41 binnenland Premier Rutte ontkent dat Donner kandidaat is Files op T@©S Ministers gissen naar nut subsidie Van AMERIKA naar AMSTERDAM KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm Veroorzakers rellen Feyenoord is landelijk stadionverbod opgelegd vrijdag 14 oktober 2011 Supervoordelig én exclusief bij KRAS.NL: deze zeecruise van Amerika naar Amsterdam inclusief 1 of 3 nachten verblijf in Orlando. Het hotel is perfect gelegen voor een bezoek aan Seaworld of Disneyworld! Tijdens de transatlantische oversteek zal het u aan boord van het Norwegian Sun****+ aan niets ontbreken. Dittopschip heeft al vele Nederlanders een prachtige vakantie bezorgd en heeft op Zoover een beoordeling van 8,7 gekregen! U kunt al mee vanaf slechts 999! Maar er zijn slechts 40 plaatsen, dus wacht niet langer en boek snel! waarom zou je meer betalen Dag 1: vliegreis naar Orlando, transfer naar hotel in Orlando. Dag 2: transfer naar de haven, inscheping en trossen los! Dag 3 t/m 8: op zee, transatlantische oversteek. Geniet van de vele luxe faciliteiten aan boord van uw cruiseship Dag 9: tijd voor Sao Miguel, een van de Azoren Eilanden. Fac. kunt u de botanische tuinen en hot springs bezoeken. Dag 10 t/m 12: op zee, we koersen richting Europa. Dag 13: aankomst Amsterdam, ontscheping na het ontbijt. Noot: bij vertrek op 18/4 verblijft u 2 extra nachten in Orlando. ZEECRUISE PER NORWEGIAN SUN****+ Dit super-de-luxe schip beschikt over o.a. vele restaurants, bars, zwembaden, whirlpools, sauna, massagesalon, fitness, theater en casino. U verblijft o.b.v. Freestyle Cruising, d.w.z. dat u zelf bepaalt wanneer u eet, waar u eet en wat u eet. Binnenhut Buitenhut Balkonhut I 18 april 15 dagen €1149 1249 1399 I 20 april 13 dagen999 1099 1249 Zie www.kras.nl/32617 Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservenngskosten en Calamiteitenfonds. mmmmmmmammmmmmmmmmmmommmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmsmmmmasmmasi RAAD VAN STATE Opvolging vicevoorzitter Tjeenk Willink kopzorg voor kabinet holtum - Neem twee koeien, een ontsnapping en een snelweg. Ge volg: kilometerslange file op de A2 in de ochtendspits en een ontkno ping die eindigt met een kogel. Ze is er nog beduusd van, de eige naresse van de twee koeien die in de nacht van woensdag op donder dag uit hun wei in Holtum ont snapten. ,,Ik snap het niet, de avond ervoor stonden ze nog rus tig in de wei, zoals altijd. Ongeloof lijk dat ze zover zijn weggelopen", vertelt ze. Ze wil niet met haar naam in de krant: „Het is al erg ge noeg. Stel je voor dat iemand te gen een koe was gereden." Rond drie uur 's nachts kwam bij de politie de eerste melding bin nen van twee koeien die over de A2 bij Roosteren liepen. Wat volg de, was een zeven uur durende klucht om de twee beesten weg te krijgen. „In eerste instantie zijn we er met veel pijn en moeite in geslaagd om ze van de weg af te krijgen. Toen belandden ze in het kanaal. Daar kwamen ze weer uit en liepen de weg weer op", aldus een politiewoordvoerder. Met politieauto's en met hulp van vrachtwagens werd geprobeerd de dieren klem te zetten. De snelweg werd compleet afgesloten met tien tallen kilometers file tot gevolg. Een ingeschakelde dierenarts met een verdovingsgeweer wist één koe te verdoven. Bij de andere koe werkte dat niet. Het beest liep op nieuw de weg op. Een jager was ge noodzaakt het dier af te schieten. Donner zelf was geïrriteerd over de gang van zaken. „U kletst uit uw nekharen", zei hij tegen de pers, nadat de NOS de definitie ve kandidaatstelling meldde. Niet alleen de oppositie zou Donner niet willen, ook de Raad van State zelf zou kritisch zijn. den haag - De benoeming van de nieuwe vicepresident van de Raad van State bezorgt het kabi net meer en meer kopzorgen. Premier Rutte zag zich gistera vond genoodzaakt om via Ka mervoorzitter Gerdi Verbeet het bericht te ontkennen dat het ka binet had besloten minister Don ner naar voren te schuiven als kandidaat. Dat nieuws over de voordracht was 'geheel niet juist', aldus Ver beetDe premier had haar kort daarvoor in allerijl opgebeld over de kwestie. De NOS meldde gis teravond dat Donner definitief kandidaat is voor de belangrijke functie. De zichtbaar geïrriteerde CDA-bewindsman ontkende dat. „U kletst uit uw nekhaar", zei hij tegen de pers. „Ik heb al zoveel baarlijke nonsens gehoord over deze zaak." Zijn naam zingt al maanden rond in Den Haag als opvolger van de huidige vicepresident Her man Tjeenk Willink, maar for meel moet de procedure rond de opvolging zelfs nog van start gaan. Oppositiepartijen eisten snel dui delijkheid over de berichtgeving. Met name bij de fracties van PvdA, SP en Groenlinks