24 Iceland Daar is alles woordeliperl 'Besteed theater snel aan' HZ grijpt naast subsidie Geen extra geld na wegvallen van veerdienst Afleiding in het ziekenhuis Restaurant op poten donderdag 13 oktober 201 'I MIDDELBURG - Talm niet met het aanbesteden van het nieuwe thea ter. Aannemers zitten te schreeu wen om werk en voor een euro krijg je nu meer schouwburg dan wanneer de bouw weer aantrekt. Die boodschap gaf architect Ton Venhoeven gisteren de Middel burgse gemeenteraadsleden mee bij de presentatie van het voorlo pig ontwerp van het theater en het park aan het Molenwater in Middelburg. In vergelijking met het eerste gro ve ontwerp uit februari kende dit ontwerp een aantal aanpassingen. Zo is de 'footprint', zeg maar het bebouwde deel, aanzienlijk klei ner. De schouwburg meet straks 54 bij 61 meter, wat zorgt voor een bijna 500 vierkante meter minder bebouwd oppervlak. Zoals eerder al bekend werd gaan er nu 750 in plaats van 900 stoelen in de grote zaal. De ingang van de parkeerplaats onder het theater komt aan de zijde van de foyer, te gen de Branderij molengang. Dit om gedraai en keren van auto's achter het theater te voorkomen. Het plan werd gisteravond aan be langstellenden en de gemeente raad gepresenteerd, net als de plan nen voor het park. Dat valt straks uiteen in drie delen. Een tuinach- tig gedeelte rond de muziektent, zonne- en speelweide ten zuiden van het theater en een ruimte voor spelen in de driehoek Koe poortlaantje, Molenwater, Zuidsin gel. Vooral de kinderen van basis school Acaciahof zouden hiervan kunnen profiteren. De ruimte van de huidige schouwburg wordt bij het bolwerk getrokken. Aan de zij de van de Zuidsingel is in het nieu we ontwerp een waterpartij be dacht. Hier zou de rugstreeppad een nieuw onderkomen vinden. Dit beschermde dier huist nu in de kleine bassins van het voormali ge Miniatuur Walcheren. Het Koe poortlaantje blijft in dit ontwerp een fietsroute, maar hierover valt te praten met landschapsarchitect Okra. Op vraag vanuit de zaal zal ook ge keken worden naar het aanbren gen van sfeerverlichting in het park. In december komt het en de definitieve plannen aan de orde in de raad. den haag - Het Rijk heeft de juis te procedure gevolgd bij het bereke nen van een schadevergoeding voor hotel De Milliano in Bres- kens na het wegvallen van de auto veerdienst Breskens-Vlissingen. Dat bepaalde de Raad van State in Den Haag gisteren. De hotelexploi tant moet het daardoor doen met een half miljoen euro compensa tie. Het Rijk hoeft hem geen extra geld te geven. Het bedrijf ondervond flinke scha de door het wegvallen van de veer dienst in 2003, toen de Wester- scheldetunnel werd geopend. Door de verminderde drukte moesten zowel een kiosk als het restaurant aan het Veerplein dicht. GOES - Een verwenmomentje voor de patiënten van het ADRZ in Goes. Gistermiddag kreeg afdeling L be zoek van ROC-leerlingen van de op leiding tot schoonheidsspecialist. Een manicure, gezichtsbehandeling of gedeeltelijke massage behoorde tot de keuzemogelijkheden. In september kwamen de leerlingen van het ROC voor het eerst langs, vussingen - De Hogeschool Zee land krijgt geen subsidie voor de renovatie van de zeevaartschool. Ondanks hulp van de gemeente Vlissingen is de gevraagde 'kanjer subsidie' van pakweg 1,75 miljoen euro niet toegekend door het mi nisterie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen (OCW). Het geld is hard nodig om het ge bouw van het Maritiem Instituut De Ruyter aan de Vlissingse boule vard op te knappen. Het casco lijdt onder meer onder betonrot. Sinds de zomer wordt het achter steigers met doeken verborgen omdat er anders stukjes beton op de hoof den van voorbijgangers kunnen vallen. De aanvraag voor de kanjer subsidie was eind vorig jaar inge diend. De gemeente had er zelf geen geld voor over om de HZ te helpen, maar zette zich wel in om bij het Rijk geld los te peuteren. Dat is nu dus mislukt. SCHERPENISSE - In Chinees restaurant Nieuw Eiland Tholen in Scherpenisse kunnen binnenkort heel wat meer eters aanschuiven. De eetgelegenheid aan de Spuidamstraat breidt namelijk uit boven de naastgelegen parkeer plaats. Om niet al te veel parkeerplaatsen verloren te laten gaan, komt het nieuwe deel op poten te staan. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52