281 zeeland Wmo-raad Hulst fel tegen bezuinigingen Kazerne blijft Zoektocht besparingen levert Hulst weinig op Nieuwe groepswoningen terrein Blaauwe Hoeve De Sluise gemeenteraad botst weer met het college over brandweerzaken; nu over een nieuwe kazerne in Oostburg. Hardrijders in Eede binnenkort op de korrel Duette® Shades weekenddiensten vrijdag 14 oktober 2011 vrijdag 14 oktober 2011 HUISHOUDELIJKE HULP Adviesorgaan doet oproep aan gemeenteraad door Eugène Verstraeten HULST - De Wmo-raad Hulst is 'ernstig verontrust' over bezuini gingen die burgemeester en wet houders willen doorvoeren op Welzijn en Zorg. Voorgesteld wordt in de komende jaren 500.000 euro te besparen op de uitgaven voor huishoudelijke hulp, waarvan 250.000 in 2012. Dit komt bovenop de voor dit jaar in geboekte bezuiniging van 194.000 euro. De Wmo-raad vindt dat met de voorgestelde bezuinigingen wordt voorbijgegaan aan de bevolkings ontwikkeling. „Er komen meer ouderen en naarmate men ouder wordt, wordt ook de behoefte aan hulp groter", betoogt de Wmoraad in een brief aan de ge meenteraad. Het aantal plaatsen in zorginstellingen zal niet groeien. Dit betekent volgens de Wmo-raad dat de mensen die thuis blijven wonen meer aan spraak op zorg zullen maken. „Het betreft een groep kwetsbare men sen met geringe inkomens. Waar is het sociale gezicht van Hulst?" De gemeenteraad heeft zelf enkele jaren geleden ingestemd met de plannen van Curamus om men sen meer zelfstandig te laten wo nen, geeft de Wmo-raad aan. Het adviesorgaan steunt dit beleid, maar: „Dat vraagt wel om een extra inspanning van de gemeente op het gebied van de huishoudelij ke hulp." Bij de onderbouwing van de voor genomen bezuinigingen wijst de gemeente op de invoering van het project Welzijn Nieuwe Stijl/de Kanteling. Door mensen en midde- door Eugène Verstraeten HULST - De zoektocht van de Huls ter gemeenteraad naar extra bezui nigingen heeft per saldo voorlopig alleen maar 1.000 euro extra uitga ven opgeleverd. Tijdens de over een aantal bijeen komsten uitgesmeerde kerntaken discussie kwamen er wel heel wat suggesties naar boven, maar daar voor is of geen meerderheid of ze zijn afgeserveerd door het college van B en W. Uiteindelijk ligt er nu een voorstel om de Rekenkamercommissie te rug te brengen van drie naar twee personen (opbrengst 6000 euro) en om in 2012 10.000 euro te bezui nigen op abonnementen. B en W willen daarnaast de eerder voorgenomen korting van 17.000 euro op de regeling voor extra bij stand aan chronisch zieken, oude ren en gehandicapten weer onge daan maken. Dit kan, omdat de ge meente daarvoor extra geld krijgt van het kabinet. Suggesties om bijvoorbeeld te snij den in jeugdsportsubsidies, het Steunpunt Mantelzorg, Stichting Welzijn Hulst, de bijdragen voor ophalen van oud papier en de sala rissen van wethouders en raadsle den worden door het college voor lopig afgeraden. Omdat de gemeente uiterlijk 15 no vember een sluitende begroting 2012 moet hebben, was de tijd voor een echte kerntakendiscussie te kort, vindt de gemeenteraad. Voor de begroting 2013 wil de raad dat anders aanpakken. De bijdragen voor oud papier en de jeugdsubsi- die sport komen in elk geval terug op de agenda. De raad zal dan ook praten over het handhaven, vermin deren of afbouwen van uitgaven voor onder meer de projecten Houdgreep en Buurtbemiddeling en of er nog wat te halen valt bij Welzijn en zorg. BRANDWEERKAZERNE door Eugène Verstraeten HULST - Curamus beschikt sinds gisteren op het terrein van de Blaauwe Hoeve in Hulst officieel over vier moderne groepswonin gen voor mensen die wat zwaarde re zorg nodig hebben. Daartoe zijn enkele oudere afdelin gen volledig gerenoveerd. Daarin waren vroeger twee groepen van ruim dertig bewoners gehuisvest. De renovatie was nodig om op het terrein goede accommodatie voor de nieuwe zorggroepen te realise ren en zo aan de vraag vanuit de samenleving te voldoen. De twee oude gebouwen zijn omgevormd len doelmatiger in te zetten moet dat een besparing van 250.000 eu ro op huishoudelijke hulp opleve ren. De Wmo-uitgaven van Hulst komen dit jaar waarschijnlijk uit op 3,9 miljoen euro, wat ruim 8,5 ton meer is dan Hulst aan Wmo- inkomsten krijgt van met name de rijksoverheid. Volgens de Wmo-raad moeten be zuinigingen in het kader van het project De Kanteling gepaard gaan met omvangrijke herindicaties. De gemeente en uitvoerende instan tie zijn niet in staat dat vóór begin 2012 te realiseren, vreest de raad. Die denkt dat voor de invoering minstens een jaar nodig is en dat het project pas uiterlijk 1 januari 2013 kan starten. De voorgestelde korting is daarom 'niet realistisch', stelt de Wmo-raad. De gemeente raad beslist 10 