Een een cruise als toverbal KL 2i reizen De Costa Atlantica vaart in elf dagen van Québec naar New York en legt aan in negen plaatsen. Willemijn Bos gleed langs de Canadese en Amerikaanse kust. reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 15 oktober 2011 Als we aankomen in de Canadese havenstad Québec, zien we de witte, 300 meter lange kolos met 15 verdiepingen al liggen. Hier gaan we elf dagen wonen. Tussen restaurants, zwembaden, bars en tweeduizend passagiers. Mijn hut heeft een balkon. Op tafel een schaal fruit en de dagelijkse scheepskrant. Regel 1 aan boord: er wordt niet gewacht, het schip vertrekt op de afgesproken tijd. DAG 3: Saguenay Vroeg in de ochtend is het al feest op de kade. 'Indianen' doen een dansje, op vuurtjes liggen hambur gers. We lopen naar het plaatsje Sa guenay, langs de inwoners die hun producten hebben uitgestald. Blau- webessenjam, houtsnijwerk, baby kleertjes van geitenwol. Saguenay ligt in een gebied met een guur kli maat en heeft te kampen met leeg loop. Aan de bewoners zal het niet liggen, wat een welkom! „Wij komen uit Chicago en heb ben nog nooit een kust gezien", vertelt medepassagier Linda Tho mas. „Dit is een geweldige manier om in korte tijd heel veel kust te zien." Ik tref Linda op een excursie door het centrum van Québec. Hier is goed te merken dat de stad lange tijd Frans was. Op de Place Royale, een plein met huizen uit de Franse tijd, eten we een soupe d I'onion. Van Saguenay varen we naar Char- lottetown, een dag varen en dus een dag op zee. Gewikkeld in een deken drinken we thee op het ach terdek en volgen de vlucht van een enkele zeemeeuw. Daarna naar de salsa-les. Of toch maar het pingpongtoernooi? Of gaan we jog gen rond de schoorsteen en daar na naar de masseur? Er is zo veel om uit te kiezen, terwijl we hele maal niets hoeven te doen. Het is een grauwe, klamme dag en de gezelligheid is ver te zoeken in Sydney. Als ik een voorbijgangster vraag waar het stadscentrum is, kijkt ze me meewarig aan en zegt dat ze hier geen centrum hebben. Ik bezoek een paar huizen uit de negentiende eeuw, loop door de le ge straten en zoek daarna het schip maar weer op. Daar zijn ver tier, muziek, lekkere hapjes en drankjes. De hele dag door. Vandaag laten we Canada achter ons. In Bar Harbor, onze eerste stad in Amerika, gaan we op bird- watchwalk, over een kustweg met uitzicht op zee, kliffen en strand jes. Vanavond, tijdens het captains dinner, zit de zongebruinde, Itali aanse kapitein bij ons aan tafel. Wie wil, mag met hem op de foto. Misschien durf ik dat wel, in m'n kekke baljurkje. Daar zullen ze thuis van opkijken! Ooit was Newport een badplaats voor rijke Amerikanen. De Rocke fellers en Vanderbilts bouwden im mense zomervilla's. Brede lanen, villa's met marmeren entrees, keu rig onderhouden tuinen. Langs de haven is het gezellig, met winkels en terrassen. Alle plaatsen waar we aanlegden, hebben een eigen sfeer. Het is net een toverbal, zo'n cruise. Ieder dag een andere kleur, je weet van tevoren niet welke. Om zeven uur 's ochtends varen we langs het Vrijheidsbeeld. Het bovendek staat dan al lang aan één kant vol. Een wonder dat het schip niet kapseist. Als de Costa Atlantica voorlangs schuift, brengt ze een groet met drie diepe toeters uit de immense schoorsteen: een kippenvelmoment. Dan volgt het laatste schouwspel: het 'inparke ren van de Costa Atlantica, tien mi nuten lopen van Broadway. Bij aankomst in New York verzamelen de passagiers zich aan dek om het Vrijheidsbeeld en de skyline van de stad te bewonderen. foto Willemijn Bos Iedere avond kun je excursies boe ken voor de volgende dag. Op Prince Edward Island gaan we naar de populairste attractie van het eiland, het huis waar schrijf ster Lucy Maud Montgomery haar boeken situeerde over de Canade se Pippi Langkous: Anne of Green Gables. Het houten boerenhuis en het interactieve dorp waar Anne 'leefde', is in Victoriaanse sfeer be waard gebleven. Toen in 1912 de Titanic voor de kust van Halifax zonk, werden de slachtoffers uit zee geborgen en be graven op kerkhoven in de omge ving. Het Maritiem Museum toont voorwerpen van de Titanic. Een dekstoel, bestek, kinderschoenen. Het beroemde verhaal grijpt me alsnog naar de keel. 's Middags eten we verse kreeft in Peggy's Co ve, waar de Atlantische Oceaan op de rotsen beukt. In de hop-on-hop-off bus rijden we door Boston, een van de oudste en rijkste steden van Amerika. Daar na gaan we zelf op stap. Door de stad loopt de Freedom Trail, een rode lijn die langs belangrijke plek ken voert. In Beacon Street kuie ren we langs de Buil 8c Finch Pub, die model stond voor de k serie Cheers. Na alle natuur en zee is het fijn weer in een drukke stad te staan. -1 Costa cruises kunnen worden geboekt via het ANVR- reisbureau en bij diverse andere reisorganisaties. Voor meer informatie: www.costacruises.nl Reageren? redactie.reizen@wegener.nl Type: Lengte: Breedte: Dekken: Passagiers: Bemanning: cruiseschip 292,50 meter 32,2 meter 15 2.680 897 Saguenay CANADA - T ®(start) Charlottetown Sydney VERENIGDE STATEN Boston ,jL__ New York#- Newport Bar Harbor 9 Halifax

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 127