21 zeeland 'Zonder reden zes Veertien stukjes sticker P ZC 1 vrijdag De krant 6 weken voor 18 euro! BOMEXPLOSIE RITTHEM Een Souburgse zat dagen in de cel in verband met de explosie van een caisson op het strandje van Ritthem. Zonder reden, vindt ze. „Eerst help je de politie en dan word je opgepakt." Aantal meldingen kindermishandeling in 2010 met tien procent toegenomen vrijdag 14 oktober 2011 door Ondine van der Vleuten Voor mijn dagelijkse boodschappen neem ik altijd ruim de tijd. Snel met een boodschappen lijstje door de super racen lijkt misschien praktisch, maar je weet nooit wat je écht nodig hebt tot je alle aanbiedingen hebt gezien, vind ik. Het kloppend hart van AH is, wat mij betreft, de bak met koopjes. Alles daarin is met een kortingssticker beplakt „Jouw fa voriete merk", merkt mijn part ner dan snedig op. Een korting van 35 procent! Dat maakt een bezoek aan AH dus ei genlijk nog voordeliger dan inko pen doen bij de Lidl. En toch is het niet de korting die mij naar AH lokt, maar het vooruitzicht van een avontuurlijke avond. Het zijn bijna altijd incourante artike len in die bak, met bovendien een strategisch geplakte sticker. Zo komt vanavond iets ter tafel uit een blik met een lachende Chi nees - geen idee wat er nou eigen lijk in zit. Vele uren heb ik doorgebracht voor de grabbelton van AH, sta rend naar ingrediëntenlijsten om COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 914330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie ZeeuwS-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 74,65 per kwartaal (na28> een doorlopend abonnement met betaling per accept van 77,75 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Beilen kan ook: 088 - 013 9910 m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven.. Rekeningnummer Handtekening T>n/i s De PZC gaat zorgvuldig om el persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie aan. te achterhalen wat ik nu eigenlijk in mijn handen had. Normaal kijk je dan vóórop het artikel, maar bij AH plakken ze daar nagenoeg con sequent de kortingssticker. „Dan haal je toch gewoon die sticker er af', zei een vriendin, om van mijn obsessieve gezeur over de kortingsstickers af te zijn. Ik schudde mijn hoofd over zoveel onbegrip. „Hallo! Die stickers be staan uit veertien stukjes!" Het raadsel van de 35-procent- stickers liet me niet meer los. Wat zat er achter? „Misschien een melige werkstudent", opperde mijn vriendin ten einde raad. Ik legde deze theorie voor aan een medewerker van AH. Hij keek verbijsterd van mij naar het flesje met Arabische letters, waar op om de sticker heen nog net de letters Midd en tah te lezen waren en schudde heftig van nee. Van kwade opzet was geen sprake. „De kortingssticker", legde hij ge duldig uit, „mag niet op de barco de geplakt worden. En dus wordt-ie op de voorkant geplakt." Ik moest het toegeven: daar was goed over nagedacht. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Emile Calon Aangeslagen, behoor lijk aangeslagen. Met die woorden om schrijft de Oost-Sou- burgse vrouw haar ge moedstoestand nadat ze zes dagen vast zat in een politiecel in Toren- tijd. Op het kantoor van haar advo caat Martijn van der Want in Mid delburg zit echter niet een vrouw die er aangeslagen uitziet. Er zijn zelfs momenten dat ze kan lachen om wat ze allemaal meemaakte tij dens haar verblijf in Torentijd. Maar eqzijn ook momenten dat ze bitter is. Zeker als ze vertelt dat ze tot vorige week nog nooit in con tact is geweest met justitie en nu 'zonder reden zes dagen vast zat'. Woensdagavond om kwart over acht verliet ze het arrestantencom plex. Op de parkeerplaats voor de penitentiaire inrichting in Middel burg werd ze verwelkomd door haar familieleden. De enige die er niet was, was haar zoon (20). Hij zit nog steeds in Torentijd. Hij wordt verdacht van het veroorza ken van de explosie die op 23 sep tember een caisson op het strand van Ritthem vernielde. „Op de par keerplaats werd ik ook weer here nigd met mijn man. Hij was een aantal minuten voor mij vrijgela ten." Ze zegt heel duidelijk dat ze het prima vindt dat de politie die ex plosie onderzoekt. Maar ze vindt het wel heel bizar dat ze zes dagen werd vastgehouden 'zonder ook maar