De luxe jachtenbouw Zeeland is trots op Grijs Groots <2 De Column pas begonnen 0 U G o U Voetbal 02 Juni van der Meer zegde begin dit jaar zijn baan in loondienst op om de sprong in het diepe te wagen. Zijn innovatieve bedrijf Blauwwater is sinds begin augus tus gevestigd op DOK41 bij de Kennïsboulevard in Vlissingen. door Loes van der Hoeven VLISSINGEN- „Na den jaar loon dienst heb ik de beslissing om voor mezelf te beginnen genomen omdat ik eerste in plaats van tweede viool wilde spelen. Het was gewoon tijd om nu zelf de handschoen op te pak ken, maar dan wel met een eigen en uniek product. Het was een kwestie van simpelweg kijken en luisteren naar de (onuitgesproken) wensen van de markt en jezelf een spiegel voor houden. Waar ben je goed in bent en wat vind je nu echt leuk? Gelukkig is -alles in goede harmonie gegaan en is mijn oud werkegever nu soms zelfs klant van mij. De grote j ach te nm ark t is tenslotte maar een klein wereldje. Bedrijfseconomisch ben ik in de ke ten een stapje naar voren gaan zitten. Blauwwater legt zich toe op ontwer pen en ontwikkelen van stuurhuizen en cockpits voor de grotere jachten bouw, waarbij gekeken wordt naar het totaalplaatje. Stuurhuizen en cock pits aan boord van megajacbten zijn het speelveld van verschillende specia lismen. Waar automatiserings-, navi gatie- en communicatiespecialisten de perfecte technische oplossing willen leveren, willen architecten en ontwer pers het uiterste uit design halen. Dit levert een conflict op tussen techniek en design. Daarnaast zijn er andere specialisten op het vlak van aircondi tioning, installatie, interieurbouw en regelgeving die ook eigen doelen na streven. Dit alles speelt terwijl de jachtwerf natuurlijk binnen planning en budget wil blijven en het eigenaars team plus de bemanning het beste van het beste zoeken. Blauwwater as sisteert met raad en daad in dit brand punt, vanuit een neutrale invalshoek om het ultieme stuurhuis te ontwikke len", aldus Juul van der Meer. Nichemarkt Hij opereert in een echte nichemarkt waar luxe jachten ten behoeve van vermogende mensen worden ge bouwd. „Zo'n jacht is hun trots. Ze verwachten extreem veel en terecht. Voor wat hoort wat. Ze hebben er vaak hard voor gewerkt of hebben de middelen dankzij een familiefortuin dat je niet gaat lopen verkwanselen. De grotere jachtbouw is een veelei sende markt met bijzondere klanten. Een megajacht is en blijft het ultieme status symbool, de trots van een eige naar maar zeker ook de trots van de werf en haar toeleveranciers. De meest prestigieuze schepen worden in Noordwest Europa gebouwd; zeker Nederland heeft een dominante posi tie waar met vakmanschap en passie drijvende kunstwerken worden ge- Naam: Juul van der Meer (40) Woonplaats: Vlissingen Bedrijf: 31auwwater Begonnen: 1 november 2010 Meevaller: administratie Tegenvaller: Eeffect op gezin. maakt. Ook vanuit Zeeland opereren een toonaangevende werf en diverse exclusieve toeleveranciers in de top van deze wereldwijde en exclusieve markt." Blauwwater draait sinds kort mee in het InnoGo! programma. „Daardoor heb ik een klankbord van ervaren 'on dernemers, een steuntje in de rug om verder te innoveren en echt het maxi male uit het blauwwater concept te halen. Met platgetreden paden volgen komt er natuurlijk geen ultiem stuur huis ontwerp. Het blauwwater con cept is innovatief omdat per project er een model wordt opgezet waaraan alle specialismen gekoppeld kunnen worden. Zo is het inzichtelijk welke gevolgen een ogenschijnlijk beperkte navigati e-apparatuurwijzigin g heeft qua - functionaliteit, regelgeving, warmte; geluid, ergonomie en de sign. Qua projecten heb ik binnen korte tijd een gezonde orderporte feuille weten op te bouwen. Zoals op een 93 meter motoijacht (een echt hotelletje op het water) als adviseur voor het eigenaarsteam, maar ook voor een Nederlandse werf voor het complete concept en detailontwerp van de cockpit en stuurhuis aan boord van een driemaster. Het mooie aan de grote jachtenbouw vind ik dat het bij uitstek