zeeland 129 Sloop huisjes voor zorgcentrum Rilland Gebruikers dorpshuis Waarde nemen intrek in leegstaande kerk RECLAME 4 tompoucen 'De Piraat' Liszt in Pompweie Tien maanden cel voor vrijheidsberoving en bedreiging Laatje in verwondering brengen! vrijdag 14 oktober 2011 vrijdag en zaterdag: Voor 1 Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Melie'straat 32 Goes -tel, (0113)21 5614 UW WARME BAKKER www.densoeteninval.nl RECTIFICATIE - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Alle dagen geopend inweg Oostkapelle KORTGENE - Regina Albrink en Klaas Hofstra spelen in de voorstel ling Liszt in De Pompweie in Kort- gene, georganiseerd door het Nut Noord-Beveland. Liszt is een unie ke combinatie van spel en muziek over het onstuimige leven van dit muzikale genie. Het duo maakte eerder voorstellingen over Beetho ven en Chopin. Aanvang 14.00 uur, toegang 12 eu ro, leden NUT 10 euro. door Lilian Dominicus WAARDE - De gebruikers van het huidige dorpscentrum in Waarde nemen naar inschatting medio vol gend jaar hun intrek in het oude, leegstaande kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente. De dorpsraad Waarde heeft de taak op zich genomen om alles in goe de banen te leiden, zegt voorzitter Adri Cornelisse. De winkel van Waarde krijgt een onderkomen in het verenigingsge bouw van de Hervormde Kerk. De tijdelijke verhuizingen zijn nodig voor als straks het nieuwe dorps centrum van Waarde op dezelfde plek zal verrijzen, het samenwer kingsproject met de naam Meer waarde van de gemeente Reimers- waal en stichting R&B Wonen. Cornelisse verwacht dat de plano logische procedure in januari 2012 begint en dat eind 2012 of begin 2013 de bouw zal starten. Deze week vond in Waarde een informa tiebijeenkomst plaats, waar de be woners werden bijgepraat over de status van de bouwplannen. Daar kwamen circa honderd mensen op af „De zaal zat vol, er werden constructieve vragen gesteld. Maar het is natuurlijk altijd mogelijk dat er zienswijzen worden inge diend", vertelt hij. Stichting R&B Wonen liet onder meer zien hoe de huurwoningen voor senioren eruit komen te zien. „De inschrijfformulieren waren aan het eind van de avond weg, een teken dat er toch wel belang stelling voor is", aldus Cornelisse. Kleine teleurstelling is dat de huis artsen en consultatiebureau moge lijk geen intrek nemen in Meer waarde. „Maar we gaan nog met deze partijen praten." Meerwaarde is een project van lan ge adem. „Het is een initiatief dat uit het dorp zelf is gekomen. We zijn er al zeven jaar bezig en ik heb laatst geteld dat er al 110 verga deringen aan zijn gewijd." toestellen" Even verderop, aan de Vlasmarkt, ligt al een speeltuintje, maar daar is de buurt niet over te spreken. „Het ligt erg afgelegen en bovendien aan het water", zegt Ma- riska. „Daar laat je je kinderen niet graag spelen, zeker niet met die gru welijke zaken die je de laatste tijd hoort. Hier in de Bosstraat is er vol doende toezicht op een eventueel speeltuintje." SP-raadslid Annie Vo gelaar kwam gisteren ook even kij ken. Zij liet weten de wens van de buurt volledig te ondersteunen. De initiatiefneemsters zamelen dezer dagen ook handtekeningen in. Die willen ze binnenkort aan de gemeen te overhandigen, foto Willem Mieras MIDDELBURG - Een 58-jarige man zonder vaste woon- of verblijf plaats is gisteren door de recht bank in Middelburg veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien maanden. De man werd onder meer verdacht van wederrechtelij ke vrijheidsberoving, bedreiging, stalking, verduistering en flessen trekkerij. Tegen de man was acht tien maanden cel geëist. De misdrijven vonden voorname lijk in het voorjaar van 2009 plaats De man begon in april van dat jaar in Goes een 'Vlaaierie'. Toen het koffiezetapparaat van de zaak het begaf, verwachtte de man di rect een storingsmonteur. Toen pas enkele dagen later twee mon teurs zich aandienden, sloot hij ze op. De mannen werden later door de politie bevrijd. Vervol gens werd hun baas telefonisch bedreigd, werd de leverancier van de vlaaien bedreigd en mocht de leverancier van het koffiezetappa raat voor zijn leven vrezen. Een vriendin, met wie hij enige tijd een relatie had, werd na het beëin digen van die relatie gestalked. En omdat hij geen geld had, at hij zijn buikje rond en tankte zonder te betalen en deed op dezelfde manier boodschappen in Nu- mansdorp. Een auto die hij van een garagist in 's-Heer Arendsker- ke enkele dagen mocht gebruiken, bracht hij niet terug. De man werd eerder al eens ver oordeeld voor dergelijke delicten en wil alleen maar door instanties worden geholpen als hij een baan en woning krijgt aangeboden. door Lilian Dominicus RILLAND - De woninkjes aan de Vliedbergstraat en Inkeloortstraat in Rilland zullen medio volgend jaar worden gesloopt. Dat hebben de laatste bewoners deze week te horen gekregen van stichting R&B Wonen. Ervoor in de plaats wordt in sa menwerking met zorggroep Ter Weel een woonzorgcentrum ge bouwd met 27 huurappartemen- ten voor senioren en drie groeps woningen met elk zes kamers voor psychogeriatrische patiënten. Volgens manager Erik Dutour Geerling van R&B Wonen zijn de huisjes niet meer te redden. „Ze zijn zwaar verouderd en voldoen bijvoorbeeld niet meer aan de energienormen van deze tijd. De afgelopen jaren hebben we deze woningen doelbewust leeggehou- den." Met de bouw van het nieuwe woonzorgcentrum, dat naar schat ting eind 2013 klaar zou moeten zijn, worden de zorgvoorzienin gen in Rilland beter aan elkaar ge koppeld. „Er komt een verbinding tussen Oostkilhoek en Huize De Vliedberg, dat mogelijk op termijn ook gesloopt zal worden. Het nieu we centrum krijgt een restaurant, niet alleen voor senioren maar ei genlijk voor iedereen in Rilland", zegt Dutour Geerling. Een van de laatste bewoners van de Inkeloortstraat, Adri de Schip per, betreurt de sloop. Hij heeft nu een huur van nog onder de 200 eu ro per maand, maar verwacht dat hij straks, bij de noodgedwongen betrekking van een nieuwe huur huis, veel meer moet betalen. ZEELRflD jinfo@zeelandplant.nl Jwww.zeelandplant.nl I HET adres voor tuinplanten haagplanten lei/dakbomen heesters Mediterraan Kwekerij open: elke zaterdag 9:00-16:00 uur Ravesteinweg 2a Crijpskerke Speciaal voor abonnees. www.Dzc.nl/eftelineactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 71