auto21 De geur van voornaamheid De beste uitvinding ooit' Alternatief: Volvo V70 2.0 Alternatief: Opel Insignia 1.6 Turbo vrijdag 14 oktober 2011 *L OCCASION Audi A6 Avant 2.0 TFSI Elke week testen we een occa sion. Hoe goed rijdt'ie nog? Wat zit er allemaal op en aan? En wat is er in dezelfde prijsklasse nog meer te koop? We zoeken het voor u uit. Deze week een Audi A6 Avant. door Lucas Boot Auto's hebben elk hun ei gen geur. Een BMW ruikt anders dan een Kia, en een Opel draagt weer een ander luchtje als een Seat. Een van de meest herkenbare geuren vind je bij een Audi met le deren bekleding - de Herbal Essen ces van autoland. Wie dit odeur nog nooit geroken heeft, raad ik een middagje snuiven bij een Au- di-dealer aan. Het typerende aroma blijft ook na enige jaren zijn kracht behouden, blijkt wel als we in deze uit 2007 af komstige A6 Avant stappen. Het is de geur die - bij ons althans - asso ciaties oproept met voornaam heid, luxe en kwaliteit. Een beter luchtje had Audi als premium- merk niet kunnen kiezen dus. Zo onmiskenbaar als z'n autodeo dorant zijn ook de rij eigenschap pen van deze Audi. Hij ligt als een bankkluis op de weg dankzij de McPherson voorwielophanging, heeft een onderstel dat tussen comfortabel en dynamisch in zit en stuurt direct, maar afstandelijk. Hierdoor heb je weinig feeling met de A6. We praten over de Audi alsof het een nagelnieuw showroomexem plaar is. Zo voelt hij ook aan. Het enige waaraan je merkt dat de Duitser gebruikt is, zijn een los stikselnaadje op het hoofdsteun van de bijrijdersstoel ('zeurkous!'), een paar minikrasjes op het alumi nium van het stuur en het linker voorportier, en een kraakje in de bestuurdersstoel. Het geluid uit de stoel is soms best irritant, maar dat wordt verholpen door de ver kopende partij. Zoals het een beetje A6 betaamt is ook dit exemplaar van de nodige gemakken en gadgeterie voorzien. Lederen bekleding bijvoorbeeld, Prijs: 25.945 euro; Bouwjaar: 9-2008; Km-stand: 114.318 (NAP); Transmis sie: handgeschakelde zesbak; Motor: 2,0 liter viercilinder, benzine; Vermo gen: 145 pk, 185 Nm; Afleverkosten: 695 euro, incl. onderhoudsbeurt en 12 maanden Volvo Selekt-garantie; Bijzonderheden: auto van eerste eige naar, lederen bekleding; Verkooppunt: Volvo Bluekens, Breda. Website: www.bluekens.nl Audi A6 Avant 2.0 TFSI Prijs: 25.945 euro Bouwjaar: 9-2007 Km-stand: 77.728 (NAP) Transmissie: Multitronic-automaat Motor: 2,0 liter viercilinder turbo, benzine Vermogen: 170 pk, 280 Nm 0-100 km/u: 8,7 sec* Topsnelheid: 216 km/h* Gecombineerd verbruik: 1 op 12,2* Afleverkosten: meeneemprijs, incl. onderhoudsbeurt: 750 euro, incl. garantie 1250 euro. Beiden: 2000 euro Bijzonderheden: parkeersensoren, navigatiesysteem, lederen bekle- ding Verkooppunt: HOC Zeeland, Goes Website: www.hoczeeland.nl *fabrieksopgave Historie: De eerste generatie Audi A6 stamt uit 1994. Eigenlijk was dit type niet veel meer dan een facelift van de Audi 100. De eerste 'echte' A6 verscheen in 1997 op de markt. Anno 2011 is Audi bij een vierde reeks aanbeland. Deze Duitser werd vanaf maart dit jaar verkocht De nieuwe Avant is in middels ook leverbaar. Prijs: 25.950 euro; Bouwjaar: 6-2009; Km-stand: 55.999 (NAP); Transmis sie: