zeeland 129 gebruik bewijzen P«js voor 1 gebruik van hout 1 v"" 1 Sloop oud postkantoor in Breskens Zaterdag 15 oktober HERFSTMARKT van 10.00 t/m 17.00 uur BURGH-HAAMSTEDE Open dag bij trekpaardenhouder Voorstelling Liszt in De Pompweie 'De Piraat' Afdeling Lievensberg dicht vanwege schurft weekenddiensten Sloop van huisjes voor zorgcentrum Lezing over kerkgebouwen in Zeeland ZEELRflD Laat je in verwondering brengen! vrijdag 14 oktober 2011 de in hun ogen kolossale omvang, waarbij vooral de 26 meter hoge to neeltoren meer dan een doorn in het oog is. Los van die vragen is het straks de grote kunst om het gebouw tot leven te wekken. Als aan er in het park en achter de grote glazen pui genoeg te doen is, zal de gemiddelde burger de vier kante glazen blokken daarboven hooguit als noodzakelijk kwaad er varen. Het gebouw zal het van de openheid van de foyer in combina- mm 1 "Hf j> "I" Willem Atfriaansens 1 bron gemeente Micidelhurt tie met het park moeten hebben. Als het lukt daar de Middelburger naartoe te krijgen om te zien en ge zien te worden, is het plan ge slaagd. Tijdens de presentatie van het voorlopig ontwerp van het theater en het park aan de gemeenteraad gaf Venhoeven de Middelburgse politici het advies niet te talmen met het aanbesteden van het nieu we theater. Aannemers zitten - zegt Venhoeven - te schreeuwen om werk en voor een euro krijg je nu meer schouwburg dan wan neer de bouw weer aantrekt. In vergelijking met het eerste gro ve ontwerp uit februari kende dit ontwerp een aantal aanpassingen. Zo is de 'footprint' - zeg maar het bebouwde deel - aanzienlijk klei ner. De schouwburg meet straks 54 bij 61 meter, wat zorgt voor een bijna 500 vierkante meter minder bebouwd oppervlak. Zoals eerder al bekend werd gaan er nu 750 in plaats van 900 stoelen in de grote zaal. De ingang van de parkeerplaats onder het theater komt aan de zijde van de foyer, te gen de Branderijmolengang. Dit om gedraai en gekeer van auto's achter het theater te voorkomen. Tegelijkertijd met de plannen voor het theater werden ook die voor bet park gepresenteerd. Dat park valt straks uiteen in drie delen. Een tuinachtig gedeelte rond de muziektent, zonne- en speelweide ten zuiden van het theater en een ruimte voor spelen in de driehoek Koepoortlaan, Molenwater, Zuid singel. Vooral de kinderen van basis school Acaciahof zouden hiervan kunnen profiteren. De ruimte van de huidige schouwburg wordt bij het bolwerk getrokken. Aan de zijde van de Zuidsingel is een in het nieuwe ontwerp een waterpartij bedacht. Hier zou de rugsstreeppad een nieuw onderko men vinden. Dit beschermde dier huist nu in de kleine bassins van het voormalige Miniatuur Walche ren. De Koepoortlaan blijft in dit ontwerp een fietsroute, maar hier over valt te praten met landschaps architect Okra. Op een vraag vanuit de zaal zal er ook gekeken worden naar het aan brengen van sfeerverlichting in het park. In december komen de definitieve plannen aan de orde in de raad, waarna de procedure voor wijziging van het bestemmings plan in gang wordt gezet. ffiSMHHnBHOT door Wilma Valk BRESKENS - Projectontwikkelaar Bouwfonds begint vanmiddag met de sloop van het voormalig postkantoor op het Spuiplein in Breskens. Daar komt een apparte mentencomplex voor terug. Het gebouw dateert van 1983, Het kwam toen op de plaats van het honderd jaar oude postkantoor, dat, als één van de weinige gebou wen in Breskens, de Tweede We- mhh reldoorlog had doorstaan. Wet houder Peter Ploegaert mag van middag om 14 uur met een kraan op symbolische wijze beginnen met de sloop. Het nieuwe complex omvat straks acht appartementen, waarvan twee penthouses, en een aantal winkels op de benedenverdieping. Het gebouw krijgt de naam 't Spuy. Voor de ceremonie vanmid dag zijn ook de kopers uitgeno- digd. KMMMNBMBiNMMNMMHMNMMMMMMMni MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg heeft de FSC-Award voor verantwoord houtgebruik gewon nen in de categorie opdrachtge vers. Middelburg was één van de drie genomineerden voor