binnenland 15 de Ai door ontsnapte koeien .UE Vergelijken Berlusconi met 'op seks beluste Etrusken' veroorzaakt rel Licht op rolstoel kan vlam vatten Gesjeesd proefschift in België goedgekeurd Ruim 70 illegalen bij champignonboer Verbod op investeren in clustermunitie Toxpoli voor klachten gezondheid door werk Utrecht krijgt kinderkankercentrum Or _1VNV^ ftCflfl w1 Charles vrijdag 14 oktober 2011 AMSTERDAM - De Italiaanse ambas sadeur Franco Giordano is donder dagmiddag tijdens de opening van een grote tentoonstelling over de Etrusken in het Allard Pierson Mu seum boos weggelopen. Hij deed dit nadat NOS-correspon- dente Andrea Vreede premier Sil vio Berlusconi vergeleek met op seks beluste Etruskische koningen. Een woordvoerder van de Universi teit van Amsterdam, waar het Al lard Pierson Museum deel van uit maakt, heeft een bericht daarover op de website van het blad Folia bevestigd. Burgemeester Eberhard van der Laan probeerde de rel nog te sussen, maar het mocht niet ba ten. Vreede is werkzaam voor het NOS journaal, maar hield de speech op persoonlijke titel. „Ik heb een lezing gehouden waarin ik de wereld van de rijke Etruski sche mannen van toen koppelde aan de Italiaanse mannen met macht van nu", legt Vreede uit. „Natuurlijk ontkom je dan niet aan Berlusconi." Ambassadeur Giordano, die geen Nederlands spreekt, verstond deze speech niet. Volgens de journaliste werd hij boos toen zij in haar verhaal een aantal negatieve Italiaanse termen bezigde die de Italiaanse pers met regelmaat gebruikt in artikelen over Berlusconi. „Ik vind het heel jammer dat mijn woorden tot deze commotie heb ben geleid", stelt Vreede. „Ik had totaal geen kwade bedoelingen." Een zegsman van de Universiteit van Amsterdam laat in een reactie weten „allerminst blij te zijn met het incident. Iemand zei dat het is alsof je een Belgenmop vertelt in het bijzijn van een groep Belgen. Dit kon niet door de beugel." HELMOND - Het bedrijf Handicare gaat de verlichting van zo'n 8ooo elektrische rolstoelen vervangen omdat deze oververhit kunnen ra ken en in het uiterste geval vlam kunnen vatten. Dat heeft het be drijf laten weten. Het gaat om de compacte verlichting van de rol stoelen Puma, Beatle, Alex en Ibis XP die sinds november 2003 zijn geleverd. Volgens Handicare zijn drie meldingen van oververhitting bij het bedrijf binnengekomen, maar raakte niemand gewond. Handicare roept gebruikers van de ze rolstoelen op de verlichting niet meer te gebruiken tot er een mon teur langs is geweest. EINDHOVEN Marcoen Cabbolet is eind vorige maand aan de Vrije Universiteit Brussel cum laude gepromoveerd op vrijwel hetzelfde proefschrift dat de Technische Universiteit Eindhoven drie jaar geleden afkeur de. Cabbolet verdedigde de hypo these dat antimateriedeeltjes on der invloed van de zwaartekracht omhoog kunnen vallen. DEN HAAG Meer dan zeventig Bulgaren heb ben illegaal gewerkt bij een Gelder se champignonteler. Ze verdienden 3 euro netto per Uur en moesten met zes personen op één kamer sla pen. De Arbeidsinspectie heeft woensdag met andere instanties in vallen gedaan bij diverse vestigin gen van het bedrijf. DEN HAAG Het kabinet wil financiële instellin gen toch verbieden te investeren in de productie, verkoop en distribu tie van clustermunitie. Dat heeft minister De Jager (Financiën) giste ren geschreven aan de Eerste Ka mer, die de regering daartoe eerder dit jaar had opgeroepen. Tot nu toe wilde het kabinet niet zover gaan. NIJMEGEN Jaarlijks sterven 3.000 mensen door het werken met chemische stoffen en asbest. Nog veel meer mensen worden ziek door bloot stelling op hun werk. Om die aan tallen terug te dringen, opent het UMC St Radboud samen met de Ar- bo Unie een polikliniek klinische arbeidstoxicologie. UTRECHT Het Nationaal Kinderoncologisch Centrum (NKOC) wordt geopend bij het UMC Utrecht. Het centrum komt er om de krachten te bunde len wat betreft onderzoek naar en behandeling van kanker bij kinde ren. iii 1 1 r* G£LD\G Swi tzerland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5