361 sport Alex Jobse rommelt 'n Sterk optreden Eerland (17) op EK tafeltennis SSV65 speelt sleutelduel Opnieuw overwinning voor FM Sranang Blues pakken punten in uitduel met Saints Groene Ster 2 nipt langs Halsteren 2 TOPSCORER Alex Jobse is momenteel de man in vorm bij Serooskerke. De aanvaller speelt dit seizoen als centrumspits en maakte al elf doelpunten voor de zaterdag-tweedeklasser. AUTOWASSTRAAT IH Gratis stomTrijen na elke wasbeiïft PROGRAMMA'S: u L*E r x 1 vrijdag 14 oktober 2011 GDANSK - Het zeventienjarige ta lent Britt Eerland heeft gisteren bij de Europese kampioenschappen tafeltennis voor een verrassing ge zorgd door zich ten koste van de Spaanse speelster Zhu Fang te plaatsen voor de derde ronde. De Schiedamse speelster mepte de nummer 63 van de wereldranglijst met opvallend gemak van de tafel: 4-0 (11-6 11-6 11-8 11-6). Li Jie had eveneens maar vier ga mes nodig om de tweede ronde te doorstaan. Kristina Vaskevicioete uit Litouwen wist zich geen raad met het defensieve spel van de Ne derlandse: 4-0 (11-5 11-3 11-4 11-3). GOES De zaalvoetballers van FM Sranang waren opnieuw goed voor de volle winst. In eigen huis won de eerste- divisionist met 4-2 van middenmo ter FCV/Dorpscafé WII. Halverwe ge de wedstrijd leidde Sranang door doelpunten van Rosanno Ac ton en Jonathan Constancia al met 2-0. Nadat Acton na de rust nog eens doel had getroffen, kwam FCV terug tot 3-1, maar niet lang daarna besliste Gaffin de Mezza het duel definitief. In de slotseconde werd het vervolgens nog 4-2. DENKSPORTEN Historische schaakpartijen, gedenkwaardige damwedstrijden en spannende bridgeduels, nieuws en analyses www.pzc.nl/denksport STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Elena Timina, schaarde zich even eens bij de laatste 32. Ze gaf de En gelse Emily Bates geen schijn van kans: 4-0 (11-6 11-9 11-9 11-9). Eerder bereikte ook Li Jiao de der de ronde. De kopvrouwe van Oran je, die het team woensdag naar de Europese landentitel leidde, reken de in vier games af met Alexandra Privalova: 13-1111-3 11-3 11-8. In het dubbelspel bereikte het kop pel Li lie/Elena Timina ten koste van de Oekraïense combinatie Poli- na Trifonova/Irina Motsik de der de ronde. Linda Creemers en Eer land werden in de tweede ronde van het dubbelspel uitgeschakeld. TILBURG De driemansformatie van Roadhou- se Blues won in de regionale eerste klasse van de poolcompetitie het uitduel met Saints. In Tilburg trok het Walcherse team met 4-2 aan het lahgste eind. Jeroen Damman had zoals zo vaak geen moeite met zijn tegenstan ders en won met duidelijke cijfers. Jan Roskam behaalde zijn eerste overwinning van het seizoen en Dennis van Belzen zorgde met winst (6-7 na een 4-0 achterstand) voor de teamzege. MIDDELBURG De zaalvoetballers van Groene Ster 2 herstelden zich op de vijfde speel dag van de 5-4-nederlaag van vori ge week tegen Halsteren 1 door Hal steren 2 met dezelfde cijfers te ver slaan. In eigen huis leidde Groene Ster 2 halverwege het duel al met 3-2. Daarna werd het eerst 5-2, voor dat de bezoekers nog akelig dicht bij kwamen. Voor Groene Ster 2, dat nu tweede staat met een achterstand van vijf punten op Kalsdonk, scoorden Sa- lim Ben Sellam (2x), Abdoe Abden- bi (2x) en Imad Azzanagui. door Michiel Bouwman SEROOSKERKE - „Ik ben geen echte killer." Het klinkt een beetje raar uit de mond van de speler die op dit moment Zeeuws topscorer is. Elf goals maakte Alex Jobse tot dus ver voor Serooskerke en daarmee is hij verantwoordelijk voor bijna zeventig procent van de doelpun ten bij de zaterdag-tweedeklasser. Die elf doelpunten hebben er al vroeg in het voetbalseizoen voor gezorgd dat zijn persoonlijke doel stelling (zeven goals) behaald is. Reden voor de twintigjarige spits om de lat hoger te leggen. „Je moet jezelf pushen. Ik wil nu rich ting dé achttien, twintig doelpun ten. Dit jaar sta ik in de spits. De afgelopen twee seizoenen speelde ik als hangende linksbuiten en stond ik verder van de goal. Nu sta ik dichterbij. Een beetje rommelen voor die goal, acties maken als ik de bal krijg. Dat is wat ik probeer te doen." Jobse maakte in april 2009 zijn de buut voor Serooskerke. Als A-ju nior had hij indruk gemaakt op toenmalig trainer Alexander van Keulen, die hem liet invallen in de uitwedstrijd