buitenland 19 Marrea linkse terreur Amnesty: arresteer Bush vrees voor de prijs In www.fletcher.nl/feestdagen Servië nadert EU 'Kopten schuldig' 'Bil' Saddam geveild Birma: dissidenten vrij FLETCHER FEESTDAGEN donderdag 13 oktober 2011 NEW YORK - Mensenrechtenorgani satie Amnesty International wil dat George Bush, de voormalig pre sident van de Verenigde Staten, wordt gearresteerd en vervolgd voor zijn rol bij de marteling van terreurverdachten. Amnesty heeft de Canadese regering opgeroepen Bush bij zijn bezoek aan Canada op 20 oktober te arresteren. De or ganisatie meent dat Canada op grond van het VN-verdrag tegen marteling de plicht heeft om Bush te vervolgen zodra hij voet zet op Canadese bodem. Volgens Amnesty heeft de CIA tus sen 2001 en 2009 in geheime ge vangenissen in Irak en Afghanis tan en het gevangenenkamp op Guantanamo Bay terreurverdach ten gemarteld en wreed en onmen selijk behandeld. Bush gaf daar vol gens Amnesty opdracht toe of ver leende op z'n minst goedkeuring. De woordvoerder van de Canade se premier Stephen Harper heeft nog geen antwoord gegeven. Gisteren maakte Amnesty ook be kend dat honderdduizenden men sen jaarlijks het slachtoffer zijn van geweld en martelingen door de politie in Oekraïne. Geen van de weinige agenten die zijn aange klaagd, is veroordeeld. BRUSSEL Servië is er klaar voor om kandi daat-lid te worden van de EU. Vol gens de Europese Commissie heeft Servië actief meegewerkt aan uitle vering van oorlogsmisdadigers. Het land moet op een kernpunt nog verbeteren: de relatie met Kos ovo. De commissie vindt ook dat de vorderingen tot toetreding van Turkije achterlopen. CAÏRO Egyptische militairen werden eer der deze week door betogers aange vallen met zwaarden, molotovcock tails en stenen tijdens een demon stratie van koptische christenen. Dat heeft generaal Adel Emara gis teren gezegd. Hij ontkent dat de mi litairen het vuur openden. Volgens Emara hebben leiders demonstran ten aangezet tot het geweld. DERBY Een stuk van een bronzen bil van Saddam Hussein wordt in Enge land geveild. Het stuk bil is afkom stig van het beroemde standbeeld van Saddam Hussein, dat tijdens de val van de Iraakse hoofdstad Bagdad in 2003 omver is getrokken. Volgens veilingmeester Hanson zal het op 27 oktober minstens 10.000 pond (11.434 euro) opleveren. NAYPYIDAW Het bewind in Birma heeft giste ren vele politieke gevangenen vrij gelaten. Zeker 184 en mogelijk 300 dissidenten mochten de gevange nis verlaten. Een van de vrijgelaten gevangenen is acteur en satiricus Zarganar. Hij zat sinds juni 2008 vast wegens kritiek op de militaire machthebbers. Boek vóór 31 oktober en ontvang maar liefst 15% korting op een Feestdagen Arrangement. Wij adviseren u tijdig te reserveren, want de Feestdagen Arrangementen zijn zeer populair. Voorbeeld van een 4-daags Kerst Arrangement: Ontvangst met glühwein of warme chocolademelk en kerststol 3 x overnachting inclusief uitgebreid ontbijtbuffet 1 x luxe 4-gangen diner 1 x luxe 4-gangen kerstdiner 1 x luxe 5-gangen kerstdiner op Eerste Kerstdag Route voor een mooie Kerstwandeling Kop soep na de wandeling Kerstverrassing bij vertrek Van e^SeTÜü-voor 203,00 *Prijs per persoon o.b.v. een 2-persoonskamer. Excl. toeristenbelasting. Reserveringskosten: 7,50 per boeking. Voorbeeld van een 3-daags Oud Nieuw Arrangement: Ontvangst met koffie/thee huisgemaakte appeltaart met slagroom 2 x overnachting 8 1 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x uitgebreide Nieuwjaarsbrunch 1 x luxe 3-gangen diner 1 x luxe 4-gangen diner op oudejaarsavond Om 24:00 uur een feestelijke toast met bubbels en oliebollen Wandelroute voor een Nieuwjaarswandeling Bij vertrek een feestelijk presentje Van 169,00 voor *Prijs per persoon o.b.v. een 