de prijs. De prijs is donderdag in ont vangst genomen door wethouder Ed de Graaf. De gemeente Middelburg werkt sinds begin dit jaar uitsluitend met hout voorzien van het FSC-keurmerk en eist dit ook van haar opdrachtgevers. Dit jaar heeft de gemeente ook een conferentie gehouden voor andere Zeeuwse ge meenten, aannemers en houtleve ranciers over verantwoord houtge bruik. „Het gaat niet alleen om hout dat in de bouw gebruikt wordt. Ook bij het maken van beschoeiingen en bekistingen, bijvoorbeeld in de wegenbouw, wordt veel hout ge bruikt", aldus De Graaf FSC staat voor Forest Steward Council. Deze organisatie ziet toe op de her komst van hout. Alleen hout dat afkomstig is van verantwoorde kap krijgt het keurmerk. 'S-GRAVENPOLDER Op het landbouwperceel aan het Groenewegje in 's-Gravenpolder ploegen morgen van 10.00 tot 15.00 uur vier spannen trekpaarden een perceel bouwland. Het Groeneweg je is een zijweg van de Baarlandse Zandweg, de weg van 's-Gravenpol der naar Hoedekenskerke. Ook el ders in Zeeland zijn open dagen bij trekpaardenhouders. KORTGENE Regina Albrink en Klaas Hofstra spelen in de voorstelling Liszt in De Pompweie in Kortgene, georga niseerd door het Nut Noord-Beve land. Liszt is een unieke combina tie van spel en muziek over het on stuimige leven van dit muzikale ge nie. Het duo maakte eerder voor stellingen over Beethoven en Chopin. Aanvang 14.00 uur. RECTIFICATIE - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Alle dagen geopend Duinweg Oostkapelle BERGEN OP ZOOM Ziekenhuis Lievensberg neemt geen nieuwe patiënten op voor de verpleegafdeling geriatrie (ouderen- geneeskunde) omdat bij een pa tiënt een besmettelijke vorm van schurft is vastgesteld. De patient is geïsoleerd. Het ziekenhuis neemt maatregelen om de mijtinfectie uit te bannen. De patiënten die bij de besmette persoon zijn geweest, worden door het ziekenhuis onder zocht. Medewerkers die in contact zijn geweest met de patiënt, en fa milieleden, krijgen een tabletten- kuur en instructies hoe zij kleding en beddengoed moeten reinigen. Zaterdag 15 en zondag 16 oktober 2011 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. door Lilian Dominicus RILLAND - De woninkjes aan de Vliedbergstraat en Inkeloortstraat in Rilland zullen medio volgend jaar worden gesloopt. Dat hebben de laatste bewoners deze week te horen gekregen van stichting R&B Wonen. Ervoor in de plaats wordt in samenwerking met zorggroep Ter Weel een woonzorgcentrum gebouwd met 27 huurappartemen- ten voor senioren en drie groeps woningen met elk zes kamers voor psychogeriatrische patiënten. Volgens manager Erik Dutour Geerling van R&B Wonen zijn de huisjes niet meer te redden. „Ze zijn zwaar verouderd en voldoen bijvoorbeeld niet meer aan de energienormen van deze tijd. De afgelopen jaren hebben we deze woningen doelbewust leeggehou- den." miMHvmeamiismiffmmNmmemmm VROUWENPOLDER - PZC-journalist Willem Staat geeft woensdag 19 ok tober öm 20.00 uur in De Ontmoe ting aan de Fort den Haakweg 2 in Vrouwenpolder een lezing over 'Dertien eeuwen kerkbouw in Zee land'. Dat gebeurt op uitnodiging van de Protestantse Gemeenten van Gapinge, Serooskerke, Veere en Vrouwenpolder. Vanaf de 8e eeuw verrezen kerkgebouwen in Zeeland. Mede door kerkelijke ver snippering werd het netwerk van af de 19e eeuw almaar dichter. Te genwoordig is de vraag actueel wat er zal gebeuren met kerkgebou wen die door onder meer fusie de komende jaren worden gesloten? Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Kring-apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111 -412906, za. 9.00-12.30 uur. Via dienstsluis (aanbellen nr. 18): za 17.00-18.00 uur, zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432,Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Zaterdag alleen voor gezelschapsdieren en uitsluitend op afspraak 9.30-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437. wasaamaesm Speciaal voor abonnees. www.pzc.nl/eftelingactie 0^ing

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57