een bedrijfstak is waar het niet om de laatste euro gaat. Je kan mede daardoor echt je passie in het product kwijt", vertelt Van der Meer. Emailjuu1@blauwwater.com Website www.blauwwater.com Op 8 maart zullen sprekers tijdens de Grijs Groots Conferentie in het Provinciehuis in Middelburg de voordelen van participa tie van oudere medewerkers op de veranderende arbeidsmarkt in Zee land belichten. De aanwezigen zullen er na die middag van overtuigd zijn dat Grijs Groots op de Zeeuwse arbeidsmarkt wel degelijk sa mengaan. door Loes van der Hoeven MIDDELBURG - Zeeland vergrijst en ontgroent in rap tempo. Sociale Partners BZW, MKB Zeeland, FNV en CNV, gezamenlijk vertegenwoor- de Ondernemer' is een Uitgave van BN DeStem I PZC digd in SER Zeeland, willen aan dacht voor deze problematiek en door middel van de conferentie Grijs Groots de participatie van oudere medewerkers in Zeeland stimuleren UITGEVER: Adelinde Harms c.q. verhogen. Tijdens het middagvul- lende programma (van 12.30-18.00 uur) zullen diverse inspirerende spre kers de problematiek belichten. Naast een plenair programma kunnen de aanwezigen kiezen uit twee kennisses sies, waarin zij tools krijgen aange reikt die hen inspireren er binnen hun eigen organisatie verder handen en voeten aan te geven. Aan het eind van de Grijs Groots Conferentie zal die 60-plusser, die alle stereotypen ACCOUNTMANAGERS: Verkoopteam Zeeland T: 0118-434070 teamzeeland@bndestem-pzc.nl VORMGEVING: Angela van Eek Nicole Hoepelman rondom oudere medewerkers ont kracht, nog steeds enthousiast aan het werk is en daarin nog prima functio neert de Grijs Groots Award Zee land 2011 in ontvangst mogen ne men. De conferentie die bedoeld is voor directieleden, MT-leden, HRM-ers, OR-leden en andere geïn teresseerden, zal worden afgesloten met een informele netwerkborrel. De toegang is gratis, aanmelding is ver plicht via www.grijsengroots.nl ADRESGEGEVENS: Postbus 914330 AB Middelburg E: infö@deondernemerzwn.nl HH de Ondernemer' verschijnt in een oplage van 184.000 exemplaren BLADMANAGER: Johan van den Kieboom REDACTIE: Ron Gregoor Ik zag vorige week bij De We reld Draait Door een stel jon ge voetballertjes, die ervan dromen ooit een Sneijdertje te worden. Ik ken dat gevoel wel. Zo'n vijftig jaar geleden had ik dat ook. Om vier uur ging de school uit, om kwart over vier stonden we op een veldje achter ons huis. We speelden tot het donker ieder ons eigen idool. Ik was Kees Kuijs, de stoere stopperspil van NAC uit de vijftiger ja ren. Net als al mijn vriendjes was ik overtuigd van mijn ta lent. Dat kon toch niet an ders, want ik ging om de twee weken met mijn vader naar NAC, ik had vier handte keningen van Leo Canjels en ik kende de namen van alle spelers in+ de eredivisie. Ik speelde bij de Bredase voet balclub Advendo: Aange naam Door Vermaak En Nut tig Door Ontspanning. Toen de club dertien elftallen had, speelde ik in het dertiende. Een paar jaar later hadden ze er achttien en toen speelde ik in.... het achttiende. Ik kon er dus niks van. Ik was stijf rechtsbenig en stond linkshalf. Dat kon het minst kwaad, moet de trainer ge dacht hebben. In al die jaren liep ik wat verloren over het veld. Op die ene wedstrijd na. Het was ergens ver weg, in Zundert of zo. We won nen met 12- 0 en ik scoorde zeven keer. Dit is de omme keer, dacht ik. Nu gaat het gebeuren, nou staan de scouts van NAC snel voor de deur. Helaas, het bleek dat we twee klassen te laag wa ren ingedeeld. Een week la ter raakte ik in een uur maar weer drie ballen. Ik ben er uit eindelijk maar mee gestopt. Alleen op school, waar ver der toch niemand op een voetbalclub zat, kon ik nog uitblinken. Tot een van mijn klasgenoten de doelpaal voor een rekstok aanzag. Die viel om, ik ook en de paal kwam op mijn been terecht. Nog steeds zeg ik dat mijn voetbalcarrière tot een abrupt einde kwam door een ingewikkelde beenbreuk. Ron Gregoor Meer columns kunt u vinden op: mm>.deondememerzwn.nl in deze branche

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 136