Zeeuwse zingt al jaren in Cappella 2 |uit selectie donderdag 13 oktober 2011 Leoni Jansen: „Er is ook zoveel muziek die te mooi is om daar niet mee Muziekpodium Zeeland is een samen werking aangegaan met de Sint ]a- cobskerk in Vlissingen. Zondag is het eerste concert van het seizoen in de kerk, door Cappella Amsterdam. De uit Zeeuws-Vlaanderen afkomstige Annemieke Nuijten zingt al jaren bij dit gezelschap. door Jeanette Vergouwen Annemieke Nuijten ging na haar middelbare school Nederlands studeren in Utrecht. Haar hart ging ook uit naar muziek. Niet vreemd, want ze had als scholiere al gezongen tij dens de bonte avonden op het Zel- denrustcollege in Terneuzen, ze zong in het bandje Maagneurose en speelde accordeon/piano, bodhran en hobo. In de Kunstben de wonnen ze de eerste prijs in Zeeland en in de landelijke finale werden zij derde. Als hoboïste speelde ze in harmo nie de Vliegende Hollander en in het Zeeuws Jeugdorkest onder lei ding van Mathieu Meijs. „In Utrecht ben ik gaan zingen in het Utrechts studentenkoor en nam ik zangles. Toen mijn lerares voorstel de om toelatingsexamen te doen voor het conservatorium in Den Haag, heb ik dat gedaan en ik slaag de." Ze studeerde zang bij Gerda van Zelm en Sasja Hunnego en compo sitie bij Klaas de Vries. Zij kreeg haar diploma uitvoerend musicus in 2003. „Ik heb als soliste aan ver schillende producties meegedaan en heb gewerkt met het ASKO-en- semble, Songs and Circles, De Ope COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/Oe Stem. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl ramachine en de productie Opera is cool." „Ik heb me gespecialiseerd in he dendaagse muziek, de moderne muziek die Cappella Amsterdam ook brengt. Ik zing daar tweede so praan en ben blij dat ik in dit onge looflijk goede koor zing. Het werk tempo ligt hoog. Alle leden zijn er varen koorzangers, die graag sa men muziek willen maken en de samenwerking met artistiek leider Daniel Reuss is verrijkend." Als vocaliste heeft ze wel iets ge had aan haar hobostudie. „Ik heb veel werken moeten instuderen en dat helpt om vlot van blad te le zen. Ik heb me nu volledig op de zang geconcentreerd. Ik heb twee kleine kinderen en ben met musi cus Douwe Klinkenberg getrouwd die les geeft aan de Vrije School in Den Haag waar veel aan zang wordt gedaan. Ik geef les aan huis en treedt op daar waar ik de kans krijg." Alle leden van Cappella Amster dam zijn freelancers en er wordt gewerkt met projecten. Het pro gramma zondag in Vlissingen be staat uit stukken uit de Duitse Ro mantiek, vier werken van Leos Janacek en een hedendaagse com positie van Rudolf Tobias. „We repeteren nu dagelijks in Am sterdam en ik ben erg onder de in druk van de Psalmen van Mendels sohn, dat wordt de hoofdmoot van het programma. Ook de wer ken van Brahms en Rheinberger zijn indrukwekkend." Cappella Amsterdam, zondag in Sint Jacobskerk in Vlissingen, 15.30 uur. Het Zeeuws Orkest De Zeeuwse pianist Hannes Min naar is gastsolist bij Het Zeeuws Orkest, in het 5e pianoconcert van Beethoven. Het orkest speelt ook Tragische Ouverture van Brahms en de Enigma Variaties van Elgar. Gastdirigent is Ivan Meijlemans. Vr 14 okt., RK kerk, Sluis, 20.00 uur (Festival van Z-Vlaanderen); vr 21 okt. (20.00 uur) en zo. 23 okt. (15.30 uur), Zwse Concertzaal, Middelburg. door René de Dreu Leoni Jansen (1955), die za terdagavond optreedt bij Podium Reimerswaal in Rilland, heeft een schat kamer aan muziek