261 zeeland Infobijeenkomsten over aanvragen hulpmiddelen Uilenkast die natuur Visclub kan clubhuis bouwen aan kreek Logica m STEENUILEN Voorkeur voor knotwilg of fruitboom als woonhuis, maar VIDEO Zwinkoor en Onder Maats in kerk Cadzand almanak Tractor geschaard bij Philippine Kerken op zoek naar steun voor kerstpakketten vrijdag 14 oktober 2011 door Eugène Verstraeten HULST/KLOOSTERZANDE - Vroeger kon je zeggen: 'Ik kan de trap niet meer op dus ik ga een traplift aan vragen'. Nu wordt het: 'Ik kan de trap niet meer op en nu moet er ie mand van de gemeente komen kij ken wat er moet gebeuren'. Dat is in een notendop de nieuwe benade ring bij Wmo-aanvragen, genaamd 'de Kanteling'. En daarover gaan ook twee informatiebijeenkomsten die gehouden worden door Stich ting Gehandicaptenbeleid Hulst. „We horen van veel mensen dat ze zich zorgen maken of ze straks nog wel genoeg hulp kunnen krijgen", zeggen voorzitter Wil van Ontber gen en bestuurslid Marijke Hende- riks van de stichting. „Niet zo ver wonderlijk. We zitten met eigen bij dragen die omhoog gaan, vervoer dat een stuk minder wordt. Er zal meer kritisch gekeken worden of www.pzc.nl Kijk naar de openingshandeling bij het LOC Zeeland in Terneuzen op www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto voorzieningen wel nodig zijn." Met dat laatste heeft Wil van Ombren gen op zich geen probleem. „Maar mensen moeten wel goed kunnen blijven leven." Op de informatiebijeenkomsten in Hulst en Kloosterzande wordt de Kanteling vanuit verschillende in valshoeken belicht. Jan Troost van VCP (Versterking Cliënten Partici patie) gaat in op de landelijke regel geving. Anita van de Brande,-de Beule van de gemeente Hulst ver telt hoe de gemeente er tegenaan kijkt. Ook ergotherapeute Caroline de Vaan geeft haar visie. De bijeenkomsten worden gehou den op donderdag 20 oktober, van 13.30 tot 16.00 uur in Hotel van Leu ven in Kloosterzande en van 19.00 tot 21.30 uur in de Truffinozaal van de Blaauwe Hoeve in Hulst. Ieder een is welkom. De toegang is gratis en in de pauze bespeelt Conchita de Krijger haar accordeon. cadzand - 't Zwinkoor Sluis/Cad- zand geeft zondag een concert in de kerk in Cadzand. Het koor brengt een mix van klassieke en moderne liederen. Ook mannen koor Onder Maats uit Maldegem verzorgt een optreden. Marc Step- man verzorgt de begeleiding, maar speelt ook een aantal solo's. Het concert begint om 15 uur. Toe gang kost 10 euro. door René Hoonhorst door Raymond de Frel terneuzen - Hengelaarvereniging ONI kan hoogstwaarschijnlijk een nieuw clubhuis bouwen in de noordelijke jachthaven bij de Otheense Kreek in Terneuzen. Het college van burgemeester en wethouders is namelijk van plan om de visclub een gemeentegaran tie voor een lening van 160.000 eu ro te verstrekken. De bouw van het clubhuis past in het Rondje Kreek, waarin de her ontwikkeling van de noordelijke jachthaven is opgenomen. Hoewel Dat tamelijk eenvoudige redenerin gen - mits vergenoeg doorgevoerd - tot verbijsterende conclusies kunnen leiden, bewijst de gemeente Schou- wen-Duiveland in het recent versche nen 'Beheer- en beleidsplan wegen 2012-2016'. Een citaat: „Definanciële lasten die vanuit de oude planperiode door schuiven naar de nieuwe, bedragen 1.310.000 euro. Dat is meer dan het bedrag aan achterstallig onderhoud. Hieruit kan worden geconcludeerd Paarden zijn geen olifan ten. Bang voor muizen zijn de edele viervoeters niet. „Maar ik wel", grijnst Resy van Ham van Stoeterij en KI Station Equus bij Biervliet. En op een stoeterij is behalve paar- denvoer natuurlijk altijd stro en hooi te vinden. En stro en hooi trekken muizen als stroop vliegen. Een paar katten zou misschien uit komst kunnen bieden, beseft Resy. Maar er waken al twee hon den over Equus. „En die honden eten katten. Dus dat gaat niet zo goed samen." Resy van Harn zag regelmatig uilen op paaltjes zitten bij de paar denweiden. Een paar huisuilen om kleine knagers af te schrikken en op te eten, zou mooi zijn, be ONI een financieel gezonde vereni ging is, kan zij de bouw niet volle dig uit eigen zak betalen. De totale kosten worden geschat op twee ton. De visclub kan zelf meteen veertigduizend euro ophoesten. De bank is bereid een lening te ver strekken van 160.000 euro, onder voorwaarde dat een gemeentega rantie voor meer zekerheid zorgt. De gemeenteraadsfracties buigen zich dinsdag over het voorstel tij dens de vergadering van de com missie Samenleving. De vergade ring begint om 19.30 uur in het stadhuis in Terneuzen. uil mun minimum ui -/sa Tip? redactie@pzc.nl dat wanneer al het onderhoud in de afgelopen beleidsperiode was uitge voerd er in theorie geen achterstallig onderhoud meer zou zijn." Tsja...geen speld tussen te krijgen. Achter dit betoog van de afdeling Openbare Werken schuilt ongeveer dezelfde logica als achter de kranten kop die onlangs in het plaatselijk weekblad te lezen was: 'Dode bruinvissen spoelen aan' ja, dat doen ze. Die dekselse dieren. PHILIPPINE - Het was op het eerste gezicht een flinke ravage, gistermiddag rond drie uur op de Lozeschorweg in de Braakman-Zuid bij Philippine. Een tractor sloeg door onbekende oorzaak om. Twee inzittenden raakten licht gewond. De bestuurder is naar het ziekenhuis gebracht. De brandweer is ook nog ter plaatse geweest, omdat er dieselolie lekte, foto Mark Neelemans dacht ze. Toen ze dat vader Jack liet weten, surfte deze gelijk het halve internet over. En kwam er achter dat steenuilen zich uiterma te goed thuisvoelen in half open landschap zoals dat om de stoete rij ligt. Weilanden en struiken waar wormen, insecten, kleine knagers en kleine vogels rondschar relen en -vliegen: het voedsel voor de steenuil. Geen wonder dat uilen in de terneuzen - Het Interkerkelijk Dia conaal Overleg is op zoek naar par ticuliere steun voor de jaarlijkse le vering van kerstpakketten aan mensen in Kanaalzone, die zo'n pakket goed kunnen gebruiken. Vorig jaar bezorgden leden van de twaalf deelnemende kerken 640 pakketten met een waarde van twaalfduizend euro. Het aantal adressen, dat door maatschappelij ke instanties en de kerken wordt aangedragen, groeit nog elk jaar. Aangezien het voor de kerken steeds moeilijker wordt om dit be drag op te hoesten, wordt gezocht naar particulieren die een duit in het zakje willen doen. Meer info via j.van.strien@kpnplanet.nl. Alex de Smet laat Resy van Harn een ideale plek zien voor de uilenkast. Resy houdt het dak vast zodat de eerste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62