n Luxe drijven op de Middellandse Zee 17 reizen Een cruise is een stedentrip en een clubvakantie in één. Niet alleen ouderen gaan mee op de drijvende verwenpaleizen. Arnoud Cornelissen voer mee met de Splendida over de Middellandse Zee. reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 15 oktober 2011 Het gordijn in onze hut wappert in de zwoele nachtbries. Vijftien ver diepingen lager klotst de Middellandse Zee tegen de witte huid van de MSC Splendida. De watertemperatuur is 26 graden, meldt de 'cruisemoni tor'. Zeevogels, verlicht door de duizen den lampjes die aan boord schij nen, lijken heldere strepen te trek ken tegen de blauwzwarte hemel. Met een rustgevende regelmaat gaat elke halve minuut een zachte trilling door het schip. We slapen in op de ademhaling van de Splendida bij het kalmeren de geruis van de Mediterranee en de geur van zilt en zoet. Er valt niets meer te wensen. Of zullen we toch nog een broodje gerookte zalm bestellen bij de butler? Ooit waren cruises voorbehouden aan de happy few, de vaak wat ver veelde Texaanse weduwes of naar alcohol snakkende Scandinaviërs met geld. Moderne rederijen ont dekten echter de winstgevendheid van de massatoerist, die. op zijn beurt het cruiseschip als alterna tief ontdekte voor de all-inclusive vakanties. „Cruisen is een clubvakantie op het water en een stedentrip in een", legt Danielle Groot van de Italiaanse rederij MSC uit. „Aan boord is van alles te doen, je hebt alle tijd om de steden te bekijken waar het schip aanlegt en je hoeft je verder aan boord nergens om te bekommeren." Cruisen is betaalbaar geworden. Een weekje volpension aan boord is goedkoper dan een week in een gemiddeld Nederlands bungalow park. Al moet je wel zelf zorgen dat je in een van de opstaphavens aan de Middellandse Zee terecht komt. Maar dankzij de goedkope vluchten die tal van luchtvaart maatschappijen aanbieden, hoeft dat geen probleem te zijn. Alle maaltijden aan boord zijn bij de prijs inbegrepen. Water, thee en koffie zijn de hele dag gratis ver krijgbaar. Voor alle andere drank jes moet je betalen. Ook moet je re kening houden met een vast be drag aan service en fooiengeld dat over de duur van het verblijf en je baromzet wordt berekend. Wie zich laat verwenen in de spa, gaat sporten of even in de Formu le i-simulator wil zitten, moet op nieuw zijn portemonnee trekken. Maar die extra kosten weerhouden vele duizenden mensen er niet van in te schepen aan boord van een van de cruiseschepen die over de Middellandse Zee stomen. Een Middellandse Zee-cruise met de MSC Splendida gaat van Barcelona naar Marseille, Genua, Napels, Palermo, Tunis, Palma de Mallorca en weer Barcelona. Laagseizoensprijs op basis van 8 dagen vanaf 489 euro per persoon en voor de Yacht Club vanaf 1.549 per persoon, exclusief transfer naar opstaphaven. Kinderen tot en met 17 jaar reizen gratis als zij in de hut bij hun ouders slapen. Meer informatie: www.msccruises.nl. Boeken via reisbureaus. Een van de populairste maatschap pijen is de Italiaanse rederij MSC, die een vloot van elf cruisesche pen heeft, waarop jaarlijks 1,2 mil joen passagiers worden verwel komd. Het is niet alleen het vertier aan boord dat een cruise over de Mid dellandse Zee zo aantrekkelijk maakt. De Splendida bijvoorbeeld doet in acht dagen zeven havens aan. Tussen de aankomst, meestal zo rond acht uur 's ochtends, en het vertrek om zes uur 's avonds heb je ruim de tijd om op eigen houtje of in groepsverband steden als Barcelona, Marseille en Napels te ontdekken. 's Avonds biedt het leven aan boord voldoende vertier. De 333 meter lange Splendida - in 2009 gedoopt door filmster Sophia Loren en operazanger José Qr- reras - heeft meer bars, cafés en restaurants dan een klein dorp. Zelfs volge boekt, met maximaal 3.959 passagiers die 1.637 kajuiten bevol- MSC Splendida ken en een bemanning van ruim 1.300, is er nog alle ruimte om rus tig op een van de buitendekken te genieten van het varen. Overal staat wel een vriendelijk beman ningslid klaar om je op een of an dere wijze van dienst te zijn. Voor het laagste tarief krijgt een passagier natuurlijk niet de verfijn de service van de luxe Yacht Club klasse met bijbehorende exclusie ve bars, restaurants, zonnedek met eigen zoutwaterzwembad en whirlpools. De wat eenvoudiger service doet echter niets aan het cruisegevoel af. Overal straalt de luxe je tegemoet. Het Italiaanse design is conse quent over het schip doorgevoerd, ongeacht de klasse. Dag en nacht zijn schoonmakers in de weer om alles tiptop in orde te houden. Mo gelijke nare geurtjes worden ver doezeld door een boordpar- ftim dat spéciaal voor de rederij is ontwikkeld. In de verschillende lounges, bars en res taurants zijn al leen dure en degelijke materialen verwerkt. Topstuk van het schip zijn de twee trappen waarvan elke trede is ingelegd met zilveren Swarov- ski-diamanten. „Steentjes van 8.000 euro per stuk", vertelt de butler aan een groepje Yacht Club-gasten dat op weg is naar het specialiteitenrestaurant. Zijn rok- kostuum contrasteert fel met het ultrakorte mini-jurkje van een Ita liaanse meisje. Ze staan een mo ment zwijgend naast elkaar, wach tend, zonder elkaar bewust waar te nemen. De butler steekt zijn witgeschoei- de hand op naar zijn gasten. Deze kant op, gebaart hij. Een jongen slaat zijn arm om het meisje. Het is hun beurt de showtrap met de Swarovski-diamanten af te dalen. Halverwege stoppen ze voor de fo to. Zij draait haar lichaam op de aanwijzingen van de fotograaf in de juiste houding; hij kijkt of ieder een wel kijkt. Dit is hun cruise, hun moment van glitter en gla mour. De butler wacht geduldig op zijn gasten. Het is niet aan hem de pas sagiers tot doorlopen te manen. Ook hij weet dat het hün cruise is. Het paartje daalt verder af, de groep loopt door naar zijn eigen Yacht Club-restaurant. De MSC Splendida kent verschillende we relden. Zij passeren elkaar slechts, als schepen in de nacht. •777 Reageren? redactie.reizen@wegener.nl Type: Lengte: Diepgang: Aantal dekken: Passagiers: Bemanning: Liften:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 123