én milieu dient Steden vragen om geld zeelandI 27 Sloop oud postkantoor in Breskens van start voedselrijke omgeving nog belangrijker Kamer van Koophandel en LOC gaan intensief samenwerken LEOLUX! Senioren Orkest Zeeland treedt op in De Lieve Poëziewedstrijd dit keer rond thema 'Stroom' Kaartspel over carnaval te koop in Sas van Gent Ouderen kunnen boodschappen doen met busje vrijdag 14 oktober 2011 buurt neerstreken om zich tegoed te doen in luilekkerland. Maar nes telen en zich vestigen aan de rand van de Braakman deden de uilen niet. Vanwege gebrek aan geschik te woningen, legde Alex de Smet aan Jack van Harn uit. Een steen uil nestelt bij voorkeur in een knot wilg of een oude hoogstamfruit- boom, weet de Zeeuwse coördina tor van Steenuil Overleg Neder land (Stone). „Omdat die bomen holtes hebben, die aan de behoef tes van de uil voldoen: beschut en droog en met voldoende ventila tie. Ook in oude, meestal houten, boerenschuren vinden steenuilen vaak wel een onderkomen van hun gading, maar in en om nieu we, stenen gebouwen kunnen ze niet terecht." Vandaar dat natuurbeschermings organisaties uilenkasten uitzetten: vogelhuisjes die zijn afgestemd op ingang van de kauwensluis goed is te zien. foto Mark Neelemans door Raymond de Frel terneuzen - Het nieuwe Logistiek Opleidingscentrum Zeeland in Ter- neuzen en de Kamer van Koop handel bundelen hun krachten om de logistieke sector in de pro vincie een impuls te geven. Dat werd gisteren bekend bij de of ficiële opening van het opleidings centrum aan de Noorwegenweg. De samenwerking houdt in dat het LOC en de Kamer van Koop handel samen activiteiten ont plooien, waarbij gebruik wordt ge maakt van eikaars netwerken, ken nis en informatie over ontwikke lingen in de logistiek. „Het LOC is meer dan alleen een opleidingsin stituut. Het kan de verbindende factor zijn tussen onderwijs, oplei dingen, het bedrijfsleven en ook bijvoorbeeld het UWV", zei direc teur Rob van Renterghem van de Kamer van Koophandel. Het ROC Zeeland bouwde het LOC op grond van havenbedrijf Zeeland Seaports, waar De Ruyter Training Consultancy en Dek Verkeersopleidingen opleidingen zullen verzorgen. Zeeland Seaports-directeur Hans van der Hart verrichte de openingshande ling. „De Zeeuwse havens zijn goed voor achttien procent van de totale werkgelegenheid in de pro vincie. De gebieden ontwikkelen zich, dus is er vraag naar nieuwe opgeleide mensen. Tel daarbij de vergrijzing op en de vraag neemt nog meer toe", onderstreepte hij de waarde van het LOC. de behoeftes van uilen. Een steen uil heeft het formaat van een forse merel. Een ideale woning kent een voorhuis waar de uil bijvoorbeeld lekker naar buiten kan kijken en kan zonnen. En een achterhuis waar hij niet alleen poept, piest en braakballen neerlegt, maar ook een eventuele voedselvoorraad op slaat. Uilenkenners maken tussen voor- en achterkamer een 'kauwsluis': een gangetje met twee openingen, een links en een rechts van het midden. De Smet: „Kauwen willen de uilenkas ten nog wel eens kraken. Door de sluis kunnen ze niet manoeuvre ren met nesttakjes en meestal drui pen ze dan af" Steenuilen zijn leni ger dan de kleine kraaiachtigen en hebben geen moeite met het passe ren van de sluis. Zeeuws-Vlaanderen is een paradijs voor steenuilen. Er wonen er naar schatting 360, tachtig procent van alle steenuilen in Zeeland. Vooral de knotwilgen en weilanden in West-Zeeuws-Vlaanderen zijn in trek, van het Kanaal van Gent naar Terneuzen en omgeving moeten steenuilen niet veel hebben. De Braakman is meer een gebied voor bosuilen, maar juist ten westen daarvan voelt de steenuil zich se- nang. Op die plek, aan de Oostzeedijk, liggen ook de weiden van Equus: een rijk jachtgebied voor de steen uil. Bij gebrek aan knotwilgen of fruitbomen is er nog geen koppel tje neergestreken om Oostzeedijk en omgeving als vast territorium in te pikken. Vandaar dat Resy van Harn goede hoop heeft dat er zich snel een uilenpaar in de nieuwe nestkast aan haar paardenloodsen vestigt. Met die nestkast wilde pa Van Harn, ondernemer en gekend CDA'er, de milieubewustheid van de familie nog eens onderstrepen. „Mijn buurman Mario Schaalje, een stuk handiger dan ik, heeft de kast van afvalhout gemaakt. Die planken heb ik daardoor niet naar de stort hoeven brengen." Resy en haar dochter Noëmi (2) waren gistermiddag onder de in druk van de van sloophout ge maakte uilenwoning. „Dat er maar gauw een uilengezinnetje in mag neerstrijken." Unieke inruil-actie Wij willen ALLE a-merk fauteuil- en bankbezitters op de hoogte brengen van een opmerkelijke actie. Op dit moment kunt u de nieuwste Leolux collectie bewonderen, profiteren van een mooie korting én een