czümota (Monika) Advocaat Haans Advocaten Bergen op Zoom Op 1 januari 2012 treedt de Wet Aanpassing Gemeenschap van Goederen in werking. Deze geldt voor scheidende echtparen die in gemeenschap van goederen zijn gehuwd en op of na 1 januari 2012 een verzoekschrift tot echtscheiding indienen. Eén van de wijzigingen is dat voor de samenstelling en waardering van de gemeenschap van goederen één datum wordt aange houden, namelijk de datum waarop het verzoekschrift tot echtscheiding is in gediend. Geen van de echtgenoten kan nadien de omvang en de waardering van de gemeenschap van goederen meer beïnvloeden. Nu geldt nog dat voor de samenstelling van de gemeenschap van goederen de datum van echtscheiding wordt aangehouden, dus de datum waarop de echtscheidingsbeschikking van de rechtbank is ingeschreven in de registers van de burgerlijke stand, en dat voor de waardering van de goederen de datum van de feitelijke verdeling van belang is. Het bezwaar hiertegen is dat tussen het moment dat echtgenoten al feitelijk uit elkaar zijn en het moment dat zij officieel zijn gescheiden een langere periode gelegen kan zijn. In die periode is vaak geen zicht in eikaars financiële handelen, terwijl men daar nog wel voor verantwoordelijk en aansprakelijk is en dit ook van invloed is op het uiteindelijke aan de gescheiden echtgenoten toekomende deel van het gemeenschappelijke vermogen. Zo kunnen schulden worden gemaakt of rekeningen worden leeggehaald. Wordt dit niet ondervangen door het overeenkomen van een andere peildatum dan kan dit onze kerheid geven in een toch al roerige periode in het leven van scheidende echtgenoten. Met de nieuwe wet wordt dit ondervangen en weten partijen beter waar ze aan toe zijn. ADVOCATEN BERGEN OP ZOOM EN ROOSENDAAL WWW. HAANSADVOCATENN L

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 139