Het beste is open te zijn over MAAND GEN METEN! 24 Iceland at deze maand uw Duizend vogels te zien bij Zanglust in De Arne Vijftien tips over oplichting echtpaar Kruising Deltaweg en N664 nacht dicht The Good, The Bad Bart XL in halve finale HET KWETSBARE LICHAAM Parochies houden bijeenkomsten naar aanleiding van misbruik VAN HET nlvision.nl 'Groter bad op vakantiepark De Pluimpot is niet uitgesloten' donderdag 13 oktober 2011 ARNEMUIDEN Er komen duizen kanaries, parkie ten en tropische vogels naar Ame- muiden. Ze zijn van donderdag 20 tot en met zaterdag 22 oktober te zien in De Arne. Zanglust houdt daar dan de 26e internationale vo geltentoonstelling. Van de duizend vogels doen er achthonderd mee in de wedstrijd- klasses. Er is ook een regioshow van de Nederlandse Zebravinken- club. Open: donderdag 19.30- 22.00 uur, vrijdag 10.00-22.00 uur en za terdag 10.00-17.00 uur. TERNEUZEN De politie heeft vijftien tips gekre gen over een succesvolle babbel truc in Temeuzen na de uitzen ding en herhaling van het tv-pro- gramma Opsporing Verzocht. Een ouder echtpaar kreeg op 23 april be zoek van zes jonge vrouwen die middels een babbeltruc in het be zit kwam van bankpasjes én bijbe horende pincodes. Ze maakten het echtpaar zo duizenden euro's af handig. De politie liet in Opspo ring Verzocht beelden zien van één van de vrouwen. GOES De provincie voert in de avond en nacht van 19 op 20 oktober 2011 tus sen 20.00 en 6.00 uur onder houdswerk uit op het kruispunt van de A256/N256 (Deltaweg) en de N664 (Nieuwe Rijksweg) te Goes. Het kruisingsvlak wordt gefreesd en van een nieuwe asfaltlaag voor zien. Om het werk uit te voeren, wordt het kruisingsvlak afgesloten voor al het verkeer. Omleiding is aangegeven met gele borden via de N664, N256, A256, A58 en lokale om leidingsroutes. Aanpalende perce len kunnen hinder ondervinden. BIERVLIET De zes man sterke poprockcover- band The Good, The Bad Bart XL uit Biervliet is doorgedrongen tot de regionale halve finale van de bandwedstrijd The Clash of the Cover Bands. Zij bleven afgelopen weekend in De Bosuil in Weert zes andere bands voor. De vakjury vond dat het zestal elk nummer zo naar zich toetrekt, dat het eigen tijds en boeiend klinkt. De halve finale voor de regio Zuid is op zondag 4 december in De Effe naar in Eindhoven. MEEST CELEZEN 1. Ondernemers in impasse 2. Duinhoevepad veiliger (foto) 3. Japanse oester aangepakt TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Volg het PZC videonieuws via www.pzc.nl/video door Harmen van der Werf Seksueel misbruik in de rooms-katholieke kerk moet je niet willen weg stoppen. Je moet er in al le openheid over spre ken, vindt de West-Zeeuws-Vlaam- se pastoraal medewerker Frans van Geyt. De Linkeroever, werkplaats voor le vende spiritualiteit, gaat dat de ko mende anderhalfjaar doen. De ac tualiteit is de direct aanleiding. De Linkeroever, waarin de drie pasto rale regio's in Zeeuws-Vlaanderen zijn vertegenwoordigd, wil het ni veau van 'het nieuws' echter over stijgen. Gekozen is voor één cen traal thema, namelijk Het kwetsba re lichaam. Het bijzondere is dat de rooms-ka tholieke kerk een 'veel lichamelij ker' kerk is dan bijvoorbeeld pro testantse kerken, signaleert Frans van Geyt in de loop van het ge sprek. Hij toont in de Oostburgse Eligiuskerk de kruisweg, een serie schilderijen van de kruisweg van jezus. Veel lichamelijker kan het in derdaad bijna niet, zeker niet de beeltenis Jezus wordt van het kruis genomen. Volgens Frans van Geyt is er spra ke van een golfbeweging in de rela tie tussen de kerk en lichamelijk heid ofwel seksualiteit. „In de mid deleeuwen gingen de mensen en ook de kerk daar veel opener mee om." Dat dit later is veranderd, kan volgens de pastoraal medewer ker niet los worden gezien van al gemene maatschappelijke ontwik kelingen. „Iedereen kent de Victo riaanse tijd, aan het einde van de negentiende eeuw, waarin seksuali teit naar de achtergrond verdween. Alex Optiek Burghsering 27 4328 LL Burgh Haamstede Tel. 0111-652440 !t Optiek Zierikzee Havenpark 1 4301 JG Zierikzee Tel. 0111-411611 www.toptiekzierikzee.nl door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Het toekom stige zwembad op vakantiepark De Pluimpot bij Sint-Maartensdijk kan misschien best groter worden dan de geplande 250 vierkante meter. „Ik sta daar voor open", zegt eige naar Jeroen Knols. „Maar ik wil wel praten op basis van feiten in plaats van emoties." Hoewel de plannen al lange tijd be kend zijn, is recentelijk nogal wat commotie ontstaan over de mogelij ke sluiting van buitenzwembad Haestinge in Sint-Maartensdijk. Het nieuwe overdekte zwembad op vakantiepark De Pluimpot, waar ook de inwoners terecht kunnen, dient als vervanging. Veel inwoners vrezen echter dat dit bad niet aan hun eisen zal voldoen. Zo stelt het actiecomité '2 Meter io' dat het zwembad met 250 vierkan te meter wateroppervlak wel erg klein wordt. Veel mensen willen bovendien dat er naast het binnen bad ook een buitenzwembad met ligweide komt. Jeroen Knols zegt er vooralsnog vanuit te gaan dat 250 meter voldoende is. Toch is de ruimte volgens hem aanwezig om een groter zwembad aan te leggen. De eigenaar van het vakantiepark zegt open te staan voor gesprekken daarover. „Maar ik hoop dat we kunnen praten op basis van fei ten", stelt hij. „Ik denk dat nie mand erbij gebaat is dat we geld in vesteren in een groter binnenbad of een buitenbad en het aantal be zoekers tegen blijkt te vallen." Dui delijk is wel dat een groter zwem bad de gemeente geld gaat kosten. Knols heeft zich geconfirmeerd aan een bad van 250 vierkante meter. De gemeenteraad voert later dit jaar een discussie over de toekomst van de Thoolse zwembaden. Dat er iets moet gebeuren, is duide lijk. De twee huidige baden zijn zo slecht dat ze alleen op basis van ge dogen door de provincie nog open zijn. Frans van Geyt: „Te simplistisch om misbruik in kerk alleen aan celibaat te wijten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44