Raad op de rem met geld uitgeven financiële risico's aan zeeland 127 LEZERSVOORDEEL Unieke inruil-actie LEOLUX! GERARD Geriatrie bij Lievensberg dicht om schurft BEZUINIGINGEN Dieven slaan toe in Yerseke en Wemeldinge LidI trekt tijdens verbouwing voor een jaar in pand AutoTeam agrimarkt GELDIG OP VRIJDAG 14 OKTOBER vrijdag 14 oktober 2011 Wij willen ALLE a-merk fauteuil- en bankbezitters op de hoogte brengen van een opmerkelijke actie. Op dit moment kunt u de nieuwste Leolux collectie bewonderen, profiteren van een mooie korting én een goed doel steunen. Wanneer u voor 31 oktober een nieuw Leolux model aanschaft krijgt u voor uw "inruil"meubel per zitplek 150 euro retour. Dus, bij inruil van uw fauteuil 150 euro korting, bij een 2-zitter 300 euro korting enz. tol een maximum van 10% van uw nieuwe aankoop. Uw "oude" meubel krijgt een 2e leven bij goede doelen: Leolux zorgt voor het bij u thuis ophalen en de distributie. Voor alle verdere informatie verwijzen wij u graag naar de Jonge Hoek van Dijke in BinnenUit, Schouwersweg 7 Heinkenszand, 0113 561482. www.binnenuit.nl verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl BERGEN OP ZOOM - Ziekenhuis Lie vensberg neemt geen nieuwe pa tiënten op voor de verpleegafde- ling geriatrie (ouderengeneeskun- de) omdat bij een patiënt een be smettelijke vorm van schurft is vastgesteld. De patient is geïsoleerd en het zie kenhuis neemt maatregelen om de mijtinfectie uit te bannen. De pa- tienten die nabij de besmette per soon zijn geweest, worden door het ziekenhuis in samenwerking met de GGD onderzocht. Mede werkers die in contact zijn geweest met de patiënt, en hun familiele den, krijgen een tablettenkuur en instructies hoe zij kleding en bed dengoed thuis moeten reinigen. Schurft (scabies) is ongevaarlijk, maar besmettelijk en veroorzaakt veel jeuk. De kwaal wordt veroor zaakt door een huidmijt. WISSENKERKE - Formeel is nog niet bekend wat Noord-Beveland pre cies moet gaan bezuinigen door de Rijkskortingen op de gemeen te-uitkering en de WMO-gelden. De begroting 2012 is er ook pas over enkele weken. Maar de ge meenteraad wil nu al geen cent meer uitgeven aan toekomstplan nen dan strikt noodzakelijk. Zo leek het gisteren bij de informatie ve raadsvergadering. De raad hield de voet op de rem bij meerdere plannen. Zodoende worden de ondergrondse afvalinza- meistations niet volgens planning aangelegd, maar pas als er toch grondwerk ter plekke moet wor den gedaan. Bijvoorbeeld bij de verplaatsing van de supermarkt in Colijnsplaat of vanwege klachten rond afval in Kortgene - wat er het eerst aan bod is. De gemeenteraad trapte gistera vond ook op de rem bij het toeris tisch uitvoeringsprogramma Einde loos Eiland. Dat bevat een reeks sti muleringsmaatregelen, voorname lijk gedragen door de onderne mers, maar waar de financiële bij drage door de gemeente tegen de zin van de raad niet gespecificeerd stond. Dat het programma enkel ter kennisname op de raadsagenda stond, was evenmin naar genoe gen van NBB, PvdA, VVD en CDA. De bemoeienissen van de fracties met de uitvoeringplannen gaf protest bij de wethouders. „Moet ik nu voor de plaatsing van elke ondergrondse container terug naar de raad?", vroeg Kees van der Weele zich af. Het uitvoeringspro gramma is de uitwerking van de vi sie waar de raad mee ingestemd heeft - behalve de NBB dan, en valt binnende bevoegdheid van het college, argumenteerde Adrie van der Maas. Toch wil de raad kunnen bewaken en bijsturen met bezuinigingen in zicht, stelde Dirk Hage (WD). Het programma komt terug op de bespreekagenda. WEMELDINGE/YERSEKE - Dieven hebben in de nacht van woensdag op donderdag drie keer huisgehou den in Yerseke en Wemeldinge. In Yerseke werd een raam vernield van een winkel in de Torenstraat. Er is ook braakschade aan een deur. Uit de winkel verdwenen ge notsmiddelen. I11 dezelfde nacht werd een raam opengebroken bij een woning aan de Wemeldingse Zandweg. Daar zijn gereedschap pen gestolen. Ook een bouwkeet bij het huis is opengebroken. Die nacht werden ook bouwmateria len gestolen vanaf een bouwter rein aan 't Scheid in Wemeldinge. De politie kan nog geen schatting maken van de waarde van de buit. nieuwe afslag van de A58 met aan sluitende verbindingsweg worden aanlegd, moet Goes de vleespotten aanspreken. Dan zou het weer standsvermogen kunnen kelderen. Volgens wethouder Loes Meeuwis- se (WD, financiën) zal dat ramp scenario zich niet direct voordoen, ook omdat de risico's zeer gedetail leerd in kaart zijn gebracht. „Ie kunt die majeure projecten nooit