gebruik bewijzen Lété ook dupe sluiten NSP Hogeschool Zeeland grijpt naast kanjersubsidie zeevaartschool zeeland 23 sfc LEZERSVOORDEEL agrimarkt ratel www.festival-zvl.nl Grote impact verhuizen North Safety Products Tm 22 oktober 2011 door Maurits Sep VLISSINGEN - De Hogeschool Zee land krijgt geen subsidie voor de renovatie van de zeevaartschool. Ondanks hulp van de gemeente Vlissingen is de gevraagde 'kanjer subsidie' van pakweg 1,75 miljoen euro niet toegekend door het mi nisterie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen (OCW). Het geld is hard nodig om het ge bouw van het Maritiem Instituut De Ruyter aan de Vlissingse boule vard op te knappen. Het casco lijdt onder meer aan betonrot. Sinds de zomer wordt het achter steigers met doeken verborgen omdat er anders stukjes beton op de hoof den van voorbijgangers kunnen vallen. De aanvraag voor de kanjersubsi die was eind vorig jaar ingediend. De gemeente Vlissingen had er zelf geen geld voor over om de HZ te helpen, maar zette zich wel in om bij het Rijk geld los te peute ren. Dat is dus mislukt. „We hadden een uitgebreid renova tieplan gemaakt. In overleg met de dienst voor cultureel erfgoed heb ben we zelfs nog aanvullende on derzoeken gedaan. Uiteindelijk wa ren ze wel tevreden over ons plan, maar was het voor de beoordeling te laat. Dat heeft ons wel verbaasd en teleurgesteld", zegt bestuurs voorzitter Adri de Buck van de HZ. De renovatie van het casco van het monument kost 2,5 miljoen euro. De kanjersubsidie zou daarvan maximaal zeventig procent heb ben kunnen dekken. Volgens De Buck wordt nu nage dacht over de mogelijkheid om vol gend jaar opnieuw een kanjersubsi die of een andere subsidie aan te vragen. De aanpak van de betonrot kan en zal daarop niet wachten, zegt hij. „Dat pakken we snel aan." De les sen voor het Maritiem Instituut De Ruyter gaan ook gewoon door. ker voor de groep die binnen North Safety Products is gedeta cheerd. Een aantal van hen werkt daar al jaren en jaren. Voor die he le groep moet straks een andere opdrachtgever gevonden worden. Vorige week donderdag maakte de directie van North Saftey Products bekend dat er plannen zijn om het bedrijf te verplaatsen naar het bui tenland. Er werken nu nog 114 mensen. Voor 26 personeelsleden blijft er nog werk binnen een sales- organisatie, die in Midelburg blijft. Het plan veroorzaakte grote on rust en onbegrip onder het perso neel, vooral omdat het bedrijf winstgevend is. FNV-man Koos de Meij: „Tijdens de ledenbijeenkomst deze week bleek dat men erg boos is. Het per soneel vindt het onbegrijpelijk dat een florerend bedrijf alleen uit winstoogmerk activiteiten naar het buitenland gaat verplaatsen. We gaan dan ook heel hoog inzet ten als het gaat om een sociaal plan." De onderhandelingen daarover moeten nog beginnen. Gistermid dag vond een eerste gesprek plaats tussen directie en vakbond. donderdag 13 oktober 2011 door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - De voorgenomen sluiting van het Middelburgse be drijf North Safety Products heeft ook gevolgen voor werknemers van Lété en een nog onbekend aantal thuiswerkers. De verplaatsing van de productie en distributie naar Frankrijk en Slowakije betekent niet alleen een verlies van 88 arbeidsplaatsen bin nen North Safety Products, voor heen Focus Veilig, maar ook een verlies aan werk bij de sociale werkvoorziening Lété. Twee afde lingen van Lété werken vrijwel da gelijks voor NSP. Daarnaast is een ploeg van 15 tot 25 man gedeta cheerd bij het bedrijf. Afdelingshoofd Bert van Sabben van Lété vertelt dat op zijn afde ling (verpakken) een man of vijf zes volop bezig is met het verpak ken van producten voor de consu ment. Op een andere afdeling is een groep van zo'n vijftien man bezig met de montage van onder meer veiligheidsbrillen, laskappen en dergelijke. „De verplaatsing heeft ook zijn impact op Lété. Ze- ELDIG OP DONDERDAG 13 OKTOfi bos rozen diverse kleuren 2 bossen van 7,98 Wishful Singing Een van de weinige enkel door vrouwen '.bezette ensemles. Na een uur luisteren mi je nog steeds de mannenstemmen niet. Zondagmiddag 16 oktober NH kerk IJzendijke 15:00 uur 15,- Duo Junge en Tebbe Duo, solo, theatraal.Eva Tebbe op harp en Merel Junge op viool brengen o.a. jazz- en eigen repertoire. Onbekend maakt bemind. m, Z.i écu ivvsch-VIn ai Kaarten: wvvvv.theaterverkoopzeeland.nl of telefonisch 0900 3300033. Op concertlocatie tot 1 uur voor aanvang, maar: VOL VOL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23