281 ze- nd 'Dorpsschouw is niet: Exploitant Lievens enthousiast over ontwerp theater Omwonenden vechten bouw appartementen Mortiere aan RONDJE Oostkapelle was gistermiddag het toneel van een schouw. Van Dorpsstraat tot Duinweg voor het voetlicht. Superkeukens Goes gaat verhuizen! Alles moet weg! vrijdag 14 oktober 2011 door Theo Ciele MIDDELBURG - Theaterexploitant Frans Lievens vindt het ontwerp voor het nieuwe theater en het park in Middelburg 'fantastisch'. De architect van het gebouw is het bureau Venhoeven CS, en Okra Landschapsarchitecten maakten de opzet voor het park. „Alle aspecten zijn goed bena derd", vindt Lievens. „Dit gaat heel goed passen in de omgeving. En dat is belangrijk. Het moet wel een feest worden." De combinatie van theater en park biedt de kans om het een levendig geheel te maken. Lievens wil in de foyer daghoreca onderbrengen. „Er moet de hele dag beweging zijn met cultuur binnen en buiten de schouwburg." Architect Ton Venhoeven gaat in zijn ontwerp uit van een serre-ach- tige foyer. Door veel glas toe te pas sen wil Venhoeven het park als het ware het gebouw intrekken. De grote zaal van de schouwburg zal juist een besloten en intiem ka rakter krijgen. De kleine zaal, met een groot raam dat uitkijkt op de Koepoort, heeft juist weer verbin ding met de buitenwereld. Venhoeven presenteerde zijn plan afgelopen woensdagavond aan de gemeenteraad en andere belang stellenden. Hij vroeg de raad ook na te denken over een aantal op ties die niet in het programma van eisen zijn opgenomen. Zoals een orkestbak, schuifwanden om de kleine zaal bij de foyer te kunnen betrekken, meer ruimte voor de corstukken in de vorm van extra trekken en een extra lift. Lievens spreekt zich over de wen selijkheid van die opties nog niet uit. Aan alles hangt immers ook een prijskaartje. Wel zal hij als ex ploitant van de Middelburgse schouwburg hierover meepraten. De gemeenteraad bespreekt in de cember het definitieve ontwerp van de schouwburg. Als de raad dan groen licht geeft, kan de proce dure voor wijziging van het be stemmingsplan in gang worden ge zet. door Annemarie Zevenbergen Het is een kwestie die in Oostkapelle al jaren lang speelt; de Dorps straat. Herinrichten, ge lijkvloers maken of de rijrichting veranderen? Zoveel hoofden, zo veel zinnen. In ieder geval kwam de straat gister middag uitgebreid aan de orde tij dens de dorpsschouw van de ge meente Veere. Het was de tweede schouw in nieuwe stijl. Westkapel- le had begin dit jaar de primeur. Dus stapte niet het voltallige ge meentebestuur met een reeks amb tenaren op een rijwiel, maar slechts een select gezelschap. Kernwethouder René Molenaar, verkeersdeskundige Fernando Ha melink, coördinator stads- en dorpsraden Henk Davidse en op zichter Frank Jonkers lieten zich rondleiden door dorpsraad en on dernemers. De laatste schouw van de gemeente was in 2008. De dorpsraad achtte de tijd rijp voor een nieuwe en peilde de dorpsbe woners. Dat leverde een lijst aan dachtspunten op. Van Dorpsstraat tot Duinweg. René Molenaar bij aanvang: „Maar het is niet zo van u vraagt wij draaien." De discussie over de toe komst van de Dorpsstraat loopt volgens onderne mer Piet Boone al 25 jaar. „We heb ben als ondernemers een plan op gesteld om de rijrichting te veran deren. Dat ligt bij de gemeente. Wij willen dat je vanuit de rich ting Serooskerke naar Domburg door de Dorpsstraat rijdt en niet andersom zoals nu." Verkeersdeskundige Hamelink gaf aan dat de gemeente al onder zoekt wat de mogelijkheden zijn en met name wat de consequen ties daarvan zijn. „Het is niet zo simpel, het vergt veel actie. Dit heeft ook invloed op de rest van de infrastructuur in het dorp." De gemeente bekijkt of op een aantal plaatsen in de Dorpsstraat de avondverlichting vervangen De delegatie deed ook de Dorpsstraat aan. kan worden door nachtverlichting om struikelpartijen over boomwor tels te voorkomen. De onveilige oversteek voor fietsers richting Dorpsstraat bij de kruising met de Lantsheerstraat moet verder bestu deerd worden. Het aanbrengen van een zebrapad bij het kruispunt Domburgseweg met de Oude Domburgseweg, voor de huisartsenpraktijk, is even eens een punt van nader onder zoek. De gemeente wil daar in ie der geval de verkeersintensiteit me ten. Dat zal zal overigens ook in de Dorpsstraat gebeuren. Bewoners van de Eikenlaan krij gen geen mooie plukbermen of De grote zaal en de foyer zoals ontworpen door architect Venhoeven. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t[m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur www.z2.nl door Adri Klinkenberg DEN HAAG - Vier bewoners van de Howlin' Wolfstraat in de nieuwe Middelburgse wijk Mortiere zijn naar de Raad van State gestapt te gen de bouw van een twintig me ter hoog appartementengebouw te genover hun huizen. Ze hadden volgens het oorspronke lijke bestemmingsplan een aantal mooie herenhuizen in de ja ren-dertigstijl tegenover zich ver wacht. Maar door de crisis op de woning markt heeft Woongoed Middel burg met goedvinden van de ge meente besloten om goedkopere appartementen te bouwen. „In de afgelopen acht jaar toen de plan nen werden gemaakt is er econo misch veel gebeurd", verklaarde een woordvoerder van Woongoed. „In plaats van stijlvolle herenhui zen in drie bouwlagen krijgen ze nu een twintig meter hoog appar tementencomplex tegenover zich van waaruit kan worden gekeken in de woningen van mijn cliën ten", zei de raadsman van de fami lies Verstelte, Kempees, Metman en De Schepper woensdag bij de Raad van State in Den Haag. De vier omwonenden vroegen de Raad van State een streep te zet ten door de tweede herziening van het bestemmingsplan Mortie re waarin de gemeenteraad van Middelburg de bouw van apparte menten heeft mogelijk gemaakt. De omwonenden vinden dat de ge meente aan hen te weinig rechts bescherming heeft geboden om het appartementenplan tegen te houden. „De plannen zijn veran derd na privaatrechtelijke afspra ken met de projectontwikkelaars", zeggen de buurtbewoners. Staatsraad Simons die op hun be zwaren moet beslissen liet op de rechtszitting weten niet al te veel voor de vier tegenstanders te kun nen doen. Uitspraak volgt binnen zes weken. tot korting op showroomkeukens! Openingstijdei Ma gesloten Di 10-18 uur Wo 10-18 uur Do 10-21 uur Vrij 10-18 uur 2a 09 30 - 17 uur nistraat 28a 4461 HH Goes telefoon: 0118-431278

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28