Filmprijs Juister in Cannes cultuur 113 Van de Ketterij brengt eerste Jeugdboek uit Twee Levens agenda ROLR speelt in 't Schuttershof De Vleeshal als kunstlaboratorium vrijdag 14 oktober 2011 MIDDELBURG - Nog drie dagen dient De Vleeshal in Middelburg niet alleen als expositieruimte maar ook als kunstlaboratorium. Onder de noe mer I Can't, I Can, I Care tonen Koen Delaere, Bas van der Hurk, Dennis Tyfus, Peter Fenger, Martijn Hendriks en Vaast Colson tot en met zondag werk, maar vullen ze de expositie ook steeds aan met werk dat ter plekke wordt gemaakt. I Can't, I Can, I Care is vandaag en morgen van 10.00 tot 17.00 uur te bezoeken. Er zijn activitei ten, zoals posters maken en boekbinden (van daag) en workshop drukken (morgen). Zondag is vanaf 13.00 de afsluiting van de tentoonstelling, met onder meer (om 15.00 uur) een performan ce van Remco Torenbosch. De kunstenaars exposeren vanaf zondag tot en met 5 december bij Dick de Bruijn Contemporary Art in Middelburg. foto Lex de Meester door Rolf Bosboom MIDDELBURG - De Zeeuwse filmpro ducent Juister Imaginairies is gis teravond op het festival Cannes Corporate Media TV Awards in de prijzen gevallen. Juister ontving een Silver Dolphin voor haar be drijfsfilm Eternal Energydie is ge maakt in opdracht van Sloecentra- le BV. Cannes Corporate is een van de grootste internationale festivals op het gebied van bedrijfscommunica tie., De organisatie ontving dit jaar meer dan 400 inzendingen, uit 27 landen. De inzendingen zijn beoor deeld door een internationale jury, gevormd door professionals in de industrie. De jury kent prijzen toe in een groot aantal categorieën. De beste inzendingen per categorie worden bekroond met een Golden Dol phin. Daarnaast kan de jury aan PZC-PUBLIEKSPRIJS Welk Zeeuws boek verdient de PZC-publieksprijs? Breng uw stem uit via www.pzc.nl/boekenprijs. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl volg de PZC via Twitter: twitter.com/pzcredactie andere opvallende inzendingen een Silver Dolphin toekennen. „Het is een mooie onderscheiding, een waardering van vakgenoten", zei Dirk Voorhoeve van Juister Imaginairies gisteren vanuit Can nes. „De prijs geeft aan dat we we reldwijd kunnen meespelen als het gaat om de technische en in houdelijke kwaliteit van onze be drijfsfilms." Voorhoeve richtte het bedrijf in 2002 op samen met Rieks Soepen berg. Naar eigen zeggen is het in middels uitgegroeid tot marktlei der in Zuidwest-Nederland. Er werken vijf specialisten op het ge bied van bedrijfsfilms, commer cials en virals. Het bedrijf is nu zo wel in Middelburg als in Amster dam gevestigd. Juister heeft al meer trofeeën in de prijzenkast staan. In 2009 won het bedrijf een Golden Camera op het US International Film and Video Festival in Hollywood, met de film Ports in Motion over Zeeland Sea ports. Eerder dit jaar werd Eternal Energy op het Worldmedia Festi val in Hamburg ook al bekroond. Voorhoeve slaat de prijs van giste ren echter hoger aan. „Cannes is echt internationaal, wereldwijd. Dat gevoel had ik in Hamburg veel minder. Dat was vooral een Euro pees onderonsje." Hoewel Eternal Energy gaat over een technisch onderwerp - de Sloe- centrale in Vlissingen-Oost - pro beert Juister de kijker niet te over laden met informatie. „Dat is onze kracht, denk ik", zegt Voorhoeve. „Onze films zijn vaak veel metafo- rischer dan andere bedrijfsfilms. Het gaat ons in eerste instantie niet om de feiten, maar om het ge voel dat we willen overbrengen." 