PZC J* Gratis internet langs kust erg in trek r ra JÉJl WALCHEREN 26 en 27 28 en 29 WIFI Op Walchers netwerk is in ruim twee maanden ruim 100.000 keer aangemeld Kinderen verdiepen zich in water Spannend Wonen! 5.000,- almanak Logica Vrijdag 14 oktober 2011 Nehalennia rockt op alle fronten bij maken clip Dorpsstraat krijgt aandacht tijdens schouw Oostkapelle Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep DOMBURG - De mogelijkheid om gratis te internetten op straat in de dorpen aan de Walcherse kust slaat goed aan. In de ruim twee maanden dat dat nu kan, is ruim 100.000 keer ingelogd op het wifi-netwerk. Dat meldt de VW Walcheren/- Noord-Beveland, die samen met de ondernemersverenigingen in de gemeente Veere het initiatief nam voor gratis internet langs de kust. Het netwerk is beschikbaar in de drukkere straten van de ze ven kustplaatsen (Dishoek, Zoute- lande, Westkapelle, Domburg, Oostkapelle, Vrouwenpolder en Veere). ID-Sat, de leverancier van de hot spots, heeft bijgehouden hoe vaak is aangemeld op het wifi-netwerk en hoe het gebruik ervan is verlo pen. De grens van de 100.000 aan meldingen is inmiddels dik gepas seerd. Verder blijkt dat dat vooral ge beurt met mobiele telefoons. „Er wordt namelijk relatief weinig data verkeer gebruikt. Daaruit kun je af leiden dat er vooral wordt gesurft naar kleinere ofwel mobiele websi tes", verduidelijkt Ruurt van der Wel, projectleider 'free wiff na mens de VW Walcheren/- Noord-Beveland. Bovendien maken mensen vrij kort gebruik van het gratis inter net. Gemiddeld verblijven ze een kwartiertje op het wifi-netwerk dat de ondernemers beschikbaar stellen. Ook wordt door de gebrui kers vrij weinig informatie van in ternet gedownload. De initiatiefne mers hadden uit voorzorg maatre gelen ingebouwd om te voorko men dat mensen het netwerk gaan gebruiken om te werken op computers en laptops en ook gra tis veel data gaan downloaden. Die maatregelen lijken dus te werken, constateert Van der Wel. Volgens hem zal voortaan meer uitleg gegeven gaan worden hoe mensen zich op het wifi-netwerk kunnen aanmelden. Uit de evalua tie blijkt namelijk dat ook mensen die niet goed weten hoe wifi werkt, graag gratis willen internet ten. „We dachten dat de potentiële gebruikers wel zouden weten hoe ze zich moeten aanmelden", er kent Van der Wel. Hij draait deze les overigens ook om in een voor deel: kennelijk voorziet de gratis wifi-voorziening in de behoefte van een brede doelgroep. www.freewifizeeland.com MIDDELBURG - Terwijl een klasgenoot de draaikolkma chine in beweging houdt, kijkt Zorah naar het effect daarvan op het water in een cilindervormige bak. Giste ren was onder meer groep 6 van de Middelburgse basis school Acaciahof aan de beurt om een bezoek te bren gen aan het educatieschip Watervlo, dat ligt afgemeerd aan de Loskade. Het Nederlands Watermuseum in Arn hem laat De Watervlo door Nederland varen om jong en oud zoveel mogelijk facetten van water te laten zien. Morgen is het schip voor iedereen toegankelijk, tussen 10.00 en 16.00 uur aan de Loskade. Volgende week dinsdag en woensdag ligt De Watervlo aan de Houtka de in Vlissingen. Hier is het schip woensdag van 13.00 tot 16.00 uur open voor iedereen. foto Lex de Meester Zaterdag 15 oktober L<>«US V- Kom langs win! Jj Badkamer t.w.v. i 9 Dat tamelijk eenvoudige redenerin gen -mits ver genoeg doorgevoerd - tot verbijsterende conclusies kunnen leidenbewijst de gemeente Schou- wen-Duiveland in het recent ver schenen 'Beheer- en beleidsplan we gen 2012-2016'. Een citaat: „De financiële lasten die vanuit de oude planperiode door schuiven naar de nieuwe, bedragen 1.310.000 euro. Dat is meer dan het bedrag aan achterstallig onder houd. Hieruit kan worden geconclu deerd dat wanneer al het onder lipredactie@pzc.nl houd in de afgelopen beleidsperiode was uitgevoerd er in theorie geen achterstallig onderhoud meer zou zijn." Tsja...daar is geen speld tussen te krijgen. Achter dit betoog van de afdeling Openbare Werken schuilt ongeveer dezelfde logica als achter de kran tenkop die onlangs in het plaatse lijk weekblad te lezen was: 'Dode bruinvissen spoelen aan' Ja, dat doen ze. Die dekselse dieren. Alleen bij Zwartepoorte een nieuwe BMW 3 serie Touring met GRATIS automaat. www.zwartepoorte.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25