november. EEDE - Het te hard over de Rijks weg door het dorp rijden, zit veel inwoners van Eede niet lekker. Ze ker nu de basisschool tijdelijk aan die weg is gevestigd, maken ouders zich zorgen over de veilig heid van hun kroost, hoorde de Sluise burgemeester Jacques Suur- mond laatst van een aantal dorpe lingen bij een bezoek aan Eede. Een matrixbord geeft automobilis ten, die uit de richting Aardenburg komen, al een tijdje aan hoe (veel te) hard ze rijden. Sancties levert dat niet direct op. „Het matrixbord staat er om bestuurders op hun snelheid te wijzen. Maar we inven tariseren op welke tijdstippen er veel voertuigen langskomen, die te snel rijden. Door een poosje ge richt op die tijdstippen te controle ren, hopen we dat verkeersdeelne mers hun rijgedrag aanpassen", be toogt Suurmond. De burgemees ter voegt er aan toe dat de politie medewerking heeft toegezegd. door Martijn de Koning De brandweer in de ge meente Sluis: geen en kel ander onderwerp zorgt voor méér contro verse tussen de Sluise gemeente raad enerzijds en B en W ander zijds. De raad dreigt eind deze maand een plan van het college voor een nieuwe brandweerkazer ne in Oostburg voor de derde keer af te serveren. Dat de Oostburgse brandweer- groep een nieuw onderkomen no dig heeft, is al jaren bekend. Twee jaar geleden kwam het college voor het eerst met een concreet voorstel, juist toen de financiële crisis in Sluis op z'n hoogtepunt was. De gemeenteraad vond de in vestering van dik twee miljoen eu ro toen onverantwoord en 'par keerde' het bedrag, zodat het later in elk geval gebruikt zou kunnen worden voor 'brandweerdoelein den'. Het college haalde afgelopen voor jaar het voorstel weer uit de kast. Niet toevallig gebeurde dat net voor het vertrek van toenmalig burgemeester Jaap Sala. Die hoop te nog te kunnen meemaken dat er een besluit werd genomen over de nieuwe kazerne. 'De brand weer' was jarenlang een troetel kindje van Sala. Dat is bij meer burgemeesters het geval en ook niet zo verwonderlijk. Brandweer zaken is immers één van de weini ge 'tastbare' onderdelen in de por tefeuille van een burgemeester, die verder vaak meer abstracte zaken als 'openbare orde' en 'juridische zaken' als aandachtspunten heeft. Het zorgde voor botsingen tussen Sala en de gemeenteraad, telkens als het college geld vroeg voor een nieuwe kazerne, een hoogwerker of brandweerpakken. De burge meester kreeg dan te horen dat het allemaal wel met wat minder geld moest kunnen, terwijl Sala de raad verweet 'te spelen met de veilig heid van burgers'. Ook de laatste poging van Sala had geen succes: het voorstel van afgelopen juni om twee miljoen euro te steken in de tot woningen die elk twee groe pen van acht bewoners kunnen huisvesten. Ze voldoen aan de mo derne eisen. De bewoners beschik ken allemaal over een eigen kamer en er is ook een gemeenschappelij ke woonruimte. Eén woning is in middels helemaal bewoond. Tegelijk met de grondige renovatie van de oude afdelingen is er op het terrein een nieuw pand voor de Technische Dienst gerealiseerd. „We zaten in de kelder van het oude gebouw en dat was niet ide aal", zegt Remi Lafarre, Manager Facilitair Bedrijf. „We hebben nu veel betere mogelijkheden om ons werk te doen." Luxaflex® laatje verwennen, nu bij Duette® Shades een cadeau t.w.v. 40,-* bouw van een nieuwe kazerne op het bedrijventerrein in Oostburg, haalde het niet. De gemeenteraad stuurde het plan terug naar het col lege, met de opdracht te zoeken naar een goedkopere optie of, als dat echt niet zou lukken, in elk ge val duidelijk te maken waarom het niet goedkoper kan. www.luxaflex.nl www.verdegem.nl •Vraag naar do voorwaarden in de winkel. De actie loi De brandweerkazerne in Oostburg: Zaterdag 15 en zondag 16 oktober 2011 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaanderen (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluiskil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jansteen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur, voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken: Nucleus Huisartsenposten, Vlietstraat 12, Terneu zen (aan ziekenhuis De Honte). Alleen na telefonische afspraak: 0115-643000. West-Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aar denburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofd plaat, IJzendijke, Breskens, Groede, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 8.00 uur: voor dringende huis artsenzorg en huisbezoeken. Nucleus Huisartsenpost West, Pastoor van Genk- laan 6, Oostburg. Alleen na telefonische afspraak, 0115-643000. Tandartsen West Zeeuws-Vlaanderen: Tandartsenpraktijk Sluis, Lange Wolstraat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64