DONDERDAG 13 OKTOBER Bruinisse Lezing gemeentearchivaris Huib Uil over Bruinisse en de stormramp van 1911. Visserijmuseum, 14.30 uur. Terneuzen Lezing over de filosoof Frans Hemster- huis door Louis Hoffman. Porgy en Bess, 20.00 uur. Zierikzee Rijdende concertzaal op parkeerterrein Scheldestraat. Concerten voor basis schoolleerlingen. VRIJDAG 14 OKTOBER Biervliet Stichting Landschapsbeheer Zeeland houdt een Hoogstamfruitdag met de Mo- bipers. Amelia Hoeve, 10.00 - 17.00 uur Dreischor Musiceren voor het goede doel tijdens eerste HGD-concert Kerk, 20.00 uur. Ellemeet Yovanny Serrano en Marianne van den Haak houden de eerste vrije dansavond, die dit keer in het teken staat van latin dance. Van 20.30 uur tot 21.45 uur wordt als opwarming een salsa-workshop gegeven. Daarna begint de vrije dans avond. Er kan worden gedanst op latin music, waaronder salsa, merenge en reg- gaeton. Café-restaurant Sam Sam, 20.30 uur. Zierikzee Rijdende concertzaal op parkeerterrein Scheldestraat. Concerten voor basis schoolleerlingen. ZATERDAG 15 OKTOBER Biervliet Stichting Landschapsbeheer Zeeland houdt een Hoogstamfruitdag met de Mo- bipers. Daarnaast wordt een 'boeredag' gehouden met brocanterie, kraampjes, de Vlissingse palingroker en ovenkoeken donderdag 13 oktober 2011 gebakken op traditionele wijze. Amelia Hoeve, 10.00 - 17.00 uur. Burgh-Haamstede Paddestoelenwandeling in Boswachte- rij Westerschouwen. Vertrek om 13.30 uur vanuit excursieschuur Staatsbosbe heer aan Kraaijensteinweg. Aanmelden via 0900-2020233. Goes Filmvertoning over de spirituele gene zer Bruno Gröning. Hotel Terminus, 11.00 - 17.00 uur. Middelburg COC Zeeland organiseert samen met De Spot Middelburg een Pink Party. De Spot, 21.00-02.00 uur Zierikzee Open archievendag. Archief toeganke lijk van 10 tot 16 uur. Lezing door ge meentearchivaris Huib Uil om 11.00 en 13.30 uur. Concert voor 4 handen en 4 voeten door organisten Marien Stouten en Jan Teeuw, de Nieuwe Kerk. Aanvang 20 uur. De mobipers staat in Biervliet. ZONDAG 16 OKTOBER Terneuzen Colijnsplaat Nehalennia's lunch-arrangement. Tem pelbezoek, hapjes, lunch, film. Deze mid dag kan geboekt worden t/m 10 perso nen. Ook losse inschrijvingen mogelijk. 25 euro pp. Aanmelden verplicht. De Eenhoorn, Havelaarstraat 22, 13.00-16.00 uur. MAANDAG 17 OKTOBER Burgh-Haamstede Paddestoelenwandeling in Boswachte- rij Westerschouwen. Vertrek om 13.30 uur vanuit excursieschuur Staatsbosbe heer aan Kraaijensteinweg. Aanmelden via 0900-2020233. WOENSDAG 19 OKTOBER Burgh-Haamstede Inloopavond over herinrichting par keerterrein Kriekemeet-'t Schoolplein. Van 17.00 tot 19.30 uur in dorpshuis De Schutse Heinkenszand Speelgoedbeurs van spelletjes, puz zels, poppen, beren, kinderboeken en kleinere babyartikelen zoals fietsstoeltjes en autostoeltjes. Gebouw Scouting aan 't Dijkje, 9.00-11.30 uur. Ouddorp Herfstkinderdag bij RTM-trammmu- seum aan De Punt-West bij Ouddorp. Zierikzee Afvalfietstocht leerlingen Mavo, Havo en Atheneum Pontes Pieter Zeeman, m.m.v. Koos de Vuilnisman. Startt om 09.00 uur. De twee gastenkamers krijgen een natuurlijke inrichting. Recepten met 'vergeten groenten' en zilte specialiteiten. De winkel hoort al zestien jaar in het beeld van de Voorstraat. Er zijn diverse Kleine Deugnieten in het win kelbestand van Zee land, maar geen ande re dan die in Colijns plaat is vernoemd naar de dier bare lappen clownspop van An- net Versluys. Jaren sierde die de winkel, tot de tand des tijds hem te zeer te pakken had geno men. door Claudia Sondervan Die tijd lijkt te hebben stilgestaan in het nostalgisch interieur van An- nets winkel achter de linden van de Voorstraat. Maar de fraaie hou ten schappenkasten torsen verse waar die twee dagen per week ter beschikking van de klanten staat. Annet heeft een aardige kring vas te mensen, ook watersporttoeris ten, die er groenten, brood, kazen en wijn kopen en overige bood schappen komen doen. Alles is van biologische oorsprong en zo mogelijk uit de streek. An net is ervan overtuigd dat zaken die niet kunstmatig met chemicali ën in aanraking zijn gekomen, je lichaam goed doen. Dus heeft ze ook biologische lichaamsverzor ging en kleding van onbespoten katoen. Daarnaast voert ze souve nirs en cadeau-artikelen waarin haar originele blik op haar omge ving te merken is: kandelaars van stukken perkoenpaal, bijvoor beeld. Authentiek Zeeuws hout, ge red van de Oosterscheldedijk bij de versterkingen die Bureau Zee weringen daar aanbracht. Dus op is op. Er zijn ook diamant gesle pen kristallen, robuuste keramiek en wisselende schilderwerken van Gerard Menken. Nummer 26 was al winkel voor Annet het, vanuit haar eerste woonadres in Colijnsplaat aan de overkant, in de gaten kreeg. Er wer den hengelsportartikelen ver kocht. „We hebben nog lang zee aas verkocht aan Belgen, die ble ven maar komen." Annet begon er met opgeknapte rommelmarkt spullen. Het was, zoals ze zegt, 'een grapje', een manier van bezig Annet Versluys bij de biologische groente die eens per week vers komt. zijn omdat haar chronische ziekte haar het uitoefenen van haar vak, activiteitenbegeleider, verhinder de. „Eigenlijk is het dat nog steeds." Toen Annet merkte dat schoon voedsel haar welzijn verbe terde, is De Kleine Deugniet van karakter veranderd. De ouderwet se heiligenbeelden her en der in de winkel zijn een herinnering aan het rommelwinkelverleden. De antieke, witte winkelweeg schaal waarmee Annet de groen ten afweegt, is een geschenk van een collega-winkelier uit Colijns plaat, Ko Kallewaard. Haar eigenlijke beroep laat Annet niet los. Ze verzorgt kinderfeesten en creatieve workshops in de woonkamer/galerie naast de win kel of in de achtertuin, onder de kolossale houten pergola. In de schuur achterin de tuin bouwt An net met familieleden een open ate- Souvenirs uit Biggekerkse bron.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 70