Muziek kan motor voor verhalen zijn uit 13 V- v podium I Am Oak NUHR Michiel Borstlap donderdag 13 oktober 2011 s v aan de slag te gaan." nummers. „Misschien nog te wei nig, maar er is nog zoveel dat er zich voor leent om naar mijn hand te zetten en bovendien kost het schrijven van muziek me be hoorlijk wat inspanning. Het is wel iets dat wellicht nog komt, ze ker na de reacties op mijn eigen nummer Second Wind." De selectie voor het programma The Third Road en de gloedvolle manier van zingen geven richting aan een ontroerend verhaal dat Leoni in haar show ontvouwt. Een verhaal waarin de dood van haar moeder een plaats krijgt en muziek klinkt als een bron van troost, begrip en hoop. De muziek geeft dan weer juist lucht en ruim te om de mooie dingen in het le- vën te zien. Op die manier krijgen alle liedjes een nieuwe betekenis foto Nick van Ormondt en zorgt de vertolkster voor een extra dimensie. „Muziek kan veel teweegbrengen. Er is ook zoveel muziek die te mooi is om daar niet mee aan de slag te gaan. Het is een motor voor de verhalen die ik wil vertellen en dat zijn er nog zoveel." Leoni Jansenzaterdag in Luctor et Emergo in Rilland, 20.00 uur. I Am Oak is de band rond sin- ger-songwriter Thijs Kuijken. Met On Claws leverde de melancholie ke folkgroep een van de beste de buutalbums van 2010 af. Dat kreeg eerder dit jaar een opvolger in de vorm van Oasem. Dat werd on langs bekroond met de 3voori2 Award 2011. Vrijdag 14 oktober, De Spot, Middelburg, 21.00 uur (zaal open). Cabaretgroep NUHR laat in Het werkt wel 'schaamteloos de inhoud vallen'. Twee uur lang zoeken de mannen naar datgene wat het pu bliek wil zien en horen. Het pu bliek mag zelfs meepraten. NUHR bestaat uit Peter Heerschop, Viggo Waas, Joep van Deudekom, Eddie B. Wahr en Kees van der Vooren. Zaterdag 15 oktober, Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur. De internationaal gelauwerde jaz zpianist Michiel Borstlap brengt in Oostburg zijn nieuwe solopro gramma Blue een mix van jazz, pop en klassiek. Centraal staat de pas verschenen cd Blue, waarop Borstlap een ode brengst aan zijn eerder dit jaar geboren dochter Blue Aegea. Zaterdag 15 oktober, Ledeltheater, Oostburg, 20.15 uur. DONDERDAG 13 OKTOBER Goes In kader van Dansweek Zeeland voert Station Zuid voorstelling SKIN op. NB Voorstelling van 21.15 uur vervalt! De Mythe, 19.30 uur Hulst Festival van Z-Vlaanderen: Kraayenhof Tango Ensemble. Uitverkocht. Basiliek, 20.00 uur Middelburg De Middelburgse organist André Poort vliet verzorgt miniconcert, met muziek van Johann Sebastian Bach. Koorkerk, 15.00 uur Brigitte Kaandorp. Stadsschouwburg, 20.00 uur Oostburg Het optreden van Javier Guzman in het Ledeltheater is geannuleerd, erneuzen Musical Daddy Cool, met hits van Bo- ney M. en Frank Farian. Scheldetheater, 20.00 uur. VRIJDAG 14 OKTOBER Goes Bluesroute, met optredens van o.a. Al batross, Doghouse Sam His Magatones, Sugar Boy The Sinners en Nightlife 't Beest/cafés binnenstad, 20.30 uur Copycat presenteert 'Friday Night Live' met optredens van Marion van Iwaarden, Claudia Wagenmakers, Julia vd Ketterij en DJ Menn Degiroux. El Toro, Oude Vismarkt 2, 22.00 uur. Middelburg 'De Weerman', theaterconcert Spinvis. Stadsschouwburg, 20.00 uur Pianiste Anastasia Safonova, violiste Frederieke Saeys en altviolist Mikhail Zemtsov spelen muziek van Mozart en aanverwante componisten. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Folkgroep I Am Oak treedt op. Sup port: The T.S. Eliot Appreciation Society. De Spot, 21.00 uur (zaal open) Ouwerkerk Het Schouwse damesensemble Waisisi brengt muzikale theatervoorstelling 'Lef. Watersnoodmuseum, 20.00 uur Sint-Maartensdijk 9 Marjolein Meijers met haar jubileum programma 'Van Berini tot Solex'. De Haestinge, 20.15 uur Sluis Festival van Z-Vlaanderen: Het Zeeuws Orkest met pianist Hannes Minnaar. RK Kerk, 20.00 uur Terneuzen Musical Daddy Cool, met hits van Bo- ney M. en Frank Farian. Scheldetheater, 20.00 uur Concert Canadese band Blood Ceremo ny (occulte rock). Support: Swamp Machi ne, voortgekomen uit The MassaCrista. De Pit, 20.30 uur Vlissingen 9 Rock on Roll, The Stories. Koos Van Dijk (oud-manager Herman Brood) en Hans Vandenburg (Gruppo Sportivo) de len de smeuïgste verhalen uit hun roerige rock roll-verledens. De Piek, 20.00 uur. PunkRockHeavyMetalKaraokeBand. Li ve meezingen met rockband. De Piek, 22.00 uur. Wilhelminadorp Smartlappenavond. 