Zeeland PZC Camera bij spoorovergang verdwijnt Logica BEVELANDEN-THOLEN 26 en 27 2S 28 en 29 OOSTMOLENWEG Prorail heeft recent geplaatste camera tegen zelfdoding nodig in strijd tegen koperdiefstal Maatje leest voor bij de overburen almanak Vrijdag 14 oktober 2011 Gemeenten kunnen financiële risico's aan Gebruikers dorpshuis Waarde nemen intrek in leegstaande kerk Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel KLOETINGE - De camera die bij de spoorwegovergang in de Oostmo lenweg in Kloetinge is geplaatst om het aantal zelfmoorden terug te dringen, wordt volgende week weer weggehaald. Spoorwegbe heerder Prorail heeft de camera no dig in de strijd tegen koperdiefstal langs het spoor. Dat heeft het bedrijf gisteren aan het Goese gemeentebestuur laten weten. Burgemeester René Ver hulst is 'woest' over het voorne men. De camera en ook een hek staan nog maar sinds begin juli bij de overweg. Het spoorvak ter plekke staat bekend als zogeheten hot spot. Dat zijn locaties waar relatief vaak iemand voor de trein springt. Bij de Oostmolenweg zijn dat meestal cliënten van het nabijgele gen centrum voor geestelijke ge zondheidszorg Emergis. Die instel ling en het Goese college hebben lang aangedrongen op maatregelen bij ProRail en uiteindelijk zijn ca mera en hekwerk geplaatst Maar dat is dus maar van korte duur, want het bedrijf kondigt nu aan de camera op zeer korte termijn weg te halen en elders in te zetten tegen koperdiefstal, overigens ook een zeer groot probleem. Argu ment is dat er de afgelopen maan den volgens Prorail niemand is ge signaleerd die zich bij het spoor ophield, mogelijk met het plan zich voor de trein te werpen. Dat gaat er bij burgemeester René Verhulst niet in. „De tijd dat de ca mera er staat is veel te kort om conclusies te kunnen trekken. Bo vendien heeft de camera wellicht effect en is er daarom niemand ge zien bij het spoor." Ook wijst hij erop dat de winter, de periode waarin de meeste zelfdodingen plaatsvinden, nog moet beginnen. Verhulst kan zich niet aan de in druk onttrekken dat Prorail met spoed een camera nodig heeft. „Maar de kosten zitten hem echt niet in een camera, zeker niet bij een bedrijf dat een miljard euro krijgt, maar niet gebruikt. Daar wil len wij en Emergis niet de dupe van zijn, er moet zeker eerst weer een dode vallen om de discussie weer aan te zwengelen." Volgens Verhulst gaat er vandaag al een brief de deur uit richting Prorail. YERSEKE - Maatje Nijsse (foto) uit woonzorgcentrum Moerzicht las gisteren voor bij de overburen: de brede school Tehaere, waar OBS Parelmoer, CBS Het Kompas en stichting Kinderopvang De Bevelanden onder één dak zitten. Beide scholen en de kinderopvang sloten de kinderboekenweek af met een boekenmarkt en een ten toonstelling met het landelijke thema 'helden'. Opa's en oma's, vaders en moeders en andere familie kwamen een kijkje nemen. Ze zagen op affiches onder meer dat Darius zichzelf een held vindt omdat hij in de achtbaan durfde. De brede school wil de bewoners van Moerzicht voortaan elke maand bij een activiteit betrekken. Op de agenda staan onder meer kerststukjes maken en bewe gen voor kleuters én ouderen. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl Dat tamelijk eenvoudige redenerin gen - mits ver genoeg doorgevoerd - tot verbijsterende conclusies kunnen leiden, bewijst de gemeente Schou- wen-Duiveland in het recent ver schenen 'Beheer- en beleidsplan we gen 2012-2016'. Een citaat: „Definanciële lasten die vanuit de oude planperiode door schuiven naar de nieuwe, bedragen 1.310.000 euro. Dat is meer dan het bedrag aan achterstallig onder houd. Hieruit kan worden geconclu deerd dat wanneer al het onder houd in de afgelopen beleidsperiode was uitgevoerd er in theorie geen achterstallig onderhoud meer zou zijn." Tsja...daar is geen speld tussen te krijgen. Achter dit betoog van de afdeling Openbare Werken schuilt ongeveer dezelfde logica als achter de kran tenkop die onlangs in het plaatse lijk weekblad te lezen was: 'Dode bruinvissen spoelen aan' ja, dat doen ze. Die dekselse dieren. Alleen bij Zwartepoorte een nieuwe BMW 3 serie Touring met GRATIS automaat, www.zwarteDoorte.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67