'We maken al haast met nieuwbouw' Zoutelande krijgt weer MAAND OGEN METEN! 24 Iceland Laat deze maand uw UVJNG Directeur zorgcentra wijst schuldvraag af Kledingbeurs VAN HET Duette® Shades donderdag 13 oktober 201 'I door Maurits Sep VLISSINGEN - Het moet kunnen luk ken om binnen nu en vijf jaar twee nieuwe verzorgingshuizen te bouwen als vervanging voor Schel- dehof in Vlissingen en De Zoute Viever in Oost-Souburg. Dat ver wacht directeur Jan de Graaf van Stichting Werkt voor Ouderen (SWvO). „We zullen er onze uiter ste best voor doen." De gemeenteraad van Vlissingen stelt vijf jaar als harde eis voor de tijdelijke huisvesting van ouderen in Weyevliet. In september 2016 moet dat onderkomen definitief weg. De stichting heeft dat ge bouw nodig om ouderen te huis vesten gedurende de periode van sloop en nieuwbouw van de twee tehuizen. Want voor verbouwing en uitbreiding zijn de bestaande gebouwen niet geschikt. „Het gaat om sloop en nieuwbouw. Op de zelfde plek, of op een andere plek", beaamt De Graaf In de commissievergadering die dinsdagavond werd gehouden over Weyevliet, werd vanuit enke le fracties vooral naar SWvO gewe zen. Die zou meer haast moeten maken met de plannen, want dan kan de tijdelijke huisvesting in Weyevliet weg. „Er was bijna de schuldvraag aan de orde. Dat vind ik jammer" reageert De Graaf „En als de raad de indruk heeft dat wij geen tempo maken, dan heb ben ze een verkeerde indruk van wat wij doen. Wij overleggen mét het gemeentebestuur al geruime tijd over de plannen. We maken haast. Maar het is soms erg inge wikkeld dingen te realiseren", ver volgt hij. „We hadden voor de ver bouwing van Ter Reede en de nieuwbouw voor Scheldehof en De Zoute Viever aanvankelijk vijf jaar uitgetrokken. Dat is anderhalf jaar per plan. Dat kan, mits ze als schoenlepels in elkaar passen. Dat was niet zo. Maar daar moet je niet iemand de schuld van geven." Als oorzaken wijst De Graaf naar veranderingen in de zorgwereld (de druk om ouderen langer thuis te laten wonen en minder in tehui zen) en de ruimtelijke ordening (bezwaren leiden snel tot lange vertragingen). De komende jaren kan ook de malaise in de finan ciële wereld nog voor problemen zorgen, omdat het lastiger kan wor den geld te lenen, merkt hij op. „Bovendien is de afgelopen tijd het inzicht ontstaan dat we met nieuwbouw ook naar andere loca ties kunnen dan de huidige plek ken", verklaart De Graaf De ge meente zou bijvoorbeeld graag zien dat voor Scheldehof een nieuw complex komt op het Schel- dekwarder. „Wethouder Polder man zei in de commissie terecht dat als de raad wil dat we snel wer ken en de tijdelijke huisvesting over vijf jaar ook echt weg moet zijn, dat dat ook een druk legt op de raad om de rug recht te houden bij de keuze van een andere loca tie voor nieuwbouw, ook als daar tegen bezwaren komen." De Graaf verwacht dat er op korte termijn keuzes gemaakt worden voor de locaties waar de nieuwe verzorgingshuizen voor Schelde hof en De Zoute Viever kunnen komen. De plannen voor hoe groot ze moeten worden en hoe ze eruit gaan zien, zijn in voorbe reiding. „Maar die hangen mede af van de locatie", stelt hij. In Scheldehof (bij het Stadhuis plein in Vlissingen) wonen nu 72 mensen, in De Zoute Viever (in de Dongestraat in Oost-Souburg) wo nen 78 mensen. Die bewoners hoe ven zich geen zorgen te maken over hun woning. Zolang