13 ïii id! PZC u Twijfels over bijdrage kantoor ROC Melder hangt verkeerd, eerste winst binnen ZEEUWS-VLAANDEREN 26 en 27 28 en 29 INVESTERING Terneuzense coalitiepartijen willen meer zekerheid over komst hoofdkantoor naar havenstad Loket Kloosterzande Frans Bauer zingt en signeert in platenzaak Kunst moet gemeente 40 mille opleveren Vrijdag 14 oktober 2011 Kasten voor steenuilen dienen natuur én milieu B rand weerkazerne blijft brandende kwestie in Sluis Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Raymond de Fref terneuzen - De drie coalitiepar tijen in de Terneuzense gemeente raad betwijfelen of een bijdrage van vijf ton voor de komst van het hoofdkantoor van het gefuseerde Zeeuwse ROC naar Terneuzen wel genoeg oplevert. Op verzoek van het CDA wordt dinsdag in de commissie Samenle ving gesproken over het voorne men om vijf ton te investeren. Van de 3,5 miljoen euro die de komen de tien jaar nodig is om de extra kosten van vestiging in Zeeuws- Vlaanderen te dekken, is nog maar acht ton in zicht. Terneuzen wil vijf ton geven, Hulst heeft on danks politiek gemor een ton toe gezegd. De verwachting is dat ook Sluis een ton investeert. Daarnaast heeft Zorgsaam Zeeuws-Vlaande- ren een ton toegezegd. De provin cie heeft een nog onbekende bij drage beloofd. „Er is nog veel onze ker. Waar komt die resterende 2,7 miljoen euro vandaan? Bovendien, is die vijf ton eenmalig of krijgen we later nog een rekening voor on voorziene kosten, omdat andere partijen niet over de brug komen", vraagt CDA-raadslid Jack Begijn zich af De coalitiepartijen betwijfelen of de werkgelegenheid in Zeeuws- Vlaanderen op lange termijn wel echt een impuls krijgt door het hoofdkantoor. Veel werknemers van het huidige ROC Zeeland zul len dagelijks heen en weer rijden van werk in Terneuzen naar hun woonplaats aan de andere kant van de Westerschelde. Het CDA wil dan ook weten hoe hard de toezegging van het ROC is dat de verhuiskosten niet uit het onder wijsbudget worden gehaald. Giel van Boom, fractievoorzitter van TOP/Gemeentebelangen, spreekt op persoonlijke titel: „Waarom moet er zoveel geld van ons bij? Ik bedoel: die werknemers van de overkant kunnen hier veel goedkopere huizen krijgen." Frac tievoorzitter Gijs van de Berg ver moedt dat zijn PvdA instemt met vijf ton. „Zo'n hoofdkantoor levert bedrijvigheid op. Maar tegelijker tijd investeer ik het geld liever in de opleidingen. De directie komt straks door de tunnel deze kant op en de leerlingen jagen we juist naar de overkant. Ik hoop dat Zeeuws-Vlaamse bedrijven druk uitoefenen om aan hen gerelateer de opleidingen hier te houden. En als dat niet lukt, dan is een com pensatieregeling voor het vervoer van de leerlingen het minste." breskens - Ongemerkt ziet Fred Moens van de brandweer Sluis al les. Nog voordat hij bij Tina Fenijn en Bram van de Velde aan de Vis serijstraat in Breskens heeft aange beld, heeft hij de eerste 'gunstige' waarneming te pakken. „Het huis nummer is goed te zien. Dat is be langrijk voor ons, als er een brand melding komt. Ie weet dan tenmin ste waar je moet zijn. Vooral in de polder kan dat heel lastig zijn, om zonder huisnummers het juiste adres te vinden." Tina Fenijn opent de deur. Ze ont vangt Fred Moens en zijn collega Patrick van de Voorde gastvrij met koffie en ontbijtkoek. Ze had gele zen dat ze het huis kon laten con troleren in het kader van de brand preventieweek. „Ik vind dit belang rijk. Ik ben kinderverpleegkundige en weet wat voor ellenfe brand kan veroorzaken." Moens en Van de Voorde hebben een flinke checklist bij zich. De wo ning wordt van a tot z bekeken. „Huizen zijn veel beter geïsoleerd. Rook kan bij brand niet meer naar buiten. De kans op verstikking is groter", duidt Moens het belang van rookmelders. „En je moet ze goed monteren, aan het plafond, dertig centimeter van de muur", zegt Van de Voorde. Tina Fenijn schrikt. „Dan hangt die van ons boven niet goed, denk ik." Moens gaat kijken. En jawel, de melder is fout bevestigd, op de muur. De eer ste winst is binnen. kloosterzande - Het gemeente lijk serviceloket in Kloosterzande trekt wekelijks slechts acht klanten. B en W van Hulst willen het toch handhaven, maar alleen op donder dagavond openen. Nu is het ook maandag- en vrijdagochtend open. Alleen bij Zwartepoorte een nieuwe BMW 3 serie Touring met GRATIS automaat. www.zwartepoorte.nl Fred Moens (links) van de brandweer Sluis tijdens het huisbezoek in het kader van de brandpreventieweek bij Tina Fenijn aan de Visserijstraat in Bres kens. De rookmelder is op de eerste verdieping aan de muur bevestigd en dat is 'verkeerd'. foto Mark Neelemans 3 i j wbbbi HULST Volkszanger Frans Bauer komt zon dag 23 oktober naar de Free Record Shop in Hulst ter promotie van zijn nieuwste cd Gloednieuw. Die komt 28 oktober uit. In de platen zaak aan de Gentsestraat geeft hij vanaf 13.00 uur een voorproefje. Naast Bauer doet ook zanger Dean Saunders, bekend van het program ma Popstars, de Free Record Shop aan. Ook hij doet zondag een optre den en signeersessie. Beide arties ten nemen ook de tijd om met fans op de foto te gaan. SLUIS De gemeente Sluis heeft 1497 kunst werken in haar bezit. Een aantal er van, de meest kostbare, hangt in het belfort en diverse musea. Maar veel kunstwerken verstoffen al ja ren in depots. De raad bepaalde eer der dat verkoop van kunst Sluis zo'n veertig mille moet opleveren. Wethouder Jan Schaalje: „De wer ken worden getaxeerd en daarna houden we een veiling om er een aantal te verkopen. Maar een schil derij van de belegering van Sluis houden we natuurlijk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61