I X§ 'Ik wil eenjarige planten, zoals petunia's, fuchsia's en vlijtige Hesjes gaan stekken' 'Voeg geleisuiker toe om het bruin worden van geweckte stoojpeertjes te voorkomen' EL m wonen@wegener.nl wonen w=% 024-3650509 Zaterdag 15 oktober 2011 door Jan van Mullem redactie.wonen@wegener.nl 024-3650509 P. van Cadsand vindt het leuk eenjarige planten op te kweken uit zaad. 'Als ik een enkele keer een eenjari ge koop, lees ik op het pot je: gekweekt uit stek. Dit wil ik ook proberen. Het gaat om petunia's, vlijtige liesjes (fo to) en fuchsia's. Kan ik in de herfst al een stek maken met stekpoeder? „Het stekken van eenjarige planten heeft geen zin", zegt Romke van de Kaa. „Ze gaan na één seizoen im- mers dood. Fuchsia's, petu nia's en vlijtige liesjes zijn niet eenjarig, maar ook niet winterhard. Als je ze binnen brengt, zijn het vas te planten, hoewel fuch sia's buiten in de volle grond de meeste winters overleven. Deze planten stek je het best in het voorjaar, in april of mei als ze weer aan de groei zijn. Neem stekken van de jonge scheuten. Stekpoeder is in die tijd van het jaar niet nodig." Vorige week behandelden we een vraag over wecken. H. van Esch wil de weten waarom de peertjes die ze had geweckt, binnen een dag bruin waren. Volgens Romke van de Kaa kwam dat doordat de peertjes té rijp waren óf doordat de sluitring van de weckpot niet goed functio neerde. Lezeres L. van der Linden heeft nog een tip: 'Om het bruin worden van stoofperen in de weck tegen te gaan, doe ik er op een pan van 4 liter, 5 a 6 eetlepels geleisui ker bij. En een scheutje rode wijn; de peren worden er lekkerder door.' Ze heeft nóg een advies: spaar lege jam- en groentepotten met blikken deksel. 'Was ze goed af. Dan pot met heet water even wegzetten. Als de peren een paar uur gekookt heb ben, het warme water uit de potjes doen en tot de rand vullen met pe ren en vocht. Doe dan de deksel er op en zet ondersteboven. Laat afkoe len. De potjes zijn nu vacuum en blij ven lang goed en mooi van kleur.' Grijs is helemaal zijn kleur. Altijd al geweest. Toch is interieurarchitect Remy Meijers zeker geen grijze muis. Hij staat op een kruispunt in zijn carrière. Zijn eerste boek, genaamd Shades of Grey, markeert zijn ambities, door Suzanne Dijkstra Schuif de interieurboeken van Jan des Bouvrie, Piet Boon en Eric Kuster een stuk opzij in de kast. Ze krijgen gezelschap van het eerste boek van in terieurarchitect Remy Meijers (1974). Zijn boek Shades of Grey is het begin van een nieuw hoofdstuk in de carrière van Meijers. „Ik zit ik op een keerpunt in mijn werk, wil mezelf nóg duidelijker neerzetten als interieur architect." Meijers begon in de jaren negentig, de hoogtij dagen van het minimalisme. „Ik was in het be gin erg strak en sober. Nog altijd zijn mijn ont werpen strak en minimalistisch, maar er zit te genwoordig wel warmte in. Dat is belangrijk, want mensen moeten zich er in thuisvoelen." Hij staat bekend om zijn strakkè interieurs, zonder poespas. Grijs voert de boventoon. Al sinds zijn kinderjaren heeft 'Mr. Grey' een voorliefde voor deze kleur, in al zijn nuances. „Grijs geeft mij rust", legt Meijers uit. „Niet dat ik zo'n onrustig type ben, maar als ik een ande re kleur probeer, voel ik mij daar gewoon niet goed bij. Willen mensen een rode bank in het interieur dat ik voor hen heb ontworpen, dan ben ik daar niet heel enthousiast over." Op het eerste gezicht klinkt dat dwingend. Maar wie iets langer naar de bevlogen interi eurarchitect luistert, ontwaart een roeping, een innerlijke drive, en een grote behoefte aan Bij elke opdracht legt Meijers zijn ziel en zalig heid in een interieur. „Projecten kosten me heel veel tijd. Ik cijfer mezelf helemaal weg en werk letterlijk op de millimeter. Dat levert een tijdloos interieur op dat zeker veertig jaar mee kan. Ik ben heel precies in de partners met wie ik samenwerk. Met iemand die één gevlekte marmeren tegel legt in een verder strakke vloer, kan ik niet werken. Ik let op elk detail. De opdrachtgever ziet daar in het resultaat niet alles van terug, maar ik wil dat alles perfect is. Dat ben je aan een pand verplicht." Uitdagingen en plannen zijn er genoeg. Zo is hij in onderhandeling met een projectontwik kelaar voor het ontwerpen van nieuwbouwwo ningen, zet hij een accessoirelijn en een eigen meubelcollectie op en is hij bezig met een meubel voor Linteloo.Zijn ultieme droom? „Een crematorium ontwerpen. Zo'n lastig ge bouw is een uitdaging. Ik zou het bij wijze van spreken wel gratis willen doen." Of het interi eur dan de kenmerkende grijze kleur krijgt? „Misschien helemaal niet. Maar delicaat, smaakvol en tijdloos wordt het zeker." 1 www.remymeijers.nl Reageren? wonen@wegener.nl perfectionisme. Zijn er geen accessoires te vin den die het interieur van zijn klanten meer in balans brengen? Dan ontwerpt Meijers ze zelf. Het gebruik van grijs is geen trucje, want in el ke opdracht legt hij een ander accent, passend bij de klant en vooral bij de woning en de om geving. „Alles moet kloppen. Het liefst breng ik woningen in een staat zoals ze zijn bedoeld. Niet alleen voor de huidige bewoners, maar ook voor de toekomst. Veel mensen hebben geen idee wat een interieurarchitect doet. Ze denken voor een paar honderd euro klaar te zijn. Maar je bent niet simpelweg een paar leu ke meubeltjes aan het neerzetten. Er komt veel meer bij kijken, zoals inzicht in de bouwkundi ge structuur van een pand. Mijn boek is behal ve inspirerend ook opvoedend bedoeld; ik wil laten zien dat interieurarchitectuur een vak is." Meijers kan rigoureus te werk gaan om tot de kern door te dringen. Hij deinst er bijvoor beeld niet voor terug het complete binnenste van een monumentale woning te slopen. „Een goed interieur is als een puzzel waarvan alle stukjes perfect in elkaar geschoven zijn. Dat vraagt om een totaalvisie." Het simpelweg combineren van een paar meu belstukken van bekende designmerken is voor Meijers geen optie. Liever ontwerpt hij zelf, 'meubels van betekenis', die worden uitge bracht in eigen beheer of door het label Odesi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 103