fan PZCI 21 'Verhuis bieb en theater goede zaak' ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 Brandweer heeft handen vol aan verzakte woning Herbouw Hof van Asbest in watergang Eede start binnenkort Willem Hendrikstraat Nieuwe begraafplaats nu snel in gebruik Vijftien tips over babbeltruc na uitzending van Opsporing Verzocht Pastoraal medewerker Van Geyt wil openheid over seksualiteit Donderdag 13 oktober 2011 Enige speciaalzaak insectenkunde wordt gerund in Hulst Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl HOUTMARKT Onderzoek naar effecten van concentratie culturele voorzieningen in binnenstad van Hulst door Eugène Verstraeten HULST - Verplaatsen van de biblio theek en de theatervoorziening vanuit het gemeenschapscentrum Den Dullaert naar de Houtmarkt zou een goede ontwikkeling zijn voor het functioneren van het aan bod in de Hulster binnenstad. Die conclusie trekt het bureau BRO in een onderzoek naar de ef fecten van het onder één dak con centreren van een aantal culturele voorzieningen aan de Houtmarkt. Projectontwikkelaar Karei Rietber gen, die eigenaar is van de voorma lige bioscoop en enkele andere panden, heeft daarvoor al geruime tijd geleden een plan gepresen teerd. Behalve een bibliotheek en theater zou het complex ook ruim te kunnen bieden aan een bio scoop, een multifunctionele zaal, een grand café, een jongerencen trum en appartementen. De voorzieningen zullen leiden tot een toename van het aantal be zoekers aan de binnenstad van Hulst. Dit brengt meer omzetmo- gelijlcheden mee voor de horeca en detailhandel. De onderzoekers schatten dat op een bedrag van 900.000 euro per jaar. Daarnaast zijn er positieve werkgelegenheids effecten te verwachten, zowel bin nen de culturele voorzieningen als in de omgeving. In totaal kan het gaan om dertien voltijdse arbeids plaatsen aan directe en indirecte werkgelegenheid. De effecten van een culturele cluster in de binnen stad zijn echt meeromvattend, me nen de onderzoekers, en dragen in positieve zin bij aan de versterking van onder meer het imago en het verblijfsklimaat van de Hulster bin nenstad. Het kan bovendien een positieve bijdrage leveren aan de passantenstromen in de binnen stad. Om dit moment loopt de be langrijkste winkelroute via de Gentsestraat, Grote Markt en Steenstraat richting de Nieuwe Bierkaai. Bij realisering van het plan op de Houtmarkt kunnen de bezoekers ook die richting worden uitgetrokken, waardoor de Korte en Lange Nieuwstraat sterker deel uitmaken van het kernwinkelge bied. De komst van publieksgerich te voorzieningen als een biblio theek en culturele voorzieningen zullen volgens de onderzoekers bij dragen aan de multifunctionaliteit van het centrum van Hulst. „Dit is voor Hulst een gewenste ontwikke ling aangezien we zien dat deze multifunctionaliteit de laatste ja ren sterk is afgenomen." KOEWACHT - Het zal je maar gebeuren. Denk je een mooie aanbouw te laten plaatsen, dreigt het bestaande gedeelte van het huis te gen de vlakte te gaan. De brandweer van Zei- zate en kortstondig ook die van Terneuzen en Koewacht had er gisteren zijn handen vol aan. Aan de Koewachtsesteenweg in Belgisch Koe wacht ontstond bij funderingswerk voor de aanbouw een grote scheur in een zijmuur. De muur van het huis zakte bedenkelijk scheef. De brandweer van Koewacht en Terneuzen verleende meteen na de melding medewer king in het kader van de grensoverschrijdende samenwerking met de Vlaamse brandweer. Ex perts moeten bepalen of de muur kan worden gered. foto Camile Schelstraete EEDE ZANDBERG De herbouw van de Hof van Eede begint binnenkort. Eén aannemer wil het centrum herbouwen tegen een voor de gemeente aanvaardba re prijs: het bedrag dat de verzeke ring uitkeert voor het afgebrande gebouw. Wethouder Jan Schaalje verzekert dat het nieuwe gebouw wel aan het eisenpakket van de raad voldoet. „De bezuiniging zit vooral in een goedkopere dakcon structie. Met een goed dak zijn we tevreden." In de watergang langs de Willem Hendrikstraat bij Zandberg is een illegale stort van gedeelten van golfplaten met asbest ontdekt. De ontdekking werd gedaan door een sportvisser, die het waterschap Scheldestromen waarschuwde. Het waterschap trof in totaal zo'n 20 stukken asbest aan. De platen moe ten worden opgeruimd door een gespecialiseerd bedrijf. Volgens het waterschap gaat dit waarschijnlijk nog deze week gebeuren. BRESKENS De nieuwe begraafplaats aan de Oude Rijksweg in Breskens komt snel in gebruik. Het katholieke deel van de huidige begraafplaats, aan de Ringlaan, is zo goed als vol. Wel worden er in de toekomst nog mensen begraven die al een graf hebben gereserveerd. De nieuwe begraafplaats werd tien jaar geleden al aangelegd en heeft een capaciteit van 1700 plaatsen. Er komt geen afzonderlijke indeling naar godsdienstige gezindheid. TERNEUZEN - De politie heeft vijf tien tips gekregen over een succes volle babbeltruc in Terneuzen na de uitzending en herhaling van het tv-programma Opsporing Ver zocht. Een ouder echtpaar kreeg op 23 april bezoek van zes jonge vrou wen die middels een babbeltruc in het bezit kwam van bankpasjes én bijbehorende pincodes. Ze maak ten het echtpaar zo duizenden eu ro's afhandig. De politie liet in Op sporing Verzocht beelden zien van één van de vrouwen, genomen tij dens een pintransactie. De eerste uitzending leverde dertien tips op. Na de herhaling volgden nog twee tips. Alle tipgevers worden terugge beld om een uitgebreide verkla ring af te leggen. Politiewoordvoer ster Mireille Aalder.s kon derhalve nog niet zeggen of er bruikbare in formatie is aangeleverd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57