en de Partij voor de Dieren leven be zwaren tegen Donners eventuele kandidatuur. De oppositiepartijen zijn er te gen dat een huidig kabinetslid de invloedrijke baan gaat vervul len, omdat hij of zij dan vervol gens bij de Raad van State mede zou moeten adviseren over wets voorstellen van eigen hand. Ook bij de Raad zelf zouden bezwa ren leven tegen Donner, aldus bronnen in Den Haag. Eerder op de dag liet premier Rutte tijdens het debat over de begroting van Algemene Zaken weten er geen enkel probleem in te zien als één van zijn ministers benoemd wordt tot vicepresi dent. „Het kan voorkomen dat een kabinetslid geroepen wordt tot een andere functie. Ik snap niet dat u dat wilt verhinderen", zei hij gisteren in een debat met de Tweede Kamer. Hij noemde daarbij de naam van Donner niet. De coalitiepartijen CDA, WD, gedoogpartner PW en de SGP zijn het met hem eens. Overigens zou het niet voor het eerst zijn dat een kabi netslid vicepresident van de Raad van State wordt: datzelfde deed Willem Scholten, de voor ganger van Tjeenk Willink. zeist - De KNVB heeft 27 betrokke nen bij de rellen voor het Maasge bouw van Feyenoord een landelijk stadionverbod voor 6 jaar opge legd. Dat meldde de bond gisteren. De straf gaat per direct in. Bij de ongeregeldheden op 17 september, voor de wedstrijd Feyenoord-De Graafschap, zagen agenten zich ge noodzaakt hun pistool te trekken. Om de straffen te kunnen opleg gen, had de KNVB gegevens nodig van de geweldplegers. De eerste in formatie ontving de bond eind vo rige week van het Openbaar Minis terie (OM). Na de bewijslast aan ei gen onderzoek te hebben onder worpen, zijn de maximale straffen De oppositie meent dat Donner door al het rumoer nu bescha digd is, of hij het nu wordt of niet. „We vragen regie van de mi- nister-president, het is een puin hoop", aldus SP'er Ronald van Raak. Rutte beloofde begin deze zo mer dat er een open procedure zou komen. Via een advertentie zou het kabi net gegadigden vragen te sollicite ren. Die oproep is nog steeds niet verschenen en de oppositie vindt dat de tijd dringt, de huidi ge vicepresident Herman Tjeenk Willink gaat op 1 februari met pensioen. Volgens de premier is er echter nog tijd genoeg voor de opvolger om zich in te werken. Voor diens functie en het voor zitterschap van de Eerste en TWeede Kamer geldt al jaren de ongeschreven Haagse regel dat die wordt verdeeld over CDA, WD, en PvdA. conform de Richtlijn Stadionver boden van de KNVB opgelegd. De door de KNVB opgelegde ver boden staan los van het lopende strafrechtelijk proces van het OM. Ook volgen mogelijk verdere sta dionverboden naarmate het onder zoek naar de rellen vordert/zo liet de KNVB weten. De Rotterdamse burgemeester rea geerde verheugd op de maatrege len van Feyenoord en KNVB. „Ze geven hiermee een krachtig sig naal af en laten zien dat ze derge lijk gedrag onacceptabel vinden. Zo worden slechtwillenden uitge sloten van de goedwillenden", al dus Aboutaleb. den haag - Ministers hebben geen idee wat het effect is van de subsi dies die zij verstrekken. In 2010 heeft de rijksoverheid 6 miljard eu ro aan subsidies verstrekt volgens 633 regelingen. Maar bewindslieden hebben bij verreweg de meeste subsidies geen idee of het geld ook effectief be steed is. Regelingen worden slecht of niet op tijd geëvalueerd en in sommige gevallen zijn de effecten te rooskleurig opgesteld, waardoor de Tweede Kamer zelfs onjuist of onvolledig wordt geïnformeerd. Dat staat in het rapport Leren van subsidie-evaluaties die de Algeme ne Rekenkamer vanmiddag publi ceert. Van alle subsidies in 59 pro cent niet op tijd geëvalueerd. De rekenkamer heeft zelfs vastgesteld dat meer dan de helft van de rijks subsidies die al vijf jaar bestaan, niet is geëvalueerd. Subsidieregelin gen die langer dan vijfjaar bestaan moeten wettelijk echter periodiek worden beoordeeld op effectiviteit en doelmatigheid. Verder blijkt onderzoek naar effec tiviteit van de financiële steun van de rijksoverheid in veel gevallen zo ondeugdelijk is, dat er nauwe lijks een goede conclusie uit te trekken valt. In sommige gevallen geven minis teries zelfs gekleurde informatie en laten zij negatieve uitkomsten van het onderzoek achterwege. In dergelijke gevallen wordt de TWee de Kamer op zijn minst onvolledig geïnformeerd. PAUL KUSTERS OVERHE1C» BETWIJFELT NUT SUBSI&IES TOPS EN HENK.» ML vliegreis naar Orlando 1 transfers i 1 of 3 overnach tingen in Orlando 1 11 nachten cruise o.b.v. Freestyle Cruising Norwegian Suri Inclusief verblijf in hotel in ORLANDO nabij SEAWORLD DISNEY! 13-/15-daagse reis inclusief zeecruise per Norwegian Sun

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4