dagen vast' zeeland 13 Defensie bekijkt afstoten munitiedepot Tientallen Souburgers winnen (ie/ vette korting Pure C is beste nieuwkomer commentaar Paradijsje Martijn van der Want samen een ton in Staatsloterij vrijdag 14 oktober 2011 omringende landen wordt daar meer tijd in gestoken. Dat wijst er mogelijk op dat al onze luxe en al de tijd die we achter de computer doorbrengen niet goed zijn voor de sociale samen hang. Ondanks deze kantteke ning blijft het beeld zeer gun stig. We zijn een druk volk, maar zeker niet té druk. opheffingsuitverkoop nieuwe collectie: Herenstraat 3 Middelburg cadzand - Pure C uit Cadzand is de hoogste nieuwe binnenkomer in de top 100 van de Lekker 2012. Dat maakte de restaurantgids giste ren al bekend. De gids ligt begin november in de schappen. In deze 32e editie van Lekker zijn 52 nieu we restaurants opgenomen. In de top 100 staan 10 nieuwe namen. Naast Pure C zijn het Wereldmu seum in Rotterdam en Bij Jef in Den Hoorn andere hoge nieuwe binnenkomers. De politie doorzoekt het huis van de 20-jarige jongen en zijn ouders in Oost-Souburg. foto Roland de Jong dagen zat een Souburgse vast in Torentijd na de explosie bij Ritthem. „Er is geen bewijs tegen haar." kopen. Die hingen er niet en die komen er ook niet te hangen." Haar dochters hebben tijdens haar detentie het huis in Oost-Souburg opgeruimd. Op foto's op de gsm van een van de dochters is te zien welke chaos de politie achterliet na de huiszoeking. Advocaat Mar tij n van der Want geeft; aan dat zo'n huiszoeking een enorme schending van de privacy met zich meebrengt. Voor de Souburgse is het niet leuk dat er zoveel mensen door haar huis hebben gelopen en alles hebben bekeken. „Alles is doorzocht. Ze zijn zelfs op het dak geweest." Wat rest zijn zwarte spo ren op het tapijt en een gezin dat nog steeds in onzekerheid zit over wat er gaat gebeuren met hun zoon en broer. Ze vindt het ook belangrijk om het beeld dat in de ze krant geschetst werd van haar zoon, als een eenzame militarist, te corrigeren. „Hij heeft tien goede vrienden, loopt al jaren niet meer in militaire kleding rond en is heel goed met zijn toekomst bezig. Het is gewoon te bizar voor woorden" Advocaat Hans Mink, de raadsman van de zoon, mag nog niets zeg gen over de verdenkingen die justi tie heeft tegen zijn cliënt. Die zit namelijk nog in beperking. Het Sociaal en Cultu reel Planbureau schetst Nederland als een paradijsje. Vergeleken met andere Europe se landen hebben we hier veel vrije tijd. En we leven gezond. Verder zijn we ook wat langer onderweg, maar dan wel weer relatief veel per fiets. Wat wil je nog meer? Dit moet haast wel tot tevredenheid leiden. We hebben het hier nog niet zo slecht. Doemdenkers zullen be togen dat er dus veel te verlie zen is, maar wie iets positiever is ingesteld, kan ervan genieten dat het best goed gaat. Het SCP waarschuwt dat we wel goed moeten letten op on ze sociale contacten. In de ons Vijf dagen na de explosie werden de resten van de ontplofte caisson opge ruimd. foto Marcelle Davidse 'Huiszoeking in de woning van deze vrouw bracht een enorme schending van de privacy met zich mee' door Marcel Modde ritthem - Het munitiedepot bij Ritthem heeft mogelijk z'n langste tijd gehad. Het ministerie van De fensie bekijkt of de landelijk ver spreide opslag 'efficiënter' kan. Rit them wordt in dat kader mogelijk afgestoten, zegt woordvoerder lorgen Geers. Hij benadrukt dat er nog geen con crete plannen bestaan voor slui ting van het depot. „Maar het is wel iets waar naar wordt gekeken." In het na-oorlogse depot worden momenteel vooral klein kaliber wapens en de bijhorende kogels in bunkers opgeslagen, aldus Geers. Verder ligt er ook scheepsgeschut en staan er wagens van de Nationa le Reserve. Burgemeester René Roep van de gemeente Vlissingen zou sluiting van de opslag en het afstoten van het terrein 'heel onverstandig' vin den. Hij wijst op de plannen die er zijn om een detachement mari niers onder te brengen op het ka zerneterrein van de marine in Vlis singen. Het tien hectare grote de pot kan dan volgens Roep goed ge bruikt worden. „Voor opslag van materieel of andere doeleinden. Om te oefenen bijvoorbeeld." Vlissingen zit niet te wachten op het opdoeken van het depot, aldus Roep. „Wij hebben er totaal geen last van. Het ligt ons niet in de weg." Ideeën voor een alternatieve invulling van het gebied pal achter de Westerscheldedijk zijn er dan ook niet, zegt de burgemeester. oost-souburg - Dat de prijs van 100.000 euro op een lot is gevallen dat bij haar is verkocht is al bijzon der voor Tineke Boone van de Pri- mera Oost-Souburg. Wat het extra speciaal maakt is dat tientallen mensen delen in de prijs. Het win nende lot was er één van honderd loten die Boone maandelijks als 'boulevardlot' verkoopt. Drie jaar geleden is ze er mee begonnen. De winkel koopt honderd loten en voor de prijs van één lot kan ieder een voor éénhonderdste delen in het totale prijzengeld dat de boule vard opbrengt, inmiddels heeft ze zestig tot zeventig mensen die maandelijks voor de prijs van één of meerdere loten intekenen op de boulevard. „Dat vergt wel wat ad ministratie. We winnen elke maand minstens 600 euro omdat elk eindcijfer er tien keer inzet. Dat betekent ook dat iedereen elke maand terugkomt om zijn 6 euro op te halen." HÖONDERT%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3