de plan nen nog in de maak zijn en er nog niet gesloopt hoeft te worden, blij ven ze gewoon in hun vertrouwde appartement wonen. Ook de veer tig mensen die nu nog in Weye vliet wonen, kunnen daar gewoon blijven. door Henk Postma Ze hebben er zin in, de ondernemers van de Langstraat. De laatste fa se van de herinrichting is ingegaan. Nu de gemeente daar mee het goede voorbeeld heeft ge geven, gaan ze ook zelf aan slag. Om Zoutelande als familiebad plaats weer wat meer allure te ge ven. Sinds enkele dagen leggen straten makers de laatste hand aan het nieuwe 'gezicht' van de badplaats. Het rommelige wegdek wordt ver vangen door een rustige bestrating met gebakken klinkers in roodbrui ne kleur. Want de Langstraat was te veel een verkeersplein gewor den. Het krijgt nu weer meer het karakter van verblijfplaats. Er komt meer ruimte voor hore- ca-terrassen en activiteiten. Obsta kels, zoals de muziektent, de glas bak, borden, fietsklemmen en an der straatmeubilair zijn of worden uit de weg geruimd. In plaats daar van moet 'in de luwte van de zee wind' een nieuwe 'behaaglijke plek' ontstaan. Op de grens van straat en duindijk komt een betonnen zitrand. En er wordt nog wat groen aangeplant. Voor kerst moet dat allemaal klaar zijn. Ondertussen staan de onder nemers te trappelen om hun win kels en horecazaken meer aanzien te geven. Deze week beloofden ze elkaar plechtig er niet weer opnieuw een rommeltje van te maken. Om te beginnen zullen ze allemaal een zelfde soort zonne- of regen scherm aan de gevel hangen. De ondernemers steken de lof trompet over de manier waarop de gemeente hen bij de herinrich ting heeft betrokken. Uitbater Sjaak Koets van de geschenkenwin kel maakt deel uit van het groepje ondernemers dat voor de gemeen te als aanspreekpunt geldt. Hij ziet de Langstraat nu al opleven. In kor te tijd kwamen er al verschillende nieuwe winkeltjes bij. Die verrui men het aanbod met kleding, an tiek, curiosa en biologische produc ten. Wethouder Jaap Melse is er blij OOSTKAPELLE - Peuterspeelzaal 't Speeltreintje in Oostkapelle houdt dinsdag 1 november van 13.30 tot 15.15 uur een kinderkledingbeurs. Dat gebeurt in het Protestants kerkcentrum aan de Joh. de Pouck- straaL Behalve kinderkleding (ma ten 80 t/m 176) is er ook positiekle ding en speelgoed te koop. Mensen die zelf nog kleding of kin- derspullen in de aanbieding heb ben, kunnen bellen met Suzanne Huibregste op 0118-583677. Ondernemers en wethouder bij trappentheater. Vlnr Wouter Goedman, mee dat de ondernemers er samen iets moois van proberen te maken. „Want als iedereen straks weer zijn eigen gangetje gaat, dan ver- rommelt het weer. En dat willen we niet. Het moet meer eenheid uitstralen. Het mag best allemaal wat van elkaar verschillen, maar het moet geen kermis worden. Aan het nieuwe gezicht van de Langstraat wordt al meer dan an derhalfjaar gewerkt. Vorig jaar al kreeg de duindijk een nieuwe hel- lingbaan, zodat rolstoelen, kinder- Van de Ree Brilmode Korte Geere 11 4331 LE Middelburg Tel. 0118-615860 www.vandereebrilmode.nl Luxaflex® laatje verwennen, nu bij Duette® Shades een cadeau t.w.v. 40,-* langeviele 56-64 Middelburg 0118633592 www.livingbyblankenburgh.nl www.luxaflex.nl "Vraag naar de voorwaarden Indo winkel. Do actie loopt van 1 september t/m 31 oktober 2011

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24