tegelijkertijd en in één jaar realise ren. Er is zelfs een mogelijkheid om het spoorzoneproject in twee fasen uit te voeren: eerst de spoor- bak en later de tunnels met aan sluitende wegen. Ten tweede heb ben we al 8 miljoen miljoen euro structureel uit de begroting gesne den, terwijl dat pas vanaf 2013 no dig zou zijn. Zo blijft er elk jaar drie tot vier miljoen over. Dat stop pen we weer in de reservepotjes. Ten derde verwachten we geld te rug uit IJsland, waar we 12 miljoen euro hadden staan bij de omgeval len bank Landsbanki Islands. Bin nenkort horen we hoeveel en wan neer we geld terugkrijgen. Het ziet er redelijk gunstig uit voor Goes. Als dat geld terugvloeit, vullen we onze reserves aan." Dat soort zorgen lijken in Kapelle niet te bestaan. „Als je naar onze financi ën kijkt, zouden we al jaren een triple A-rating hebben. Iedereen weet sinds de crisis waar die voor staat", grijnst wethouder Jón Her- selman (WD, financiën). Wat is het geheim van Kapelle? „We springen niet verder dan de polsstok lang is. We voeren een voorzichtig beleid,. Het gaat ten slotte om gemeenschapsgeld. Vori ge week zat hier nog een project ontwikkelaar aan tafel. Hij deed een voorstel dat voor de gemeente gewoonweg te riskant was. We hebben dus geen zaken gedaan." Herselman onderstreept dat Kapel le de risico's nauwgezet, dus niet met de natte vinger inschat. Wat meehelpt aan de goed gevulde buf- ferpot, zijn de grondverkopen. „We hebben goed verdiend aan de grondexploitatie, bijvoorbeeld in de wijk Overtieringe. Verder kij ken we niet al te ver vooruit. Maxi maal vijf jaar. De wereld kan in een paar jaar er plotseling heel an ders uitzien. Dat hebben we met de crisis wel gezien." (WMO), de vismijn in Colijns plaat en rente die moet worden be taald, vormen grotere risico's. Reimerswaal, Borsele en Goes heb ben een gezond weerstandsvermo gen. Reimerswaal heeft een nood- potje van 4,6 miljoen euro. De risi co's zijn ingeschat op 1,6 miljoen euro. Dat levert een keurige weer- standsratio op van 2,8. Borsele zit zelfs op 3 omdat ze dit jaar een pre ferente dividenduitkering ont vangt als gevolg van de verzelfstan diging van Zeeland Seaports. Het gaat om 4 miljoen euro. Vorig jaar was de weerstandscapaciteit nog 2,1 miljoen euro. Nu is dat dankzij het dividend gestegen naar 6,3 mil joen euro, terwijl de risico's laag zijn: maximaal 1,2 miljoen euro. Iets anders ligt het in Goes. In de reservepotten voor finan ciële drama's zit 26,7 miljoen euro, waarbij de financiële risico's zijn becijferd op 11,4 miljoen euro. De weerstandsratio is 2,5. Maar..., Goes spekt de vleespotten voor slechte tijden ook met het fonds voor majeure projecten. Dat is in totaal 15,4 miljoen euro groot. Zo dra het spoorzoneproject en de foto Willem Mieras door Luc Oggel GOES - Supermarkt Lidl trekt tij dens de grootscheepse verbou wing van de winkel aan de Spinne in Goes in het pand van Auto- Team op Klein Frankrijk. Aanvan kelijk zou Lidl uitwijken naar de Marconistraat, maar die plek bleek toch niet geschikt. De winkel aan De Spinne onder gaat een metamorfose, blijkt uit de onlangs ingediende vergunning aanvraag. Het interieur wordt vol ledig vernieuwd en de vloer wordt verzwaard, daarnaast wil Lidl flink uitbreiden met een verdieping en een aanbouw. Goes bekijkt de ko mende weken of de supermarktke ten toestemming krijgt voor de plannen. AutoTeam verkast eind dit jaar naar een nieuwe vleugel van Car- village aan de Pearyweg. Nu Lidl (een deel van) het gebouw gaat hu ren, komt er toch een supermarkt op Klein Frankrijk, zij het tijdelijk. Ook Albert Heijn wilde (voor een periode van tien jaar) een volwaar dige winkel openen in het pand van AutoTeam, maar daar stak de Agrimarkt een stokje voor. Die ge loofde namelijk niet dat AH, dat uiteindelijk naar Goese Schans wil, na tien jaar zou vertrekken. Wethouder Loes Meeuwisse is niet bang dat Lidl langer op Klein Frankrijk blijft zitten of via deze constructie een tweede Goese ves tiging probeert te krijgen. „Het is voor een jaar, dus daarna kunnen we handhaven." IAönbiedmg uit deze advertentie is alleen geldig tegen inlevering van deze bon op de vernoemde dog en is met bestemd voor wederverkopers. Mox. I bon per klont. Prijswijzigingen en drukfouten voorbe houden. Aonbieding is geldig in Agrimcrkt Goes. Va»Doornestroot 7 Agrimarkt Vlisslngen. 'sloon lo - Agrimorkt Mic'delburg. Kolverstroot 1 Pocegooienburg 5 - Agrimarkt Roosendoo:. Stre. Zeeuwse bolussen pak a 4 stuks 2 pakken van €4-,30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69