Zeeland PZC I 5 'Schoonmaak strandje kan slimmer' SCHOUWEN-DUIVELAND 26 en 27 28 en 29 Kinderen verdelen ruimte ringwalburg almanak Logica Vrijdag 14 oktober 2011 Suikeroom Stichting Renesse bouwt aan toekomst Gratis internet langs de kust is erg in trek Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl DORPSRAAD Inwoner Ouwerkerk geeft advies aan gemeente door Ton van den Nouweland OUWERKERK - Als je wind en getij het werk laat doen, kan de ge meente flink besparen op de schoonmaakkosten van het strand je van Ouwerkerk. Met die tip kwam inwoner Jakkoo Brouwer in de dorpsraadvergadering. Districtshoofd Openbare Werken van de gemeente, Hans Davidse, hield woensdagavond een spreek- buert in het dorpshuis van Ouwer kerk. „De Zuidbout is een voorma lige werkhaven. Daardoor komt er elk jaar veel puin naar boven. Na de dijkverhoging hebben het wa terschap en wij het strandje opge ruimd," begon Davidse zijn be toog. Door de pier bij het strandje vormt De Zuidbout een kom, die veel zeewier en drijvend afval op vangt. Davidse: „Deze zomer heb ben _we .drie keer, het wier opge- ruimd. Voordat we dat wegbren- gen'laten we het eerst drogen, om dat we voor water geen stortings- kosten willen betalen." lakkoo Brouwer, organisator van de jaar lijkse"' strandschoonmaakdag, hoor de Davidses verhaal hoofdschud dend aan. „Misschien is het een idee om het strandje een beetje ho ger te maken, dan gaat het vuil vanzelf weg. Je hebt nu over een lengte van 50 meter een verval van 20 centimeter. Het vuil waait het strand op en gaat er niet-meer af Leg een zandruggetje op dè vloedlijn en de zee doet zijn werk. Bij zuidwestenwind waait het vuil op de kant, bij oostenwind waait het eraf Hiermee is tachtig pro cent van het probleem opgelost en hoeft er nog maar eens per jaar te worden schoongemaakt. Dat be spaart kosten." Davidse wil Brou wers idee wel onderzoeken. Hij no digde hem uit voor een nader ge sprek. Vanuit de vergadering klonk ook -kritiek op de Reddingsbrigade Zie- rikzee-Duiveland. Die was afgelo pen zomer - zelfs tijdens de spaar zame mooie dagen - te weinig op haar post, vonden enkele Ouwer- kerkers. Voorzitter Taco Meeles kon deze kritiek gisteren niet weer leggen. „We zijn een organisatie van vrijwilligers. Sommige men sen hebben weekendbaantjes. Bij Visserij- en Havendagen zijn we ook paraat en dat levert geld op. Dan moet je soms kiezen." Van een tegenprestatie voor ver strekte subsidié wil Meeles niet we ten. „Waar praten we over? Zesdui zend euro per jaar en alle spullen hebben we zelf betaald BURGH-HAAMSTEDE - Kunstenares Sigrid Calon laat leer lingen van basisschool Onder de Wieken 'de ruimte ver delen' met gele strengen garen. Calon exposeert mo menteel in De Bewaerschole en bood de school een workshop aan. Met enkele leerlingen van groep 7/8 toog de kunstenares gistermiddag naar de ringwalburg aan de Leliënweg, waar zij hen een tijdelijke ingreep in het landschap liet doen. Lijnen en ruimtelijkheid staan centraal in het werk van Calon en haar collega Kim Ha- bers. Laatstgenoemde gaf ook een workshop, maar die vond plaats in de gymzaal van de school. Habere liet de leerlingen lijnen trekken op grote vellen papier. De ouders mochten gistermiddag komen kijken naar de re sultaten van de workshops. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl Dat tamelijk eenvoudige redenerin gen - mits ver genoeg doorgevoerd - tot verbijsterende conclusies kunnen leiden, bewijst de gemeente Schou- wen-Duiveland in het recent ver schenen 'Beheer- en beleidsplan we gen 2012-2016'. Een citaat: „Definanciële lasten die vanuit de oude planperiode door schuiven naar de nieuwe, bedragen 1.310.000 euro. Dat is meer dan het bedrag aan achterstallig onder houd. Hieruit kan worden geconclu deerd dat wanneer al het onder houd in de afgelopen beleidsperiode was uitgevoerd er in theorie geen achterstallig onderhoud meer zou zijn." Tsja...daar is geen speld tussen te krijgen. Achter dit betoog van de afdeling Openbare Werken schuilt ongeveer dezelfde logica als achter de kran tenkop die onlangs in het plaatse lijk weekblad te lezen -was: Dode bruinvissen spoelen aan' Ja, dat doen ze. Die dekselse dieren. Alleen bij Zwartepoorte een nieuwe BMW 3 serie Touring met GRATIS automaat. www.zwarteooorte.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53