It zich ihandeld e zondag wint, kun je komen' J}™"'*, sport 135 mist schorsing drie duels op EK Geblesseerde Robben krijgt langer rust Mollema, Kruijswijk en Poels genomineerd Sauerbreij opnieuw snel uitgeschakeld Pang en Jie ronde verder op Dutch Open Spelen ver weg voor schermers Borst en Tol vrijdag 14 oktober 2011 Huub van Noorden is niet alleen voor een jaar geschorst Hij moet ook nog 250 euro aan proceskosten betalen. mmmmmsm 'Kijk, dat ze Riccardo Riccö (foto) voor twaalf jaar schorsen omdat-ie met een bloedzak heeft lopen rommelen begrijp ik wel. Maar dit?' Huub van Noorden staan die gepakt zijn, terwijl ik he lemaal niks met doping te maken heb. Toen het bericht van mijn voorlopige schorsing bekend werd gemaakt op wielersites werd er ook veel op gereageerd. Mensen vonden het echt belachelijk. Daar om vind ik het goed dat er aan dacht voor is. Het kan anderen waarschuwen." Hoewel de Yersekenaar het abso luut niet met zijn straf eens is, gaat hij waarschijnlijk niet in be roep. „Ik heb m'n advocaat nog niet gesproken, maar ik denk dat ik het maar laat rusten. In de brief staat dat het nog een milde straf is dus het kan alleen nog maar erger worden. Volgend jaar juni mag ik weer overal aan meedoen. Boven dien wil ik in maart, april en mei stage gaan lopen in Kenia, dus dan heb ik ook niet zo'n last van de schorsing. Ik kan tot die tijd ook gewoon mee blijven doen aan trimloopjes. Maar de marathon van Rotterdam kan ik bijvoor beeld dus niet lopen. Verder ben ik lid van de triatlonbond. Die li centie ga ik maar opzeggen." Ook de komende weken kan Van Noorden niet sporten. Tot over maat van ramp moet hij vandaag ook nog onder het mes, omdat zijn neusschotje tijdens een opera tie moet worden rechtgezet. En dat in de maand die nog wel zo mooi begon met zijn fraaie derde plaats in de Kustmarathon. „Het is even balen, maar ik kan het allemaal wel relativeren. Ik moet het maar accepteren. Ik ben maar een eenling en kan er toch niet veel aan veranderen", zegt de nuchtere Zeeuw tot besluit over zijn schorsing. mmmmmzsmsm zondag 'iets speciaals' wil zien van de man die hij bij diens opleidings- ploeg Chipotle een eerste kans heeft gegeven. „Afgesproken is dat we in de week na de Chrono des Nations met elkaar om de tafel gaan zitten om een en ander te evalueren." Dan ook zal duidelijk worden of Vaughters bereid is om Dekker een contract aan te bieden in diens hoofdmacht. De Nederlander kan volgend jaar in ieder geval terecht in de oplei- dingsploeg van Vaughters, maar Dekker kwam er de afgelopen maanden achter dat dat team hem voorlopig niet veel verder helpt. Door een blessure in de Ronde van Portugal en het afblazen van de Ronde van Mexico kwam de Noord-Hollander bij gebrek aan een verder programma amper in actie voor Chipotle. „Er is toen snel naar een alterna tief programma gezocht, waarbij het rijden van tijdritten in beeld kwam", aldus Berkhout. Dekker heeft er twee achter de rug. Hij werd na een sterk begin zevende in de Chrono Champenois en sa men met trainingsmaat Johan van Summeren won Dekker de Duo Normand. „Die zege heeft voor een positieve draai gezorgd", zegt Berkhout. Ook aan deze triomf Thomas Dekker ging een opdracht van Vaughters vooraf: winnen in een snellere tijd dan hij en Jens Voigt deden in 2001. Dat lukte. Dekker is er volgens Berkhout in middels van overtuigd dat hij al leen via het rijden van World- Tourwedstrijden snel terug kan ke ren aan de top. Vaughters zei in juni nog dat Dekker vooral geduld moest hebben bij diens rentree. Berkhout: „Dat heeft hij ook nog altijd, maar Thomas is ook een ren ner die etappekoersen nodig heeft om beter te worden. Hij wil graag een jaar investeren, maar dan wel in dienst van