weg Angst groeit na 81 buitenland Vreugde over Schalit, VS woest op Iran: 'We sluiten niets uit' ISwlScT supervoordelige busreizen Kijk op www. weg nl of bel 0529 - 46 96 67 Nigeriaan bekent schuld voor mislukte aanslag BERLIJN Serie aanslagen met brandbommen f SU donderdag 13 oktober 2011 Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. ffifö Vermeld bij boeking de boekcode en u maakt kans op een stedentrip. Alle fouten voorbehouden. f£j Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. 17,- reserveringskosten per boeking. rnrajl WASHINGTON - De Amerikaanse vi- cepresident Joe Biden heeft giste ren gezegd dat zijn land alle opties openhoudt voor strafmaatregelen tegen Iran. De Amerikaanse rege ring beschuldigt het Iraanse be wind van betrokkenheid bij een plan voor terreuraanslagen in de Verenigde Staten. Onder anderen de ambassadeur van Saudi-Arabië zou daarbij doelwit zijn geweest. Een van de verdachten zou wer ken voor de Iraanse Revolutionai re Garde. „Het gaat om een afschuwelijke daad, waar de Iraniërs rekenschap voor zullen moeten afleggen", al dus Biden. Hij meldde dat de VS is begonnen aan een diplomatiek of fensief om wereldwijd steun te krijgen voor maatregelen tegen Iran. Ook minister van Buitenland se Zaken Hillary Clinton sprak ste vige taal. Washington wil het regi me in Teheran isoleren en een 'zeer duidelijke boodschap' naar Iran sturen. De Verenigde Staten krijgen daarbij steun van Groot-B rittannië. De Europese Unie zegt 'diep bezorgd' te zijn. Een invasie ligt niet voor de hand. Het Amerikaanse ministerie van Defensie sluit militair ingrijpen vooralsnog uit. „Dit is een juridi sche en diplomatieke kwestie", al dus het Pentagon. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft direct na de verijdelde aanslag landgenoten overal ter we reld gewaarschuwd voor mogelijke terreuraanslagen op Amerikaanse doelen. Saudi-Arabië is des dui vels. De invloedrijke prins Turki al-Faisal noemt het bewijs voor de Iraanse betrokkenheid overweldi gend. „Iemand in Iran zal ervoor moeten boeten", zei de prins. De Amerikaanse autoriteiten meld den dinsdag dat twee agenten van de Iraanse regering zijn aange klaagd voor het beramen van moordaanslagen. De twee mannen dachten dat ze voor de beraming van de aanslag zaken deden met een lid van een Mexicaans drugskartel. De man was echter een informant van de Amerikaanse drugsbestrijdings dienst. DETROIT - De Nigeriaan die in 2009 probeerde een Amerikaans vliegtuig op te blazen dat op weg was van Schiphol naar Detroit, heeft gisteren tegenover de rechter schuld bekend. „Ik ben schuldig voor de Ameri kaanse wet, maar niet voor de Ko ran", verklaarde Abdul mutallab. Hij zei wraak te hebben willen ne men voor de Amerikaanse steun aan Israël en voor de dood van moslims in Palestina, Jemen, Irak, Somalië en Afghanistan. Abdulmutallab had op de vlucht van Northwest Airlines op eerste kerstdag een explosief in zijn on derbroek verstopt. Sinds maandag zijn in Duits land veertien brandbom men langs het spoor aange troffen. „De gewelddadig heid neemt beangstigende vormen aan." door onze correspondent Oene van der Wal Na de vondst van een se rie brandbommen in en rond Berlijn maakt Duitsland zich steeds meer zorgen over links-extremis- me. „De gewelddadigheid neemt beangstigende vormen aan", zei minister van Binnenlandse Zaken Hans Peter Friedrich. Zijn collega