handgeschakelde zesbak; Motor: 1,6 liter viercilinder turbo, benzine; Vermogen: 180 pk, 230 Nm; Afleverkosten: 684 euro, incl. onderhouds beurt volgens schema, 12 maanden Opel G2-(mobiliteits) garantie; Bijzon derheden: navigatiesysteem, parkeersensoren; Verkooppunt: Opel Auto- Team, Roosendaal. Website: www.autoteam.nl en een Multi Media Interface (MMI) met ingebouwde navigatie en Bluetooth-telefoonverbinding. In de MMI kun je tig instellingen aanpassen. De geinigste is de mogelijkheid om de toonhoogte van het piepsig naal van de parkeersensoren te be palen. Van een laag 'bwwuh', naar een krijshoog 'bwiiii': u bent de di rigent. Naast luxueus is deze Ingolstadter vooral lekker ruim. Achterin zit je uitstekend en ook daarachter heb je met een standaard bagageruim te van 565 liter geen klagen. Op de laadvloer zit bovendien een railsys teem om bagage op vast te zetten. Dus ook het praktisch gebruiksge mak van de Audi A6 is niet van de lucht. De vier jaar oude Audi A6 Avant voelt als nieuw. foto Lucas Boot KLASSIEKER Govert Aanraad en zijn Volkswagen Kever door Lucas Boot Mensen uit mijn omgeving vragen me wel eens wat mij nou zo trekt aan klas sieke auto's. Mijn antwoord luidt steevast: de mens erachter. Al is de oldtimer nog zo zeldzaam, zonder een bevlogen eigenaar en een goed verhaal achter de auto raakt hij me niet. Het tegenovergestelde gebeurde deze week toen Govert Aanraad uit Roosendaal zijn ver haal over z'n Volkswagen Kever 1300 (1972) vertelde. De eerste ontmoeting weet Aan raad nog goed. „Toen was ik nog een tiener. Mijn buren hadden een Kever en die moest worden ge schuurd. Als ik dat deed, kreeg ik in ruil daarvoor de brommer die bij hen in de schuur stond. Een klus dat het was, goh. Maar ik zet te door." De brommer die hij als beloning kreeg, maar ook het Ke vertje lieten hun sporen in het hart van de Roosendaler achter. „Het model vond ik meteen al mooi. En die boxermotor natuur lijk - een uniek geluid. Daarbij was het een hele eenvoudige en func tionele auto. Dat sprak mij ook aan. Ik denk zelfs dat de Kever de beste uitvinding ooit is." Een paar jaar terug besloot Aan raad een oldtimer te kopen. Het werd uiteraard een Kever. Het ding zag er mooi uit, maar onder huids bleek een hoop mis en het wagentje ging de deur uit. Aan raad was in diezelfde periode weer vrijgezel en zocht via internet con tact met een dame. Het klikte en de twee deelden toevallig allebei de liefde voor de Volkswagen. En dan in het bijzonder in de kleur rood. Aanraad en zijn nieuwe vriendin besloten in het huwelijks bootje te stappen en zochten een Kever als trouwauto. „Ontzettend duur, bleek al gauw. Toevallig kwam ik een advertentie tegen van een vrouw die een rood exem plaar te koop aanbood. Precies de kleur waar we naar op zoek wa ren. Heel grappig: dit was de ook trouwauto van die vrouw en haar man. Ik heb de auto voor een leu ke prijs kunnen overkopen en mijn vrouw en ik zijn er déze zo mer in getrouwd." Heeft u ook een bijzondere auto? Laat het ons weten en vul het con tactformulier van de lezersredactie in op onze website. Govert Aanraad met 'de beste uitvinding ooit': zijn Volkswagen Kever. foto Lucas Boot

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21