een World-Tour- team." De vraag of Dekker nog iets anders achter de hand heeft, is door Eelco Berkhout snel beant woord: „Alternatieven zijn er niet. Buiten het aanbod om bij de oplei- dingsploeg te gaan rijden." Alles hangt daarmee af van de tijdrit, waaraan zondag zowat de comple te wereldtop deelneemt. RIJSWIJK - Engeland kan tijdens het EK voetbal de volledige groeps- fase niet beschikken over vedette Wayne Rooney. De speler van Manchester United is door de tuchtcommissie van de Europese voetbalbond UEFA voor drie duels geschorst vanwege de rode kaart die hij kreeg in het laatste EK-kwa- lificatieduel met Montenegro. De Engelse voetbalbond had goe de hoop dat Rooney slechts voor één duel zou worden uitgesloten, aangezien de speler zijn verwijde ring uiterst kalm had geaccepteerd. De Duitse arbiter Wolfgang Stark, die Rooney van het veld stuurde, had later in Britse media gemeld dat dit goede gedrag mogelijk in zijn voordeel zou uitwerken. Dat bleek echter ijdele hoop. De Engel se voetbalbond FA heeft drie da gen de tijd om in beroep te gaan tegen de uitspraak. MÜNCHEN Arjen Robben zal later dan gepland de training bij Bayern München hervatten. De Nederlandse interna tional onderging vorige week een operatie aan de lies. Voorzitter Uli Hoeness sprak maan dag nog de verwachting uit dat Robben aan het einde van de week weer met de looptraining zou kun nen beginnen. Maar trainer Jupp Heynckes liet gisteren tijdens een chat met fans op de website weten dat Robben in totaal zeker twee we ken rust moet houden. DEN BOSCH Bauke Mollema, Steven Kruijswijk en Wout Poels zijn genomineerd voor de titel van wielrenner van het jaar. De keuzecommissie van Club 48 (oud-profs) maakte dit gis teren bekend. Op 28 november bij het Wielergala in Den Bosch wordt de winnaar bekendgemaakt. Bij de vrouwen zijn Annemiek van Vleu ten, Marianne Vos en Kirsten Wild genomineerd. Bij de beloften ko men Lars van der Haar, Wilco Kel derman en Ramon Sinkeldam in aanmerking voor de prijs. LANDGRAAF De indoorpiste van Landgraaf brengt snowboardster Nicolien Sau erbreij weinig geluk. De olympisch kampioene slaagde er gisteren bij de start van het wereldbekersei zoen voor de slalommers opnieuw niet in door de kwalificatie te ko men. Dat overkwam haar vorig jaar ook al in Limburg. Na een goe de eerste run ging het in de twee de kwalificatierace mis. Sauerbreij belandde onderweg in de zachte sneeuw, waardoor ze direct alle snelheid kwijt was. Ze belandde buiten de top zestien, die later om de medailles mochten strijden. ALMERE Het Dutch Open badminton in Al- mere telt twee Nederlanders in de kwartfinales van het enkelspel. Yao Jie, al drie keer winnares van het Dutch Open, was in de tweede ron de in minder dan een half uur klaar met haar Zwitserse opponen- te Sabrina Jaquet: 21-8 21-13. De als vijfde geplaatste Pang won in de derde ronde met overtuigende cij fers van de Duitser Marcel Reuter: 21-11 21-12. Judith Meulendijks ver loor in de tweede ronde van de In- diaase Sindhu (12-21 21-13 21-10). CATANIA Sebastiaan Borst werd gisteren bij de wereldtitelstrijd schermen op het onderdeel floret in de eerste ronde uitgeschakeld. De Nederlan der was niet opgewassen tegen Vic tor Sintes. De Fransman won het duel met 15-6. Sonja Tol (degen) ging in de tweede ronde onderuit. Voor Tol en Borst wordt het nu een lastige opgave om zich voor de Olympische Spelen in Londen te plaatsen. Met een plek bij de laatste acht hadden ze een olympische no minatie kunnen afdwingen. Huub van Noorden zit kapot na de finish van de Kustmarathon, waarin hij derde werd. Nog geen twee weken later is de triatleet uit Yerseke voor een jaar geschorst. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35