Peter Ramsauer van Verkeer was al even duidelijk: „De aanvallen zijn criminele, terroristische aansla gen van een nieuwe dimensie." Ook de politie ziet een groeiend gevaar van extreem links. Hier en daar wordt zelfs, voorzichtig, de vergelijking gemaakt met de op komst van de terreurbeweging Ro te Armee Fraktion, die begon met brandstichting en vervolgens men sen tot doelwit had. Sinds maandag zijn veertien - tech nisch weinig hoogstaande - brand bommen langs het spoor aange troffen, waarvan er twaalf op tijd onschadelijk konden worden ge maakt. 1\vee zijn er ontploft en hebben aanzienlijke schade aan ka bels aangericht. Het treinverkeer van en naar Berlijn is ernstig ontre geld. Twee van de drie hogesnel heidslijnen van de hoofdstad zijn geblokkeerd. Tweeduizend treinen zijn de afgelopen drie dagen ver- Ouders en broer van militair Cilad Schalit worden begroet door aanhangers. door onze correspondent Ad Bloemendaal JERUZALEM - 'Ik zit al 1935 dagen moederziel alleen gevangen. Sara en Bibi waar zijn jullie?' De tekst op het grote bord bij de protest tent voor Gilad Schalit toont de wanhoop waarmee zijn ouders, Noam en Aviva en zijn miljoenen supporters meer dan vijfjaar heb ben geleefd. Al anderhalf jaar staat de tent in Jeruzalem, pal voor de residentie van Benjamin Netanya hu en zijn vrouw Sara. Al die tijd lag de Israëlische premier zwaar onder vuur omdat hij aarzelde ak koord te gaan met de gevangenen- ruil Schalit in vrijheid moest stel len. Maar dat is voorbij. Nu Neta nyahu eindelijk de knoop heeft doorgehakt, is hij ineens de held van de activisten. Een dag na de bekendmaking van het akkoord - militair Schalit vrij in ruil voor meer dan duizend Pa lestijnse gevangenen - is de tent het epicentrum van Israels vreug de. Automobilisten claxonneren. „Ons aller zoon keert terug uit ge vangenschap! Prijs de Heer!" schreeuwt een voorbij rijdende man uit het open raam. Came raploegen en een flinke menigte verdringen zich op het trottoir. „Twee dagen geleden liepen we langs de tent en toen zat Aviva Schalit helemaal alleen te lezen", zegt Ynon Broer uit Ramat Has- haron. Hij moet nog bekomen van Inclusief: Inclusief: OF WAT DACHT U VAN: 3 dagen Kerstshoppen Hannover v.a. €129,- 5 dagen Kerstreis Teutoburgerwald €369,- 8 dagen Kerstreis Kroatië €399,- 4 dagen Praagv.a. €99r- Vertrek o.a.: 18, 25 nov, 2, 9, 16 dec 4 dagen Berlijn....v.a. 119f- Vertrek o.a.: 18, 25, 27 nov, 4, 11,18 dec 4 dagen Parijsv.a. 119,- Vertrek o.a.: 11, 18, 25 nov, 2, 9, 16 dec 4 dagen Londenv.a. €149f- Vertrek o.a.: 4, 18 nov, 2, 9, 16 dec 4 dagen Kopenhagenv.a. €159f- ^Vertrek o.a.: 18, 25 nov, 2, 9 16 dec 4 hotelovernachtingen, 4x ontbijtbuffet en diner en vervoer per Tourist Class l touringcar 10 hotelovernachtingen, 10x ontbijt en diner, gids gedurende 6 dagen, rit met paard en wagen en vervoer per Comfort Class touringcar Bekijk het prachtige bloemeneiland Mainau en maak een boottocht over deTitisee, één van de bekendste en mooiste meren van het Zwarte Woud. Ca ook mee op ontdekkingstocht door het Zwarte Woud en geniet van de prachtige uitzichten. In dit land zijn traditie en folklore nog volop te vinden en er zijn talrijke kloosters en authentieke dorpjes om te bekijken. Ook het prachtige gebied van Transsylvanië en de mooie natuur van de Karpaten zijn zeker de moeite waard.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8