'Eternal Energy' is te bekijken via o.a. www.juister.nl. ARNEMUIDEN - Van Gertrude van de Ketterij uit Arnemuiden is deze week, tijdens de nationale Kinder boekenweek, haar eerste jeugd boek verschenen: De strijd tegen Varoen. Van de Ketterij heeft geschiedenis gestudeerd aan de Universiteit van Leiden. Naast het schrijven geeft ze les in het voortgezet onderwijs. Haar passie voor geschiedenis zit ook sterk verweven in haar verha len, ook al speelt De strijd tegen de Varoen zich af in een fantasieland. „Veel details zijn wel echt. Ik vind het leuk de lezers toch iets van ge schiedenis mee te geven. Zo leren ze ook nog wat." Het boek is verschenen bij uitgeve rij De Graveinse Abeel, telt 186 pa gina's en kost in de winkel 16,85 euro. www.gvandeketterij.nl VLISSINGEN - De documentaire Twee levens van Fifi Visser uit Mid delburg is zondag om 16.00 uur te zien bij Film by the Sea, in CineCi- ty in Vlissingen. In de film volgt Visser haar ouders, die al sinds 1985 jaarlijks naar Chili reizen, naar de omgeving waar hun zoon Maarten destijds verdween. Sinds dien is er geen spoor van hem ge vonden. Niettemin houden de ouders hoop. Twee levens was vorige maand een van de populairste films tijdens het Film by the Sea-festival. informatie van het waterschap Informa tieavond over de voortgang van het waterplan buitengebied Tholen op woensdag 19 oktober 2011 om 19.30 uur in de Meulvliet aan de Zoekweg 8 in Tholen. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad.Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur. watefschapScheldestromen Meer agendanieuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD Biervliet Stichting Landschapsbeheer Zeeland houdt Hoogstamfruitdag met Mobipers. Amelia Hoeve, 10.00-17.00 uur Dreischor Musiceren voor het goede doel tijdens eerste HGD-concert Kerk, 20.00 uur. Eilemeet Vrije dansavond, in teken van latin. Café-restaurant Sam Sam, 20.30 uur. Kuitaart Schuurfeesten: Energy Edition 21.00 tot 1.00 uur. Middelburg o Wim de Bruin presenteert zijn boek Gods grenzeloze liefde. De Drukkerij, 16.30-18.00 uur PODIUM Goes Bluesroute, met optredens van o.a. Al batross, Doghouse Sam His Magatones, Sugar Boy The Sinners en Nightlife 't Beest/cafés binnenstad, 20.30 uur Copycat presenteert 'Friday Night Live' El Toro, Oude Vismarkt 2, 22.00 uur. Middelburg 'De Weerman', concert van Spinvis. Stadsschouwburg, 20.00 uur Pianiste Anastasia Safonova, violiste Frederieke Saeys en altviolist Mikhail Zemtsov spelen muziek van Mozart en aanverwant componisten. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Folkgroep I Am Oak treedt op. Sup port: The T.S. Eliot Appreciation Society. De Spot, 21.00 uur (zaal open) Ouwerkerk Damesensemble Waisisi brengt de mu zikale theatervoorstelling Lef. Watersnoodmuseum, 20.00 uur Sint-Maartensdijk Marjolein Meijers met haar jubileum programma 'Van Berini tot Solex'. De Haestinge, 20.15 uur Sluis Festival van Z-Vlaanderen: Het Zeeuws Orkest met pianist Hannes Minnaar. RK Kerk, 20.00 uur Terneuzen Musical Daddy Cool, met hits van Bo- ney M. en Frank Farian, Scheldetheater, 20.00 uur Concert Canadese band Blood Ceremo ny (occulte rock) en Swamp Machine. De Pit, 20.30 uur Vlissingen Rock on Roll, The Stories. Koos Van Dijk (oud-manager Herman Brood) en Hans Vandenburg (Gruppo Sportivo) de len de smeuïgste verhalen uit hun roerige rock roll-verledens. De Piek, 20.00 uur. PunkRockHeavyMetalKaraokeBand. Live meezingen met een vlammende rockband op het podium. De Piek, 22.00 uur. Wilhelminadorp Smartlappenavond. 't Loze Vissertje, 21.00 uur Zierikzee Turbulentie, met Swentertainer (elec tro) en System-error (minimal). Brogum, 22.00 uur (zaal open). MIDDELBURG - De Zeeuwse rock- coverband ROLR (Raiders Of The Lost Rock) treedt zondag op in ca fé 't Schuttershof in Middelburg. De band bestaat uit zanger Kees Moerland, drummer Renzo van Poecke, bassist Jan Verdoorn en de gitaristen Dennis van de Wel en Driek Stevens. Zij spelen num mers van onder anderen AC/DC, Alice Cooper, Guns 'n Roses, Van Halen en Led Zeppelin. De zaal gaat om 17.00 uur open. Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13