Bevelandse terreinen Vraagtekens bij iet-fusie zeeland 123 Bluekens durft de stap te zetten st; www. fe s t i val- z vlnl De Bevelandse bedrijventerrein zijn ondanks de crisis nog steeds in trek. Goes verkoopt in 2011 bijvoorbeeld meer be- drijfsgrond op de Poel II dan vorig jaar. <22 oktober 2on Voordeel Bevelandse samenwerking ongewis Yerseke Moer Napoleon in fort Kruising Deltaweg en Nieuwe Rijksweg nacht afgesloten donderdag 13 oktober 2011 BEDRIJVENTERREINEN door Frank Balkenende De financiële en econo mische crisis lijkt geen vat te krijgen op bedrij venterreinen in Mid den-Zeeland. Nishoek in Kruinin- gen, De Smokkelhoek in Kapelle en, zeker niet in de laatste plaats, de Poel II aan de A58 in Goes groeien gestaag. De gemeente Goes verwacht dit jaar veel meer bedrijfsgrond te verkopen dan in 2010: zo'n 3,9 hectare. Gemeenten met bedrijventerrei nen aan of vlakbij de A58 en niet ver van noord-zuidverbindingen doen nog relatief goede zaken. De Goese wethouder Loes Meeuwisse (WD, economische zaken) heeft er een verklaring voor. „Je ziet een concentratie van arbeidsplaatsen binnen een krimpregio als Zee land. Veel bedrijven trekken naar Goes of een ander centraal gelegen plek in Midden-Zeeland. Auto dealers bijvoorbeeld concentreren hun activiteiten op de Poel II. Daar worden twee of drie vestigin gen samengevoegd." Ook speelt mee dat bepaalde be drijven graag bij elkaar kruipen. Nogmaals het voorbeeld van auto bedrijven. Het is praktisch om dichtbij toeleveranciers en autoher- stelbedrijven te zitten. Daarnaast is er de trend dat autobedrijven zich steeds beter en luxueuzer pre senteren. Veelal is dat een eis van importeurs. Bedrijven die op de Poel II neerstrijken komen deels ook van andere Goese terreinen. Zo verkast Bluekens Truck Bus BV in mei 2012 van Poel I naar een nieuw pand op een 'schiereiland' van de Poel II. Zo'n eilandje is wel de duurste bedrijfsgrond die de ge meente er aanbiedt (124 euro per vierkante meter), maar als bedrijf sta je zo vlakbij de snelweg wel iri de etalage van Goes. Daarnaast verkast Autoteam (Opel en Chevrolet) naar een nieuw ge bouw bij Car Village, de auto dealerboulevard op Poel II. Het pand is bijna klaar. Een grote klapper is de komst van Tramper Technologies uit 's-Gra- venpolder dat een zichtlocatie van 1,8 hectare wenst. De transactie is nagenoeg rond. Tramper huist aan de Spoorstraat in 's-Gravenpolder op 0,6 hectare en zit daar volledig klem. Tramper Technology ont werpt en bouwt machines tot en met complete projecten voor de voedingsmiddelen verwerkende in dustrie en verpakkingsindustrie. Was 2007 met 10 hectare verkoch te bedrijfsgrond voor Goes nog een hoogtepunt, na de crisis in 2008 daalden de verkopen, met te genvallers in 2009 en 2010 (0,7 en 0,6 hectare). Nu lijken opties te worden verzilverd. Daardoor lijkt het in Goes even niet op te kun nen, want er liggen ook nog opties van een een distributiebedrijf (1,8 hectare) en een onderneming van door Frank Balkenende Bluekens Truck Bus BV durft te investeren in een tijd waarin veel ondernemingen zich nog eens achter de oren krabben. Over twee, drie weken gaat de eerste paal de grond in op de Poel II en nog wel op een soort eiland aan de A58. Punt is dat de truckgarage annex spuiterij aan de Ver rijn Stuartweg op de Poel I, een pand uit de jaren tachtig, niet meer voldoet, zegt servicecoördinator Ra mon Verschuure van Bluekens Goes. „Het gebouw is eigenlijk niet meer geschikt voor de maten van de Wishful Singing 3? Duo Junge en Tebbe Een van de weinige enkel door vrouwen bezette ensémles. Na een uur luisteren mis je nog steeds de mannenstemmen niet. Zondagmiddag 16 oktober NH kerk IJzendiike 15:00 uur 15,- e Duo, solo, theatraal... Eva Tebbe op harp A en Merel Junge op viool brengen o.a. jazz |v.en eigen repertoire. Onbekend maakt bemind. Kaarten: www.theaterverkoopzeeland.nl of telefonisch 0900 3300033. Op concertlocatie tot 1 uur voor aanvang, maar: VOL VOL Schoonmaakbedrijf Raoul Tel: 0113 323 099 www.schoonmaakbedrijfraoul.com buiten Zeeland (50.000 vierkante meter). Goes wil nog niet zeggen om welk bedrijf het gaat. Ook heeft Goes nog een steeds een langlopende reservering van een bedrijf, waar uitzicht op koop con creet lijkt te worden. Er ligt ook nog twee hectare te wachten op een bedrijf dat op termijn wordt ver plaatst uit het Goese havengebied. Dat moet worden omgevormd tot woonwijk, maar het plan Goese Schans beleeft door de woning marktcrisis een sur place. Het is gis sen of en wanneer die verhuizing plaatsvindt. Het gevaar van bedrijfsverplaatsin- gen binnen de