goed doel steunen. Wanneer u voor 31 oktober een nieuw Leolux model aanschaft krijgt u voor uw "inruil"meubel per zitplek 150 euro retour. Dus, bij inruil van uw fauteuil 150 euro korting, bij een 2-zitter 300 euro korting enz. tot een maximum van 10% van uw nieuwe aankoop. Uw "oude" meubel krijgt een 2e leven bij goede doelen: Leolux zorgt voor het bij u thuis ophalen en de distributie. Voor alle verdere informatie verwijzen wij u graag naar de Jonge Hoek van Dijke in BinnenUit, Schouwersweg 7 Heinkenszand, 0113 561482. www.binnenuit.nl &S&gB«nRaRHBHWH8i hulst - Het Senioren Orkest Zee land treedt op woensdag 26 okto ber op in het dienstencentrum De Lieve aan de Broodmarkt in Hulst. Het concert begint om 14.30 uur en de toegang is gratis. Het Senioren Orkest Zeeland be staat uit ruim vijftig muzikanten uit de gehele provincie. Ze spelen een gevarieerd repertoire met wer ken uit de klassieke en populaire muziek. W^SÊSOSSSS^lSSSBSBimÉ!^m^BSS& terneuzen - Bibliotheek Zeeuws- Vlaanderen en Aan Z houden voor de tweede keer een gedich tenwedstrijd. Iedereen kan een ge dicht rond het thema 'Stroom' in sturen en dingt op die manier mee naar de prijs van de jury of de publieksprijs. Gedichten moe ten uiterlijk 30 november binnen zijn via info@aan-z.eu. Vanaf 1 de cember kan het publiek stemmen via de website www.aan-z.eu, waar alle inzendingen te lezen zijn. De prijsuitreiking is tijdens de Gedich tendag op 26 januari. door Wilma Valk breskens - Projectontwikkelaar Bouwfonds begint vanmiddag met de sloop van het voormalig post kantoor op het Spuiplein in Bres kens. Daar komt een appartemen tencomplex voor terug. Het gebouw dateert van 1983. Het kwam toen op de plaats van het honderd jaar oude postkantoor, dat, als één van de weinige gebou wen in Breskens, de Tweede We reldoorlog had doorstaan. Wethouder Peter Ploegaert mag vanmiddag om 14 uur met een kraan op symbolische wijze begin nen met de sloop. Het nieuwe complex omvat straks acht appartementen, waarvan twee penthouses, en een aantal winkels op de benedenverdieping. Het gebouw krijgt de naam 't Spuy. Voor de ceremonie vanmiddag zijn ook de kopers uitgenodigd. Volgens makelaar Emile Tournois ging de verkoop van de apparte menten rap. „We hebben er al ze ven verkocht, waardoor we er maar één meer in de aanbieding hebben." De vierkamerappartementen heb ben een oppervlakte van ongeveer honderd vierkante meter en kost ten rond de drie ton. goes - De colleges van de vier gro te gemeenten Goes, Middelburg, Vlissingen en Terneuzen (de Z4) willen dat de provincie de komen de vier jaar 3,5 miljoen euro extra beschikbaar stelt voor transforma tieprojecten binnen die gemeen ten. Daaronder wordt verstaan de omvorming van binnenstedelijke bedrijventerreinen tot woon-, werk- en leefgebieden. Bijvoor beeld Goese Schans en het Schel- dekwartier in Vlissingen. Dat schrijven de Z4 in een brief aan ge deputeerde Sjoerd Heijning. Door de economische crisis heb ben die projecten het moeilijk, maar Z4 wijzen op de economi sche impuls die ze kunnen geven. De provincie zou zitting moeten nemen in gemeentelijke project groepen, zodat de rol verschuift van controleur naar stimulerende participant, aldus Z4. De vier ge meenten stellen ook voor om sa men met de provincie een visie te ontwikkelen op de veranderende samenstelling van de bevolking. De inzichten die daaruit voort vloeien, kunnen volgens de Z4 worden gebruikt bij de totstandko ming van een sociaal-maatschappe lijke, ruimtelijke en economische koers voor de hele provincie. sas van gent - Het carnavalskaart- spel, dat is uitgebracht vanwege het 55-jarig jubileum van De Bete koppen in Sas van Gent, is inmid dels op diverse plaatsen te koop. Het kaartspel is samengesteld met foto's uit de oude doos maar ook van recentere periodes en vormt dus een mooie blik op 55 jaar car- navalvierend Sas van Gent. Het kaartspel is voor 5,50 euro te koop bij de Sasse cafés, bakkerij De Put ter en Recht door Zee. De op brengst is voor het Feest van Wel eer op rr, 12 en 13 november. hulst - Als proefis Stichting Wel zijn Hulst gestart met een 'bood- schappenbus'. Vanaf dienstencen trum De Lieve aan de Broodmarkt in Hulst kunnen ouderen iedere vrijdagochtend om 10.00 uur met het busje mee naar de winkels aan het Stationsplein. Het initiatief is mede ingegeven door het vertrek van de AH-supermarkt uit de bin nenstad. Wie mee wil moet zich vooraf aanmelden via telefoon nummer 0114-313439. De kosten bedragen drie euro en moeten worden afgerekend bij de beheer der van De Lieve. Als extra service worden de winkelende busreizi gers met hun boodschappen wel thuisgebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63