't Loze Vissertje, 21.00 uur Zierikzee Turbulentie, met Swentertainer (elec tro) en System-error (minimal). Brogum, 22.00 uur (zaal open) ZATERDAG 15 OKTOBER Domburg Najaarsconcert van brassband Apollo en Delta Brass Zeeland. Zaal Schuttershof, 19.30 uur Heinkenszand Piet Brakman met zijn nieuwe program ma 'Overal goed, maar nergens beter'. De Stenge, 15.00 uur Hulst e Ernst Löw treedt op met een combina tie van iiteratuur en muziek. Den Dullaert, 20.00 uur Kapelle Koor- en Samenzangavond met Chr. Jongerenkoor Chaverim en Chr. Jong man nenkoor Jubilate. NH Kerk, 19.30 uur Middelburg Optreden singer-songwriter Tom Wol kers. De Drukkerij, 15.00-16.30 uur Ensemble Klang met multimediapro gramma Music for Motion Pictures. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Ierse dans en muziek van Ragus. Stadsschouwburg, 20.00 uur 9 Het Middelburgs Minitheater speelt De Freules. Première. Uitverkocht. Minitheater, 20.30 uur. Nieuw- en Sint Joosland Thé Lau treedt op met zijn program ma 'Water en vuur'. De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Jazzpianist Michiel Borstlap presen teert zijn cd Blue. Ledeltheater, 20.15 uur Oost-Souburg Kinderboekenweekshow 'De gewone superheld'. Jeugdvoorstelling 4-12 jaar. De Zwaan, 14.00 uur Concert The Naughty Gurus wordt vastgelegd op cd. Razzmatazz, 21.00 uur Renesse Martin van Dijk e.a. met 'Dat hakt er in zeg...' (cabaret/muziek). Theater aan Zee, 20.00 uur Rilland Leoni Jansen met haar theaterconcert 'The Third Road'. Luctor et Emergo, 20.00 uur Terneuzen Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen: Cel- lo8tet Amsterdam. Grote Kerk, 20.00 uur Cabaret van NUHR, 'het werkt wel'. Scheldetheater, 20.00 uur 'De Pit goes Mosh', met optredens van het Duitse deathcore-orkest We Butter the Bread with Butter, Haribo Macht Kin der Froh, het Deense Scarred by Beauty en het Italiaanse post-hardcore/screamo gezelschap Aaron's Agony. De Pit, 21.00 uur Vlissingen Afsluiting Dansweek Zeeland: Zeeuw se dansers voeren stuk op dat met de be roemde choreografe Krisztina de Chatel hebben ingestudeerd. Aansluitend optre den van Dansgroep Amsterdam. Timmerfabriek, 20.15 uur Marike Jager treedt op. De Piek, Hellebardierstraat 13, 22.00 uur. Zaamslag Concert Triskell. Uitverkocht. Podium van Zaamslag, 20.00 uur Zierikzee Ska met Mark Foggo en Groover. Brogum, 21.30 uur ZONDAG 16 OKTOBER Kortgene Pianiste Regina Albrink en acteur Klaas Hofstra met de voorstelling 'Liszt'. De Pompweie, 14.00 uur Middelburg Familiemusical 'Het geheim van de zoe nende gasten'. Stadsschouwburg, 16.00 uur Oost-Souburg Kinderlunchvoorstelling Pops poppen theater: Jan Klaassen is jarig (2-8 jaar). Historische Kerk, 11.30 uur Terneuzen Andre Donni Quintet met gastmuzi kant pianist Stijn Wauters. Porgy en Bess, 15.00 uur. Champagne Charlie presenteert nieu we cd Hobo Signs Railroad Lines. De Paerdestal, 15.00 uur Vlissingen Cappella Amsterdam brengt een con cert met vocale muziek van o.a. Janacek, Brahms en Mendelssohn. Optreden band Dimestore Hoodoo. Panta Rhei, 17.00 uur De Amerikaanse rockzangeres Chi Col- trane treedt op. Arsenaaltheater, 20.15 uur. IJzendijke Festival Z-Vlaanderen: Wishfulsinging. NH Kerk, 15.00 uur DINSDAG 18 OKTOBER Goes 9 'Vincent en Theo', toneel over veelbe wogen levens van de broers Van Gogh. De Mythe, 20.00 uur Middelburg 9 'Nearly Neil'. Bobby Bruce brengt de grootste hits van Neil Diamond. Stadsschouwburg, 20.00 uur WOENSDAG 19 OKTOBER Middelburg 9 Cabaretière Sara Kroos. Stadsschouwburg, 20.00 uur Terneuzen 9 Het Internationaal Danstheater treedt op met 'SubWays'.. Scheldetheater, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67