stad is dat er leeg stand ontstaat op oudere bedrij venterreinen. Tot nu toe valt dat wel mee, zegt wethouder Meeuwis se. Ze noemt bijvoorbeeld de hal van Schelde International, die in middels voor een groot deel door Bax-Shop is gevuld. Het groeiende bedrijf zat er tegenover. Zo werd ook het pand van het teloor gega- ne grafisch bedrijf De Vries/ Pit man aan de Amundsenweg snel verbouwd door Bruker Chemical Analysis BV. De gestage verkoop van bedrijfs grond betekent dat de Poel II over enkele jaren volloopt. Het plan voor een nieuw terrein, de Poel V aan de westkant van de Deltaweg bij Hotel Goes, blijft dan ook springlevend, aldus Meeuwisse. door Luc Oggel kapelle - Het is nog maar de vraag of de voorgenomen samen werking tussen de vijf Bevelandse gemeenten op iet-gebied uiteinde lijk voordeliger zal zijn. Dat ant woordde de Kapelse wethouder Evert Damen op vragen vanuit ge meenteraad. De nieuwe gemeenschappelijke re geling stond deze week op de agen da van de voorbereidende raads vergadering. Het is de bedoeling dat over enkele jaren het iet-hart (onder meer het beheer van de websites en andere online dienst verlening) van de Bevelandse ge meenten is ondergebracht in het Goese gemeentehuis. Voor het zo ver is, moet er nog heel veel gebeu ren. Het gaat om een miljoenen kostende operatie, waarvoor nu een bedrag van zeven ton als in- stapkosten wordt gevraagd. Elke ge meente draagt een deel bij. Een aantal fracties, PvdA, WD en SGP, merkten op dat het project erg hoge kosten met zich mee brengt. „Het is een open eindfina- ciering, die is gebaseerd op nogal wat aannames", zei Cees van Rui ten (PvdA). Hij wilde, net als André Schmid van Gemeentebe lang, van wethouder Damen we ten of het beoogde financiële voor deel niet onder druk komt te staan door alle investeringen die nog moeten worden gedaan. Damen moest toegeven dat het nog ondui delijk is of de samenwerking op termijn voordeliger zal zijn. „Na 1 januari 2012 moet de hele organisa tie opgezet worden, dat zal een langdurig project worden. De sa menwerking zal vijf ton structu reel voordeel opleveren, maar dat is pas zo als de organisatie er is. Het is dé bedoeling dat we in 2015 een Klant Contact Centrum heb ben en dat de samenwerking met ingang van 2016 een feit is. De kwaliteit van de dienstverlening zal zeker toenemen." Damen wees erop dat Kapelle momenteel be hoorlijk kwetsbaar is op ict-ge- bied, omdat slechts één iemand zich ermee bezighoudt. Onze web site is niet up to date." Er wordt in Bevelands overigens ook gespro ken over samengaan van Personeel en Organisatie en Facilitaire Dienst. De raad van Kapelle be sluit binnenkort over iet. vrachtwagens van vandaag de dag. We zetten op de Poel II overigens geen veel groter gebouw neer. Het wordt wel veel efficiënter. Ja, en het is een mooie zichtlocatie." Bluekens, met vijf truckvestigingen in en buiten Zee land, kan die stap iets gemakkelijker zetten dan het gemiddelde mkb-bedrijf „Van oorsprong is het een fa miliebedrijf met behoorlijk goede reserves. We hoe ven niet naar de bank om geld te lenen voor nieuw bouw." Overigens heeft het bedrijf ook de tering naar de nering moeten zetten. TWee werknemers zijn als gevolg van de crisis naar een andere baan geleid. yerseke - Stichting Het Zeeuwse Landschap houdt zaterdag 15 okto ber een excursie door natuurge bied de Yerseke Moer. De wandeltocht begint om 14.00 uur en duurt ongeveer anderhalf uur. Deelname kost 3 euro per per soon, kinderen tot 16 jaar betalen de helft. Donateurs kunnen gratis mee. Vertrekpunt is het werk- schuurtje aan de Reeweg. ritthem - Het oudste zeefort van West-Europa is op zaterdag 22 en zondag 23 oktober het decor van een historisch weekend. In Fort Rammekens bij Ritthem (gebouwd in 1547) spelen de sol daten van de vereniging Het Ze vende Bataljon Infanterie van Li nie 1815 en het Derde Regiment Grenadiers het leven in het tijd perk van Napoleon Bonaparte goes - De provincie voert in de avond en nacht van 19 op 20 okto ber 2011 tussen 20.00 en 6.00 uur onderhoudswerk uit op het kruis punt van de A256/N256 (Delta weg) en de N664 (Nieuwe Rijks weg) te Goes. Het kruisingsvlak wordt gefreesd en van een nieuwe asfaltlaag voorzien. Om het werk uit te voeren, wordt het kruisings vlak afgesloten voor al het verkeer. Omleiding is aangegeven met gele borden via de N664, N256, A256, A58 en lokale omleidingsroutes. Het is niet te voorkomen dat door deze werkzaamheden enige hin der zal worden ondervonden be treffende bereikbaarheid van aan grenzende percelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51