281 zeeland Gratis internet langs de kust is erg in trek Theater moet zich in het \L' Steden willen bijdrage provincie voor projecten WIFI Ruim 100.000 aanmeldingen Dameszanggroep Kir Royal trekt door dorp om jubileum te vieren Reünie van moeders en baby's in Goes DEIKLOO vrijdag 14 oktober 2011 door Maurits Sep domburg - De mogelijkheid om gratis te internetten op straat in de dorpen aan de Walcherse kust slaat goed aan. In de ruim twee maanden dat dat nu kan, is ruim 100.000 keer ingelogd op het wifi-netwerk. Dat meldt de VW Walcheren/- Noord-Beveland, die samen met de ondernemersverenigingen in de gemeente Veere het initiatief nam voor gratis internet langs de kust. Het netwerk is beschikbaar in de drukkere straten van de ze ven kustplaatsen (Dishoek, Zoute- lande, Westkapelle, Domburg, Oostkapelle, Vrouwenpolder en Veere). ID-Sat, de leverancier van de hot spots, heeft bijgehouden hoe vaak is aangemeld op het wifi-netwerk en hoe het gebruik ervan is verlo pen. De grens van de 100.000 aan meldingen is inmiddels dik gepas seerd. Verder blijkt dat dat vooral ge beurt met mobiele telefoons. „Er wordt namelijk relatief weinig data verkeer gebruikt. Daaruit kun je af leiden dat er vooral wordt gesurft naar kleinere ofwel mobiele websi tes", verduidelijkt Ruurt van der door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Dameszanggroep Kir Royal uit Sint-Annaland be staat vijf jaar en dat zal heel het dorp weten. Morgenavond trekt het gezelschap door de straten om op verschillende plekken optre dens te geven. Het feestje begint om 20.00 uur in café An de Slööve, de vaste repeti tieruimte van de zanggroep. Daar geven de ruim veertig zangeressen door Theo Gieie middelburg - Architect Ton Ven hoeven vroeg dit voorjaar de Mid delburgers hem het vertrouwen te geven om iets moois te maken van de nieuwe schouwburg. „Een to neeltoren lager maken kan nu een maal niet. Maar dat wil niet zeg gen dat het dan een lelijk ding moet worden." Venhoeven stak die avond in fe bruari zijn chagrijn over het wan trouwen in de zaal niet onder stoe len of banken. Dinsdag werd de uitwerking van de plannen ge toond in de raadzaal. Veel aan dacht was er voor de invulling van het park om het theater. Maar ie dereen wilde vooral weten, of Ven hoeven 'iets moois' heeft bedacht voor het theater. Wat vooral nieuwsgierig maakt is de bekleding van de gevels. Ven hoeven stelt voor de buitenwan Wel, projectleider 'free wifi' na mens de VW Walcheren/- Noord-Beveland. Bovendien maken mensen vrij kort gebruik van het gratis inter net. Gemiddeld verblijven ze een kwartiertje op het wifi-netwerk dat de ondernemers beschikbaar stellen. Ook wordt door de gebrui kers vrij weinig informatie van in ternet gedownload. De initiatiefne mers hadden uit voorzorg maatre gelen ingebouwd om te voorko men dat mensen het netwerk gaan gebruiken om te werken op computers en laptops en ook gra tis veel data gaan downloaden. Die maatregelen lijken dus te werken, constateert Van der Wel. Volgens hem zal voortaan meer uitleg gegeven gaan worden hoe mensen zich op het wifi-netwerk kunnen aanmelden. Uit de evalua tie blijkt namelijk dat ook mensen die niet goed weten hoe wifi werkt, graag gratis willen internet ten. „We dachten dat de potentiële gebruikers wel zouden weten hoe ze zich moeten aanmelden", er kent Van der Wel. Hij draait deze les overigens ook om in een voor deel: kennelijk voorziet de gratis wifi-voorziening in de behoefte van een brede doelgroep. den van het theater te bekleden met glazen U-profielen die 's avond ook van binnenuit subtiel aangelicht kunnen worden. De voorzijde van het theater, de foyer, krijgt de sfeer van een serre waar mee het park wordt binnenge haald. Mooi of lelijk? Te groot, te klein? Venhoeven is van mening dat hij een klassiek, licht en transparant gebouw heeft ontworpen. Tegen standers blijven aanhikken tegen een receptieconcert. Aansluitend, dat zal rond negen uur zijn, ne men de dames hun gasten mee naar buiten voor een herfstlichtjes- tocht. Speciaal voor deze gelegen heid zal het dorp spaarzaam zijn verlicht. Op verschillende markante plaat sen in het dorp wordt gestopt voor een optreden. Daaraan verle nen ook de toneelvereniging uit Poortvliet en enkele leden van Ac celerando hun medewerking. Bl Nieuwe schouwburg A Koepoort Friettent Speelweide Acaciahof Promenade Grasweide Af Zonneweide Bloemruggen Natuurlijke warme sfeer in uw huis Houten Jaloezieën door Luc Oggel goes - De colleges van de Z4, de vier grote steden Goes, Middel burg, Vlissingen en Temeuzen, wil len dat de provincie de komende vier jaar 3,5 miljoen euro extra be schikbaar stelt voor transformatie projecten binnen die gemeenten. Daaronder wordt verstaan de om vorming van binnenstedelijke be drijventerreinen tot woon-, werk en leefgebieden. Bijvoorbeeld Goe- se Schans en het Scheldekwartier in Vlissingen. Dat schrijven de Z4 in een brief aan gedeputeerde Sjoerd Heijning. Door de economische crisis heb ben die projecten het moeilijk, maar Z4 wijzen op de economi sche impuls die ze kunnen geven. De provincie zou zitting moeten nemen in gemeentelijke project groepen, zodat de rol verschuift van controleur naar stimulerende participant, aldus Z4. De vier ge meenten stellen ook voor om sa men met de provincie een visie te ontwikkelen op de veranderende samenstelling van de bevolking. De inzichten die daaruit voort vloeien, kunnen volgens de Z4 worden gebruikt bij de totstandko ming van een sociaal-maatschappe lijke, ruimtelijke en economische koers voor de hele provincie. goes - Bij ZwangerTotaal aan de Naereboutstraat 23 in Goes is zater dag een reünie van moeders en hun baby's die het afgelopen jaar een speciaal bewegingsprogramma hebben gevolgd. De reünie 'BabyTotaal' is van 10.00 tot 12.00 uur. Iedereen kan kennis maken met eikaars baby, bijkletsen met andere deelnemers en inspiratie opdoen over activitei ten met de baby zoals babyzwem- men, babymassage en muziek op schoot. Ook is er een professionele baby fotograaf aanwezig. Aan het ZwangerTotaal program ma namen dit jaar op de Bevelan- den 164 zwangeren en pas beval len vrouwen deel. www.luxaflex.nl WSSSSSsSsm INTERIEURHUYS Havenplein 3 I 4301 JD Zierikzee Telefoon (0111)41 59 51 E mail deurloo@colorsathome.nl zee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56