'Weggezet als terroristen' Nederlanders hebben het luxe, zegt Planbureau PZC ZEE S MUSEUM Twee Zeeuwse jongeren dood bij relatiedrama OM onderzoekt graafwerk van Greenpeace Luikse staalarbeiders in bange afwachting wn* Lekker zonnig 14° In strijd tegen loverboys is de afgelopen tien jaar niets bereikt 10 en 11 Triatleet Van Noorden jaar geschorst na missen dopingcontrole 34 VRIJDAG 14 oktober 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 246 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 Museum wil Zeeuws erfgoed in hedendaagse context plaatsen WALCHEREN BOMEXPLOSIE RITTHEM Advocaten: justitie heeft geen splinter bewijs tegen Souburgs paar door Emile Calon middelburg - Justitie heeft geen splinter bewijs dat het Souburgse echtpaar, vorige week donderdag aangehouden, ook maar iets te ma ken had met de explosie die op 23 september een caisson op het stand bij Ritthem vernielde. DEN HAAG - Nederlanders zitten het meest op de fiets van alle Euro peanen. Maar veel opschieten doen we daar niet mee. We zijn da gelijks ook het langst van alle Euro peanen onderweg. Gemiddeld an derhalf uur, van en naar werk, sportschool, kinderoppas en wat al niet. Dat is een kwartier langer dan gemiddeld in de andere lan Hun advocaten Martijn van der Want en Rivka Davidse zijn daar zeer stellig in. Het echtpaar en hun twintigjarige zoon werden op gepakt omdat ze in verband wer den gebracht met die explosie. De zoon zit nog steeds vast. Volgens de moeder is ze tijdens de zes da gen in het arrestantenverblijf vier den, terwijl we vaak kortere afstan den afleggen. Het Sociaal en Cultureel Planbu reau heeft onze dagindeling voor het eerst vergeleken met andere EU-landen. Conclusie: we hebben het luxe hier. Dagelijks gaat er ge middeld zes uur naar werk, huis houden, opleiding en gezin, zo'n vijftig minuten minder dan elders. maal verhoord en geen enkele maal kon de politie een concrete link leggen tussen het gezin en de explosie. Van der Want vindt het 'bizar dat ze op zo'n flinterdun dossier zes dagen lang is vastgehou den'. De moeder weet niet of haar zoon iets van doen heeft met die explosie. „Ik kan het mij niet voor- Dat betekent dus meer vrije tijd, die we ook nog veel gevarieerder invullen dan de meeste andere Eu ropeanen. We zitten minder voor de tv, doen meer aan spel en hobby, en bezoeken graag een sportschool of iets cultureels. Wel steken we min der tijd dan gemiddeld in sociale contacten, en zitten we vaker ach stellen", zegt ze tijdens een exclu sief gesprek met deze krant. Davidse vindt dat justitie wel wat zorgvuldiger had kunnen opere ren. „Ze zijn weggezet als terroris ten." AUu pagina 2 en 3: zonder reden zes Vdagen vast ter de computer. De gegevens waarop het SCP zich baseert stam men uit 2006. Toch verwacht on derzoeker Mariëlle Cloïn niet dat er in de afgelopen vijfjaar veel ver anderd is. „Alleen het gebruik van de computer is de laatste jaren erg toegenomen", zegt Cloïn. Aft pagina 3: commentaar leiderdorp - Twee Zeeuws-Vlaam- se jongeren zijn deze week omge komen bij een relatiedrama. De 18-jarige Eline Maas, afkomstig uit Hoek/ werd in de nacht van dinsdag op woensdag dood aange troffen in haar woning in Leider dorp. De politie gaat ervan uit dat de jon ge vrouw door een misdrijf om het leven is gekomen en houdt er rekening mee dat dit te maken heeft met de dood van haar 20-jari- ge ex-vriend Alexander Spruit uit Den Haag, afgelopen dinsdag. De oud-inwoner van Sluiskil pleegde hoogstwaarschijnlijk zelfmoord. pagina 30: Verslagenheid in Zeeuws-Vlaanderen middelburg -1 let Openbaar Minis terie onderzoekt wat de gevolgen hadden kunnen zijn van het gat dat actievoerders van Greenpeace vorige week in Vlissingen-Oost tus sen de rails groeven. De milieuorganisatie wilde toen een wat ze nu zelf 'ludieke actie' noemt voorbereiden: bij de nade ring van het kerntransport van dinsdag een ballon in de vorm van een vat radioactief afval opblazen. Dat betekent volgens het OM niet dat het spoorverkeer niet in gevaar gebracht had kunnen worden. pagina 31: Grote woorden over een probleemloos kerntransport ■MHnSSHBBH tmuimiimiKatssBxamKBSBamm i£28555Sf95tM555iaB68S?a! FLEMALLE - Werknemers van de Luikse vestiging van Arcelor Mittal staan in bange afwachting van nader nieuws bij het kantoor van de staalonderne- ming in de nabijgelegen gemeente Flemalle. Gis teren werd bekend dat Arcelor in Luik twee hoog ovens en een gieterij wil sluiten. Dat betekent niet alleen het verlies van zeker duizend arbeids plaatsen, maar ook het einde van het staaltijd- perk in de regio. Dat begon in 1817 toen de En gelsman John Cockerill in Seraing bij Luik de eer ste staalfabriek opende, om staal voor zijn weef getouwen te produceren. foto Yves Logghe/AP pagina 12: Bonden willen dat staalsector in Luik wordt genationaliseerd. DE Nederlanders hebben niets te klagen reageer op www.pzc.nl reacties: 255 Ik wil best in België werken 69% 131% 8"711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1