2-persoonskamer. Excl. toeristenbelasting. Reserveringskosten: 7,50 per boeking. ZO WERKT HET... - Ga naar WWW.FLETCHER.NI_/FEESTDAGEN of bel ons op telefoonnummer: 0347- 750430 - Kies uw hotel, het gewenste arrangement en de aankomstdag -Vul bij stap 3 van uw boeking de kortingscode: FEEST in - Geniet van een heerlijk verblijf in een van onze 48 hotels! Alle 48 hotels pakken uit op hun eigen manier, met bijvoorbeeld een diner dansant, huifkartocht i| Kerst High Tea en een Kerst activiteit. Kijk op onze website voor de diverse arrange- j£ e. menten en bijbehorende prijzen. traagd, omgeleid of uitgevallen. In het land speurt de politie sporen en stations af naar explosieven. Een tot nu toe onbekende groepe ring genaamd 'Hekla-Ontvangstco- mité' (genoemd naar een IJslandse vulkaan), eiste in een acht kantjes tellende verklaring op internet de verantwoordelijkheid voor de ac ties op. Reden voor de sabotage is de Duitse militaire aanwezigheid in Afghanistan, zo heet het. Verder keren de daders zich tegen de 'dwang' die mobiliteit en telecom municatie op mensen uitoefenen. In mei dit jaar legde een grote brand in een kabelknooppunt bij het Berlijnse station Ostkreuz het spoorverkeer lam. Daarbij vielen ook telefoonverbindingen, waaron der die van enkele ziekenhuizen, uit. De aanslag werd eveneens op geëist door een extreem linkse groepering. De Duitse veiligheids dienst Verfassungsschutz gaat bij de nieuwste aanslagen uit v-an da ders die ook in extreem linkse kringen geïsoleerd staan. „Dergelij ke aanslagen op infrastructuur met de bedoeling maximale scha de te veroorzaken zijn ook voor het gewelddadige milieu in Berlijn een uitzondering", aldus directrice Claudia Schmid. Brandaanslagen zijn een geliefd ac tiemiddel in links-extremistische kringen in Berlijn. Honderden per sonenauto's werden de afgelopen jaren in brand gestoken uit protest tegen yuppen in de stad. Het aantal gewelddadige links-ex tremisten in Duitsland is volgens de Verfassungsschutz de afgelopen vijfjaar met 20 procent gestegen tot bijna zevenduizend. Deutsche Bahn looft 100.000 euro uit voor tips die naar de daders lei den. foto Ariel Schalit/AP de schok van de vorige dag: „Gis terochtend hebben we bij de Klaag muur gebeden voor de behouden terugkeer van Gilad en 's avonds hoorden we het nieuws over de te rugkomst." Broer vindt dat het besluit al vier jaar geleden had moeten worden genomen. Maar hij is ook onge rust: „Ik ben bang dat Harnas nu opnieuw een soldaat ontvoert om meer gevangenen vrij te krijgen." Davidi Winograd draagt een blauwwit T-shirt met het portret van de soldaat. Als activist van het eerste uur heeft hij heel wat dagen in de protesttent doorgebracht. „Ik denk dat Israël sterk genoeg is om de hoge prijs te betalen." Het moet Netanyahu grote moeite heb ben gekost in te stemmen met de omstreden deal. In zijn boek Vech ten tegen Terrorisme verklaart hij zich een fervent tegenstander van dit soort uitwisselingen. Hij noemt ze 'fouten die Israël keer op keer heeft gemaakt'. „Netanyahu is gezwicht, en dat maakt me bang", zegt Nachum Na- chum, die vanuit Modiin naar Jeru zalem is gekomen om zijn bezorgd heid te uiten. „Als hij vandaag toe geeft aan Harnas kan hij morgen wel Jeruzalem en Judea en Sama ria (de Westoever, red.) aan de Pa- lestijnen overdragen." zie onze website:buitenland Palestijnse moeder: 'Ik geloof het pas als ik mijn zoon zie' Speciaal voor de lezers van Wegener bieden wij u dit jaar een unieke vroegboekkorting!Tijdens de feestdagen, één van de meest sfeervolle dagen van het jaar, nemen wij u graag al het werk uit handen. Laat uzelf en uw familie onderdompelen in gastvrijheid. boek online of bel 0347 750 430 Veruit de beste in reisjes dichtbij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9