buitenland 19 voor vliegramp Gebruiker BlackBerry kan weer pingen DSK gaat Roemenen ook ook in gebaat bij veto ^»"ftri,k f? Onze eerste prijs delen we graag met u SCHENGEN Miljoenen rijker door controle vrijdag 14 oktober 2011 17-jarige kroonprins vroeg het beeldschone 7-jarige meisje meteen bij kennismaking ten huwelijk, aldus het verhaal dat in Bhutan wordt ver teld. Op een oppervlakte iets groter dan Nederland wonen 700.000 men sen. De Bhutanezen vieren een groot feest, foto Harish Tyagik/EPA dacht gevraagd voor het onder zoek naar de vliegramp in Tripoli waarbij vorig jaar mei zeventig Ne derlanders zijn omgekomen. Con crete informatie hebben de nieu we machthebbers nog niet. Ik wil nabestaanden van slachtoffers dan ook geen valse hoop geven dat de overheid van Libië heel snel iets nieuws kan melden. Het onder zoek heeft maandenlang stilgele gen. Daarnaast probeer ik te onder handelen over het Nederlandse meisje Isra dat door haar Libische vader is meegenomen. Toen ik in Nederland was heb ik haar groot ouders nog gesproken! Ik ver wacht een langlopende en moeilij ke zaak. Een andere Nederlandse zaak is de helikopter die in beslag is genomen bij de bevrijdingsactie van een Nederlandse werknemer van Royal Haskoning." Willen bedrijven al terug? „Jazeker, ik merk dat ze graag te rug willen. Onze ambassade ver vult een belangrijke taak voor Ne derlandse bedrijven die weer iets willen opbouwen in Libië." LONDEN - BlackBerry-gebruikers kunnen weer pingen, mailen en in ternetten. Dat maakte Research in Motion, de maker van de smart- phone,- gisteren aan het eind van de dag bekend. Maandag ging het voor het eerst mis met de Black- Berry's, door problemen met een server die het verkeer voor Euro pa, het Midden-Oosten en Afrika regelt. De volgende ochtend zou het probleem zijn verholpen, maar rond het middaguur ging het opnieuw mis. Miljoenen gebrui kers werden daardoor gedupeerd. Vooral jongeren beklaagden zich over het feit dat de BlackBerry Messenger, zeer populair bij deze doelgroep, niet werkte. Bovendien breidde de storing 'zich ook nog eens verder uit naar India en Noord- en Zuid-Amerika. Doordat een back-upsysteem dienst weiger de toen de server niet meer naar ■HMS8S&HSMN198B Roemenië is nog altijd boos op het veto dat Nederland uitsprak over toetreding tot het Schen- gengebied, maar de extra grenscontroles die het land in stelde, levert volgens de Roe meense fiscus nu al vele miljoe nen op. door onze correspondent Joost van Egmond BELGRADO - Roemenië mag dan toetreding tot de Schengenzone zijn misgelopen, de strengere grenscontroles die het land heeft ingevoerd om de Schengenlanden alsnog te overtuigen, hebben vele miljoenen extra opgeleverd. Voor al de inkomsten uit tabaksaccijns gingen drastisch omhoog. Volgens cijfers van de Roemeense fiscus stegen de inkomsten uit tabaksaccijns in de eerste negen maanden van dit jaar met liefst 38 procent, zo'n 350 miljoen euro. De accijns steeg weliswaar ook, maar met slechts zo'n 3,5 procent. Roe menië pakte ook tientallen dou aniers op wegens corruptie. Ook dat leverde geld op. De autoriteiten deden tal van spec taculaire vangsten aan de grens, zo als de vondst van bijna 20.000 pak jes sigaretten in een auto van de Congolese ambassade in buurland Servië. Behalve de extra accijns incasseert de staat ook dagelijks duizenden euro's aan boetes die het smokke laars oplegt. Sigarettensmokkel was jarenlang het meest opzichtige probleem aan de Roemeense grenzen. Het land kreeg ook de reputatie een ge makkelijke doorvoerpost te zijn voor mensen, wapens of drugs. Om die reden blokkeert Neder land, samen met Finland, de Roe meense toetreding tot de Europese 'Schengenzone' van douanevrij verkeer. Toetreding van Roemenië tot Schengen staat volgend jaar op nieuw op de agenda. Gisteren riep het Europees Parle ment op om Roemenië en Bulga rije alsnog toe te laten treden tot het Schengengebied. De Europarle mentariërs vinden dat de landen voldoen aan de voorwaarden voor toetreding en riepen Nederland en Finland dan ook op hun protest te staken. Het Nederlandse kabinet is nog al tijd van oordeel dat de landen nog niet genoeg hebben gedaan aan be strijding van corruptie en georganiseerde criminaliteit. Volgens minister Gerd Leers (Asiel) is er geen nieuwe informa tie bekend waardoor de overwe ging verandert. Het kabinet ziet zich gesterkt door steun in de Tweede Kamer, aldus de minister. zie onze website:buitenland Roemenen gegijzeld door Hollands populisme, aldus EU PARIJS - Het Franse Openbaar Mi nisterie gaat de vroegere IMF-top- man Dominique Strauss-Kahn niet vervolgen. De schrijfster Tristane Banon beschuldigde hem van poging tot verkrachting. Het incident dateert van 2003. Het kan toor van de aanklager zei dat er al leen bewijs is voor mogelijke aan randing en niet voor verkrachting. Aanrandingen verjaren eerder dan pogingen tot verkrachting. De nu 32-jarige Banon zegt dat Strauss-Kahn haar 'als een chim pansee besprong', toen zij hem in 2003 interviewde. Strauss-Kahn heeft die beschuldiging weerspro ken. Hij probeerde haar weliswaar te kussen, maar toen Banon zijn avances afweerde, drong hij naar eigen zeggen niet aan. David Koubbi, de advocaat van Ba non, stelde dat Strauss-Kahn 'om technische redenen' aan vervol ging is ontsnapt. Koubbi zei dat de oud-minister en coryfee van de Franse socialisten zich er tevreden mee moet stellen dat hij een onbe strafte aanrander is. Een advocaat van Strauss-Kahn stelde dat zijn cliënt nu van alle blaam is gezuiverd- Banon deed dit jaar aangifte tegen de socialis tische oud-minister, nadat die in mei in de Verenigde Staten was op gepakt. Hij zou hebben gepro beerd een kamermeisje van het ho tel in New York waar hij logeerde, te verkrachten. Justitie trok die aanklacht in. behoren werkte, ontstond een stuwmeer aan niet bezorgde be richten, wat weer zorgde voor ver traging en uitval elders. In de loop van de donderdag kwam er echt beweging in de boel. Via sociale netwerken lieten gebruikers elkaar weten dat de Blackberry's zoetjesaan weer de den wat ze horen te doen. De tele- comproviders waren voorzichtig en wezen op vertragingen. De providers willen met RIM om tafel om het te hebben over com pensatie voor de klanten die geen of niet optimaal gebruik konden maken van hun toestel. Topman Mike Lazaridis van RIM bood zijn excuses aan en zei bezorgd te zijn over het vertrouwen van de consu menten in het bedrijf „Maar we hebben 12 jaar lang aan de Black Berry gewerkt, dus we gaan het vertrouwen terugwinnen." Univé is dit jaar door Incompany uitgeroepen tot de beste zakelijke verzekeraar. Dus ga snel naar www.unive.nl/trakteert en maak kans op een lekkere taart of een geheel verzorgd bedrijfsuitje Bij Univé bent u meer dan zakelijk verzekerd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9