tot haar be schikking. James Taylor, Bob Dylan, Joni Mitchell uit haar tie nerjaren, maar ook de muziek die ze later hoorde van muzikan ten waarmee ze op het podium stond, en muziek die ze zelf nog steeds ontdekt of waar anderen haar op attenderen. „Uit dat grote aanbod aan muziek kies ik de songs die op een vanzelf sprekende manier bij mij passen. Teksten zijn dan belangrijk en ver volgens melodieën. Uiteindelijk moeten ze in een programma mijn verhaal vertellen en één ge heel vormen." Ook al is haar laat ste theatershow opgebouwd uit een 'Best Of ze smeed de songs aaneen, geeft ze een persoonlijke context. In The Third Road kan Leoni Jan sen volop uiting geven aan haar muzikale voorkeuren. En die be slaan een heel palet aan stijlen. „In mijn keuze en de bewerking zit al tijd wel een bepaald soort melan cholie, een soort zachte emotie en nooit uitbundig, eerder met een prettig soort ingetogenheid. Met het organiseren en regisseren van de Female Factory vijftien jaar gele den, waaraan dertien zangeressen van verschillende nationaliteiten meededen, ontdekte ik bij welke stijl mijn stem het best past. Daar na ben ik mij op die genres, zoals americana, folk en Keltisch reper toire gaan richten. Maar ook de muziek uit Mali en Senegal ligt daar dichtbij, zodat ik ook daar iets mee kan." Het leek er aanvankelijk op dat Jan sen voor een carrière bij radio en tv zou kiezen, waarbij muziek een rol op de achtergrond zou spelen. „Voor het culturele programma 'Jansen en Co' kreeg ik alle ruimte en kon alles doen wat ik wilde. Toch merkte ik dat het niet de vol doening gaf die zoiets zou moeten Spinvis Bij singer-songwriter Spinvis staat alles voortdurend in het teken van vernieuwing en experimenteren. In De weerman creëert hij samen met vier andere muzikanten 'een hogedrukgebied vol verrassende neerslag'. Nieuwe liedjes, bizarre arrangementen, beklijvende klan ken. Vrijdag 14 oktober, Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur. opleveren. Eigenlijk maakte dat tv-werk me niet gelukkig. Mijn hart lag toch bij de muziek, mis schien wel omdat het voelde alsof daar een geheim zat dat ik wilde ontrafelen. Het was niet moeilijk om dan maar voor de muziek te kiezen." Muziek zit op verschillende manie ren in haar leven. Ze is getrouwd met componist, arrangeur en muzi Mostly Mozart Pianiste Anastasia Safonova, violis te Frederieke Saeys (foto) en altvio list Mikhail Zemtsov spelen onder de noemer Mostly Mozart muziek van Mozart en van componisten die met hem bevriend waren of die zich door hem lieten inspire ren. Een concert van Stichting Ka mermuziek Zeeland. Vrijdag 14 oktober, Zeeuwse Concertzaal, Middelburg, 20.00 uur. kant Onno Krijn. Ze regisseert op tredens van anderen, richt zich op projecten zoals 'African Mama's', 'She Got Game' en 'Daughters of Africa'. Ze zoekt samenwerking op zoals met de Senegalese 'Les Freres Guisse' of de Schotse zangeres An nie Grace, met wie ze een album opneemt en in december enkele optredens doet. Zo nu en dan schrijft ze ook eigen Marjolein Meijers Marjolein Meijers, die bekend werd als 'Annie' van het duo De Berini's, zit 25 jaar in het theater vak. Alle reden voor een jubileum programma. In Van Berini tot Solex leidt Meijers samen met de muzi kanten Walter en Onno Kuipers, het publiek door haar muzikale le ven. Vrijdag 14 oktober 2011, Haestinge, Sint-Maartensdijk, 20.15 uur. Annemieke Nuijten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66