tegen Arnemuiden (2-2). „Achteraf gezien had ik hem in de nacompetitie tegen De Zwer ver op moeten stellen", zegt Van Keulen nu. „Hij heeft een goede dribbel, is fysiek sterk en heeft de wil om te winnen. Ik vond hem meer een voorbereider dan een af maker." Na zes wedstrijden en tien punten staat Serooskerke op de vierde plaats in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Een puike presta tie, gezien de klasseringen van de afgelopen twee jaar. Toen was de tiende plaats tot tweemaal toe het hoogst haalbare. „Na de eerste twee wedstrijden dacht ik dat er meer in zat dan de afgelopen twee jaar", zegt Jobse. „Maar omhoog kijken naar de eer ste klasse is niet realistisch. We moeten eerst maar eens constan ter worden en in de subtop ko men. Als we dat volhouden, kun nen we verder kijken. En dat is rea listisch. We voetballen vrijer. Ieder een zit lekker in zijn vel. Onze voorstopper ging zaterdag over de flank mee naar voren. Heb ik 'm nog nooit zien doen!" Toch merkt Jobse dat er ruimte voor verbetering is. De compacte speelwijze van zijn ploeg is niet al tijd even fijn als spits. „Ik kan ook niet alles alleen. Je hebt iemand nodig die het voetballen makkelij ker maakt. Er mag soms meer aan sluiting naar voren zijn om meer druk uit te oefenen. Bijvoorbeeld tegen Terneuzense Boys (3-2-ver- lies), toen werden we in het eerste kwartier na rust naar achteren ge drukt omdat we inzakten in plaats van naar voren te drukken. Som mige ballen spelen we op safe, een tikkie breed, terwijl het ook een bal naar voren kan zijn." Morgen treedt Jobse met zijn ploeg aan tegen FC Dauwendaele, dat op de elfde plaats staat. „Er lig gen mogelijkheden. Er zit veel techniek in die ploeg. Een aantal jongens ken ik van school en van het uitgaan. Ze hebben een snelle omschakeling en hun spits, Peter van Gorsel, is technisch en snel." Serooskerke is dus gewaarschuwd, maar dat zal Dauwendaele op zijn beurt ook zijn. Jobse merkt name lijk dat hij zijn naam aan het vesti gen is. De verdedigers van de te genstander zien het als een over winning als juist hij niet scoort.en dus kan hij het nodige verwach ten. „Tegen Terneuzense Boys kreeg ik de eerste tien minuten een paar goede tikken", zegt Jobse. „Er wordt meer op me gelet." Alex Jobse scoorde al elf keer en nam vd Jagt Willemse POLISH: 13,50/€ 9,95 waspas Wassen drogen J Velgen reinigen Bodemreiniging/ POLISH WAX TOTAAL: ll,50/€ 9,00 (vmpas) Wassen &-drogen Velgen reinigen Waxen Bodemreiniglng WAX: 9,50/€ 8,00 (was pas) Wassen drogen Velgen reinigen Waxen BASIS: 6.50/€ 5.95* wo spas) Wassen drogen Velgen reinigen AUTOWASSTRAAT vd Jagt Wtllemse Mercunusweg 27.4382 NL Vlissir.gen T 0118 419 051 OPENINGSTIJDEN maandag t/m zaterdag van 08.00 uur -18.00 uur zondag van 10.00 uur - 17.00 uur door Klaas Verspoor MIDDELBURG - De zevende PZC-To- to is een prooi voor Thomas Matt- heijer. De voetballer van SSV'65 doet een gooi naar de koppositie en daarvoor heeft hij zes goede voorspellingen nodig. „Ik ga er in elk geval voor", laat de 21-jarige voetballer weten. In de eerste klasse C ziet hij Zaam- slag op eigen veld winnen van het hoger geklasseerde Heinenoord. „Thuis zijn ze moeilijk te kloppen. Er liggen kansen voor ze." Matthe- ijer verwacht dat Goes zich zon dag herstelt van de nederlaag te gen Terneuzen. „Ik heb ze zien voetballen en ze kunnen veel be ter", geeft hij aan. Zelf komt hij met SSV'65 in actie tegen Nieuw- dorp. Een belangrijk duel. „De drie punten moeten in Goes blij ven. Het wordt tijd dat we weer eens winnen." In de laatste drie duels pakte SSV'65 twee punten. „Het wordt of aansluiten, of we la ten het helemaal lopen", beseft Mattheijer. Voor zijn oude club Krabbendijke speelt hetzelfde in de confrontatie met Noad'67. Hij rekent op een gelijkspel. „Toen ik daar speelde, was het ook altijd heel lastig voetballen tegen Noad." Of Thomas Mattheijer de nieuwe koploper wordt in de de Toto, leest u maandag in deze krant. amateur m m Hoek - Heerjansdam X 1 Zwaluwen V - Kloetinge x| Stedoco - GPC Vlissingen X 1 Zaamslag - Heinenoord X Rood WitV- Goes X VC Vlissingen - Best Vooruit X EFC-Terneuzen X SSV'65 - Nieuwdorp X Meeuwen - Nieuwland X Graauw- Hoofdplaat Noad'67 - Krabbendijke lx

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 76