iets van bewijs tegen mij'. Na een korte stilte: „Je krijgt bijna het idee dat we in een politiestaat leven." Haar raadsman bevestigt dat geen enkel bewijs tegen haar te vinden is in haar dossier. „Geen snipper." Volgens hem is de enige link dat er direct na die explosie een auto is gezien met in het nummerbord twee letters die ook terug te vin den zijn in het nummerbord van haar auto. „Maar de kleur, het merk en het uiterlijk van haar au to verschillen enorm met alles wat die getuige zag. Zelfs het geslacht van de bestuurder komt niet over een. Er is dus niet één overeen komst". Op de vraag of haar zoon iets met die explosie te maken heeft, heft ze de handen ten hemel. „Ik kan het me absoluut niet voorstellen." Wat ze wel weet is dat ze tijdens de vier verhoren in Torentijd door rechercheurs op geen enkel mo ment is geconfronteerd met iets dat op zijn, haar of haar mans be trokkenheid wijst. „Blijkbaar heb ben ze dus niets gevonden." Ook haar advocaat vindt het 'bizar dat ze, op zo'n flinterdun dossier zes dagen lang is vastgehouden'. Zij: „En het was toch al zo koud daar in die politiecel." Ze was die donderdagmiddag, toen de politie haar woning bin nenviel en haar zoon geblinddoekt afvoerde, op haar werk. Een buur vrouw belde, waarop ze direct in haar auto stapte. Thuis aangeko men zag ze als eerste een auto van de Explosieven Opruimings Dienst. „Die lijkt enigszins op een ambulance. Ik dacht dan ook dat er misschien iets aan de hand was met mijn man. Vervolgens zag ik al het machtsvertoon rondom mijn huis. Agenten, militairen. Ze ker twintig man liep mijn tuin in en uit. Toen ik mijn woning bin nen wilde, werd ik tegengehou den. Ik moest wachten omdat er iets aan de hand was met munitie en mocht alleen onder begeleiding van een agente naar mijn eigen toi let." Een uur na aankomst werd ze, zo vertelt ze, officieel aangehou den en overgebracht naar Toren tijd. „Pas daar hoorde ik dat ik ver dacht werd van betrokkenheid bij de explosie." Ze vertelt dat ze na die explosie, sa men met haar man, nog de politie heeft geholpen. „Hij heeft brok stukken gefilmd die de politie had laten liggen. Ik heb die film op een cd gezet en hij heeft het schijfje zelf naar het politiebureau ge bracht." Cynisch: „Het ene mo ment ben je de politie aan het hel pen, het volgende moment pak ken ze je op", zegt ze tijdens het exclusieve gesprek met de PZC. Over haar verblijf in Torentijd wil ze niet klagen. Ze is zelfs lovend over de medewerkers van de peni tentiaire inrichting. Wel is het boe kenbestand in de bibliotheek van Torentijd aan vervanging toe. „Veel boeken zijn incompleet en het aanbod is magertjes." Graag had ze tijdens haar detentie in haar eigen studieboeken gelezen. „Maar dat mocht niet van de poli tie. Nu moest ik het doen met een MIDDELBURG - In Zeeland zijn vo rig jaar tien procent meer meldin gen van kindermishandeling ge daan. Ook het aantal meldingen van kinderen die getuige zijn van geweld tussen ouders is toegeno men. Het Advies- en Meldpunt Kinder mishandeling gaf in 2010 722 advie zen aan mensen die te maken kre gen met kindermishandeling. In 432 gevallen werd daadwerkelijk onderzoek gedaan. paar stukgelezen doktersromanne tjes." Ze is wel van plan wat boe ken naar Torentijd te brengen, want ze weet nu uit ervaring hoe het is om daar te zitten. „Echt niet leuk." Wat ze ook erg vindt, is dat ze sinds de publiciteit over de arresta tie van haar, haar man en haar zoon, lid is van een bekend Zeeuws gezin. Woensdagavond, nog geen twee uur na haar vrijla ting, zag ze al auto's door haar straat rijden die ter hoogte van haar woning even afremden om naar binnen te kijken, „Ik ben ech ter niet van plan om gordijnen te De toename van het aantal méldin gen komt onder meer doordat er publiekscampagnes zijn gevoerd. Ook hulpverleners en artsen doen meer meldingen omdat de aan dacht voor huiselijk geweld is toe genomen. Bovendien worden pre ventief meer meldingen gedaan over zwangere vrouwen waarvan wordt vermoed dat ze een risico vormen voor hun kind. Steeds va ker wordt hulp op vrijwillige basis verleend. VIDEO'S Bekijk de video's over uiteenlopende nieuwsonderwerpen in Zeeland op www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2