Zeeland PZCL Mogelijk één busstation in Zierikzee Nieuwe commissarissen Zeeuwland SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 24 en 25 OPENBAAR VERVOER Gemeente en provincie onderzoeken waar bussen beste kunnen stoppen Kinderboekenheld reikt prijzen uit in Zierikzee almanak Knap Traditioneel schipperen, daar gaat 't om bij Blue Peter Donderdag 13 oktober 2011 'Het beste is open te zijn over seksualiteit' Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Joera Wisse ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland en de provincie Zeeland buigen zich de komende periode over het busvervoer in en om Zierikzee. Eén van de mogelij ke uitkomsten is de realisatie van één volwaardig openbaar vervoer- knooppunt voor de stad. Nu zijn de busstations aan de Grachtweg en aan 't Sas nog de be langrijkste haltes van de stad. Rei zigers kunnen daar op andere lij nen overstappen, maar een com fortabele wachtruimte of een toi let ontbreekt. Volgens Fred Witte- veen, beleidsambtenaar openbaar vervoer bij de provincie Zeeland, zou het voor de hand liggen om één centrale plek te kiezen. Dat is duidelijker voor de reiziger en er zouden betere voorzieningen voor de gebruikers van de bus kunnen worden gerealiseerd. Op zo'n bus station zou volgens Witteveen zelfs een kiosk niet misstaan. De meest voor de hand liggende datum om de openbaar-vervoerin- frastructuur om te gooien is 2015. Vanaf dan gaat er een nieuwe con cessie in voor vijf of tien jaar. Wit teveen: „Je kunt niet halverwege de boel omgooien." Het is onwaarschijnlijk dat de faci liteiten in de tussentijd aanzienlijk verbeteren. Zo voert Connexxion, eigenaar van het busstation aan de Grachtweg, alleen noodzakelijk on derhoud uit. Het vervoersbedrijf wil namelijk af van het busstation, omdat het volgens Con- nexxion-woordvoerder Map Brou wer in de tijd van aanbestedingen niet meer past om vastgoed te be heren. „We zijn er extra kosten aan kwijt en bij de nieuwe conces sie zijn we daarom in het nadeel ten opzichte van concurrenten." Zowel de provincie als de gemeen te voelen er echter niets voor om het busstation te kopen. Investerin gen in het aanpassen van de haltes voor bijvoorbeeld rolstoelgebrui kers blijven mede hierdoor uit. Volgens gemeenteambtenaar Ro nald van Vooren begint de ge meente volgend jaar mét een on derzoek waar in de toekomst de bushaltes in en om Zierikzee moe ten komen. De gebruikers van de bus staan daarbij volgens Van Vooren centraal. „Dat zijn vooral jongeren en senioren. We kijken naar de plekken waar zij komen." In het onderzoek wordt rekening gehouden met toekomstige ont wikkelingen in Zierikzee. „We heb ben nu nog geen beeld hoe het er in de toekomst uit moet komen te zien. Er zijn verschillende moge lijkheden, waaronder ook het op zetten van een paar kwalitatieve haltes in de stad." ZIERIKZEE - Lianne van Langeraad uit Dreischor (links) heeft gisteren de verhalen- wedstrijd van boekhandel De Vries in Zierik zee gewonnen. Lianne mag met 4 personen naar attractiepark Neeltje Jans. In haar ver haal is Lianne zelf de Superheld die in een storm iemand redt. Joyce Reijngoudt uit St. Philipsland (derde van rechts) werd tweede met het verhaal over 'n meisje dat per onge luk heldin werd. De derde plaats is voor San- der Joosse uit Kats (derde van links) met een humoristische vertelling. Marco van Oeveren ZIERIKZEE - Oud-provinciebestuur der Harry van Waveren en jurist Maurits van Belzen worden vol gende maand voorgedragen als kandidaat-lid voor de Raad van Commissarissen bij woningbouw vereniging Zeeuwland. Ze volgen Tonnie Deurloo, de hui dig voorzitter, en Hans van Dam op. De termijn van beide heren loopt af en omdat ze niet opnieuw benoembaar zijn, plaatste Zeeuw land eerder dit jaar een vacature. Daar kwamen bijna vijftig reacties op. Van Waveren, woonachtig in Goes, is onder meer ambtenaar van de gemeente Bruinisse en ge deputeerde geweest en heeft erva ring op het gebied van volkshuis vesting, welzijn en zorg. Maurits van Belzen uit Zierikzee werkt als coördinator bij het cluster juridi uit Ouwerkerk (rechts) werd tweede in de kleurwedstrijd. Alle winnaars kregen een boek en mochten op de foto met kinderboeken held Dolfje Weerwolfje. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl sche zaken van de gemeente Goes. Als de leden van de verenigings raad 29 november instemmen met de benoeming van Van Waveren en Van Belzen bestaat de Raad ver der uit jurist Björn Schutz uit Noordgouwe (beoogd voorzitter), ondernemer Emily Holtkamp-van Veldhuizen en vastgoedmanager Ria Hoogendoorn-Baan, beiden woonachtig in Burgh-Haamstede. De kustmamthon was dit jaar weer een groot succes, voor zowel hardlo pers als wandelaars. Deze keer geen storm en striemend zand, maar bijna tropische temperaturen. In dat Zeeuwse kustdorp vertelt de bakkers vrouw tegen iedereen die het maar wil horen nog dagelijks vol trots dat haar dochter de kustwandelmara- thon heeft uitgelopen. Gezien de on verwacht hoge temperaturen was het flink afzien. Deze week luisterden twee mannelijke klanten vol bewon dering naar het relaas vanachter de toonbank. Nadat de bolussen en het halfje bruin zijn ingepakt en betaald, zegt de ene: „Knap hoor, ik loop geen 42 kilometer." „Ik wel", zegt de ander, „alleen niet op één dag."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41