sport 133 nemei Tjoba geeft België goed partij Tafeltennissters voelen zich miskend na vierde Europese titel op rij Manchester City verwijt Tevez contractbreuk IL= donderdag 13 oktober 2011 door Roeland van Vliet TEMSE - De korfballers van Tjoba uit 's-Heer Hendrikskinderen heb ben gisteravond in Temse een oe fenwedstrijd tegen het nationale team van België verloren. De eind stand was 26-10. Het duel was een initiatief van Chris van Put, de technisch direc teur van de Belgische korfbal- bond. De Antwerpenaar was de laatste drie seizoenen de trainer van Tjoba. Hij vond dat de Beve- landse formatie, die nu onder lei ding staat van Bram van Geffen, een goede sparringpartner zou zijn in de aanloop naar het WK. Dat toernooi is van 27 oktober tot en met 5 november in het Chine se Shaoxing. „We deden het nog helemaal niet zo verkeerd", zei aanvoerder Dirk- Jan Westmaas. „Bij rust was het 12-7 en tot 16-10 waren we aardig gewaagd aan de Belgen. Maar daar na konden we hun tempo niet meer volgen en scoorden zij tien keer op rij." Dat was ook begrijpelijk. De Rode Duivels zijn al geruime tijd bezig aan hun WK-voorbereiding en zijn dus al veel in de zaal te vin den. In de weken voor hun ver trek spelen ze een groot aantal oe fenduels. Westmaas: „En wij heb ben slechts twee keer in de zaal ge traind." Tjoba is nog bezig aan het veldsei- zoen en speelt daarvoor zaterdag de laatste wedstrijd tegen Juliana. De ploeg is koploper in de eerste klasse en kende in de voorbije we ken niet al te veel tegenstand. „Van de Belgen kregen we veel meer druk op de ballijnen dan we dit seizoen gewend zijn", bekende de captain, die straks met zijn team in de zaal in de overgangs klasse uitkomt en dan dus ster kere ploegen treft. België vertrekt volgende week naar Shaoxing (nabij Shanghai) om Nederland te ontronen. De zuiderburen zullen dan eerst on der meer de poule met Rusland, Zuid-Afrika en Hong Kong goed door moeten komen. Op de voorgaande acht WK's gin gen alle finales tussen Oranje en de Rode Duivels. Zeven keer won Nederland, één keer België (in 1991). MANCHESTER - Manchester City be schuldigt zijn vedette Carlos Tevez van contractbreuk. De Argentijnse spits weigerde vorige maand tij dens het Champions Leagueduel met Bayern München in te vallen, waarna hij door de club tijdelijk op non-actief is gezet. „De club heeft de gang van zaken onderzocht en heeft geconclu deerd dat Tevez zich moet verant woorden voor contractbreuk", meldde de Premier Leagueforma tie uit Manchester. Tevez wordt binnenkort verwacht bij een hoor zitting. Diverse medespelers hebben de af gelopen tijd al voor zijn terugkeer gepleit. WK TURNEN Lees over de Zeeuwse turners op het WK op het olympische weblog. Zie www.pzc.nl/opwegnaarlonden. DENKSPORTEN Volg het (Zeeuwse) schaak-, dam- en bridgenieuws op www.pzc.nl/sport/denksporten STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto 'Bij de fittest scoorde ik net zo goed als de fitste eredivisievoetballers. Ik weet niet of dat iets zegt over mij of over voetballers' Nicólien SauerbreiJ door Koen de Vries de dat haar ploeg nooit geno mineerd is voor de verkiezing van Nederlands sportploeg van het jaar. „Ik weet niet wat we er nu nog meer voor moeten doen. Ik hoop dat we dit jaar niet overgesla gen worden." Timina woont in middels zeventien jaar in Neder land, Li Jiao twaalf jaar en Li Jie elf. Ook Li Jiao voelt zich miskend: „We verdienen het om sportploeg van het jaar te worden. Vier keer op rij Europees kampioen is uniek." De kans dat er een vijfde opeenvol gende titel komt, lijkt klein. Li Jiao heeft vorig jaar haar afscheid aan gekondigd en het is zeer de vraag of Elena Timina zich nog beschik baar stelt voor het nationale team. Een van de laatste hoogtepunten moet volgend jaar op de Olympi sche Spelen liggen. Nederland heeft daar een kansje op een me daille, maar moet zich eerst nog kwalificeren. Li Jiao en Li Jie heb ben al een startbewijs voor het in dividuele toernooi, maar dat is niet voldoende voor een teamtick et. Nederland kan het zich het makke lijkst maken door volgend jaar maart op het WK in Dortmund de kwartfinales te halen. De Spe len zijn dan dichtbij, maar nog niet zeker. Belangrijk is dan ook nog of zich in individuele kwalifi catietoernooien in Luxemburg of Qatar een derde Nederlandse kwa lificeert. De Nederlandse vrouwen bleven op het EK ongeslagen, de Neder landse mannen