Angst hield Anouk bij haar loverboy 'Meisjes die in de prostitutie werken, zijn absoluut niet dom; wel vnjdag 14oktober2011 naïef en onzeker en dat ruiken die mannen van een meter afstand' 11 Anouk nder het mom dat ik alleen maar 1 M drankjes hoefde te drinken aan de bar, bracht hij me naar een seksclub in België. Ik woonde toen net ander halve maand bij hem", vertelt A- nouk, slachtoffer van een lover boy. Het was het begin van een nachtmerrie. „Na die eerste werkdag belde ik hem huilend op, het was absoluut geen drankjes drinken wat ik had moeten doen. 'Schatje, niet hui len, alles komt goed', zei hij tegen me." Het liep anders. Anouk werkte er een jaar, later ook in Amsterdam en Utrecht, in totaal 4,5 jaar. „Hij was ontzettend gewelddadig." Op het laatst zette Anouk stiekem geld opzij om te kunnen ontsnap pen. „Toen hij me op een dag naar mijn werk bracht, vroeg ik wat hij die dag ging doen. Toen hij zei dat hij op bezoek ging bij zijn moeder heb ik even later de taxi naar huis genomen, al mijn spullen gepakt en ben naar de moeder van een vriendin gegaan." „Die heeft me opgenomen als haar eigen dochter, dat is mijn red ding geweest. Ik heb toen aangifte tegen hem gedaan. Uiteindelijk heeft hij via de bank mijn adres weten te achterhalen en is me ko men zoeken. Als ik mijn aangifte niet zou intrekken, zou hij een bom in mijn moeders huis gooien, zei hij. Dus luisterde ik naar hem. Voor de rechter heb ik toen mein eed gepleegd." Uiteindelijk is hij in 2008 toch ver oordeeld tot zeven jaar. „Die straf was zo hoog omdat hij ook is ver oordeeld voor poging tot doodslag. Maar laatst zag mijn vriendin hem ineens op straat lopen. Mijn advo caat ging erachteraan en vertelde me dat hij met verlof is. Volgend jaar komt hij al weer vrij, dan gaat hij vast wraak nemen." „Waarom ik zo lang bij hem ben gebleven? Angst. Meisjes die in de prostitutie werken, zijn absoluut niet dom. Wel naïef en onzeker en dat ruiken die mannen van een meter afstand. Tegen andere meis jes zou ik willen zeggen: trap niet in die praatjes." Loverboys werken volgens Anouk echt niet alleen met dure cadeaus. „Maar ze vertellen je dat ze samen een toekomst willen opbouwen en veel van je houden." Wat er moet veranderen? Anouk: „Veel hogere straffen. Hij komt na de helft van zijn straf alweer vrij, ik zit de rest van mijn leven met de littekens." Anouk is een gefingeerde naam Geen slachtoffers maar 'vlinders' De stichting Stop Loverboys Nu, in 2007 opgericht door Anita de Wit nadat haar eigen dochter in handen van een loverboy viel, noemt de tot prostitutie gedwon gen meiden geen slachtoffers maar 'vlinders'. „Vlinders zijn immers kwetsbaar maar ook krachtig, krachtig genoeg om het juiste pad weer te vinden." De stichting vangt onder andere 'vlinders' op, geeft voorlichting en houdt lotgenotenavonden voor ouders. Stop Loverboys Nu wil laag drempelig zijn. 'Vlinders' kunnen anoniem bellen (0900-9999991) of contact zoeken via sociale net werken als Hyves en Twitter. De stichting schetst op zijn websi te profielen van zowel daders als 'vlinders'. Ouders wordt gewezen op signalen die erop kunnen dui den dat er met hun dochter moge lijk iets aan de hand is. Een greep uit deze checklist: het bezitten van meerdere mobiele te lefoontjes die veel worden ge bruikt en nooit uit het oog verlo ren worden, wegloopgedrag, plot selinge belangstelling voor nieuwe vaak 'oudere' jongens en seks, ex treem uitgaansgedrag, vermoeid heid en vermagering door hard werken, depressieve gevoelens, huilbuien en woede-uitbarstingen, van school opgehaald worden met scooters of auto's, spijbelen, plotse ling slecht eten, drinken en blo wen. Q www.stoploverboys.hu/nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 11