lukte dat ook. Zij speelden echter in de kleuterklas, in de zogenaamde Standard Divi sion, en eindigden overall op de 33e plaats. Oranje versloeg landen als Cyprus, San Marino en Azer beidzjan. Volgend jaar krijgt de mannenploeg sterkere tegenstan ders want het team is gepromo veerd. Vandaag begint in Gdansk het indi viduele toernooi. Li Jie won in de finale tegen Roemenië het tweede duel voor Nederland. foto Adam Warzawa DEN HAAG - De Nederlandse tafel tennissters zijn aan een unieke reeks bezig. In de sport waarin dui zendsten van seconden en tienden van millimeters het verschil ma ken, viel gisteren in het Poolse Gdansk opnieuw alles op zijn plaats. Het leverde de vierde op eenvolgende Europese titel op. Voordien was het concurrerende landen alleen twee keer achtereen gelukt de titel te grijpen. Nederland versloeg, met een team dat een beetje over de datum is, in de finale Roemenië met 3-0. In de vorige editie werd dat land ook in de eindstrijd afgetroefd, toen met 3-1. Li Jiao (38) startte sterk door tegen Daniela Dodean geen game af te staan. Li Jie (27) overleefde vervolgens in de vierde game te gen Elizabeta Samara twee wed- strijdpunten en sloeg in de vijfde game genadeloos toe. Elena Timi na (42) maakte daarna het karwei af De voormalige Russin kwam te gen de 26 jaar jongere Bernadette Szocs met 2-0 achter, knokte zich naar 2-2, om vervolgens vier matchpoints te laten liggen. Het vijfde was wel raak tegen de Euro pees juniorenkampioene. „Ik weet niet eens hoeveel het ge worden is", keek Timina terug. „Ik was alleen maar aan het vechten voor de winst. Ik vond dat ik niet het recht had om mijn team in de steek te laten. Jie en Jiao speelden zo goed, ik wilde niet dat ze nog een partij moesten spelen, omdat ik zou verliezen." Voor Timina was het al de vijfde Europese titel. In 1994 werd ze met Rusland ook al eens kampioen. Een smetje voor het vrouwentrio was het gebrek aan belangstelling voor hun prestaties. Dat komt vooral omdat de harde kern van het team bestaat uit twee voormali ge Chinezen en een voormalige Russin, zo denken de speelsters. De coach, Chen Zhibin, is ook nog eens een Chinees. De enige twee Nederlandsen in het team, Linda Creemers en Britt Eerland, kwa men slechts een enkele keer in ac tie. „Als het team uit drie blonde Zeeuwse meisjes had bestaan, zou de belangstelling veel groter zijn", verzuchtte Elena Timina voor het toernooi. Zij vindt het een schan Het was vorig jaar zo hectisch, de zomer was dubbel zo druk. Ik heb mijn trainingsuren wel gemaakt, maar probeerde ook zoveel moge lijk aanvragen in te passen. Ik be gon moe aan het seizoen, maar op het moment dat je dat consta teert, is het al te laat." Pas nu, anderhalf jaar later, heeft ze haar rust gevonden. „Ik ben fris, tijdens de trainingen in Zer- matt was het goede gevoel er weer. 'Mooi dat ik doorga', dacht ik toen voor het eerst." „Ik heb veel meer sportmassages gedaan. 'Ga maar eens een uur op die bank liggen en maak je hoofd leeg', zei ik tegen mezelf." Onderdelen die ze vroeger weken te vroeg bestelde, om er zeker van te zijn dat er niets fout kon gaan, bestelt ze nu vlak voor de deadli ne. En voor het eerst in haar le ven vergat ze trainingsuren te boe ken bij indoorbaan Snowworld. „Ik leef nu in een overzichtelijker en menselijker ritme." Dat heeft haar voorlopig niets ge kost. „Bij de fittest scoorde ik net zo goed als de fitste eredivisievoet ballers." Lachend: „Ik weet niet of dat iets zegt over mij of over voet ballers, maar vergeleken worden met mannen is niet slecht." Als het nieuwe ritme een paar po diumplekken oplevert dit seizoen, en een plek in de top acht van het World Cupklassement, gaat Sauer breij een lijstje maken met plus sen en minnen. Op de kladversie staan al twee pluspunten. De pa rallelle slalom (waarop ze het WK-zilver won) is toegevoegd aan het olympisch programma - een extra medaillekans. En Sotsji heeft hetzelfde klimaat als Van couver. Maar eerst een seizoen zonder Spelen, wereldkampioenschap en stress. Een bijna 'normaal' sei zoen. „Ik vind het prettig dat ik een jaar zonder echte pieken tege moet ga. Het zal nooit meer wor den zoals het was, maar ik ben oud en wijs genoeg om daar mee om te gaan." foto Rutger geerling/ANP vloog terug. „Ik weet nu dat ik de boog niet altijd gespannen kan houden als ik Sotsji wil halen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33