met aanbesteden Vlissingen roept scootmobiel terug in de winter My Generation terug in Schuttershof almanak Knap döor Theo Giele middelburg - Talm niet met het aanbesteden van het nieuwe thea ter. Aannemers zitten te schreeu wen om werk en voor een euro krijg je nu meer schouwburg dan wanneer de bouw weer aantrekt. Die boodschap gaf architect Ton Venhoeven gisteren de Middel burgse gemeenteraadsleden mee bij de presentatie van het voorlo pig ontwerp van het theater en door Maurits Sep vlissingen - Veel scootmobielen worden in de winter niet of nau welijks gebruikt. Terwijl de men sen én de gemeente er wel huur voor betalen aan de leverancier. De gemeente Vlissingen vraagt mensen hun scootmobiel in de 'winterstalling' te zetten. „We doen een beroep op die men sen die er 's winters geen gebruik van maken omdat ze dan toch vooral met het collectief vervoer reizen", zegt wethouder Marin de het park aan het Molenwater in Middelburg. In vergelijking met het eerste gro ve ontwerp uit februari kende dit ontwerp een aantal aanpassingen. Zo is de 'footprint', zeg maar het bebouwde deel, aanzienlijk klei ner. De schouwburg meet straks 54 bij 61 meter, wat zorgt voor een bijna 500 vierkante meter minder bebouwd oppervlak. Zoals eerder al bekend werd gaan er nu 750 in plaats van 900 stoelen in de grote zaal. De ingang van de Zwarte. „Voor die mensen is het voordeel dat ze dan geen eigen bij drage betalen." De gemeente zelf heeft er ook baat bij: die betaalt ge middeld negentig euro per scoot mobiel per maand. In Vlissingen gaat het om 480 scootmobielen. „Dat vloeit voort uit de Wmo: als mensen een vervoersprobleem hebben dat niet met de normale vervoermiddelen, zoals het open baar vervoer, opgelost kan wor den, moet de gemeente een ver voersvoorziening bieden om hen in staat te stellen weer aan de sa- parkeerplaats onder het theater komt aan de zijde van de foyer, te gen de Branderijmolengang. Dit om gedraai en gekeer van auto's achter het theater te voorkomen. Het plan werd gisteravond aan be langstellenden en de gemeente raad gepresenteerd, net als de plan nen voor het park. Dat valt straks uiteen in drie delen. Een tuinach- tig gedeelte rond de muziektent, zonne- en speelweide ten zuiden van het theater en een ruimte voor spelen in de driehoek Koe- jawMMaflaflMSMBinwMaaaBMiaMMMMmtiKa'raigBssa menleving te kunnen deelne men." Mensen met een scootmobiel krij gen volgens De Zwarte eind deze of begin volgende week een brief met uitleg. Bij mensen die hun scootmobiel in de winterstalling willen plaatsen, wordt het voer tuig eind oktober opgehaald. Ze krijgen het in maart terug. Sommige mensen zullen hun scootmobiel niet de hele periode kunnen missen. Het is mogelijk die ook incidenteel een dagje te rug te krijgen, zegt De Zwarte. poortlaan, Molenwater, Zuidsin gel. Vooral de kinderen van basis school Acaciahof zouden hiervan kunnen profiteren. De ruimte van de huidige schouwburg wordt bij het bolwerk getrokken. Aan de zijde van de Zuidsingel is een in het nieuwe ontwerp een waterpartij bedacht. Hier zou de rugsstreeppad een nieuw onderko men vinden. Dit beschermde dier huist nu in de kleine bassins van het voormalige Miniatuur Walche ren. De Koepoortlaan blijft in dit „We hebben met de leveranciers de afspraak gemaakt dat ze dan een dag van tevoren moeten bel len. Daarna haalt de leverancier de scootmobiel weer op." Waar het de gemeente en de ge bruikers geld kan opleveren, zal het de verhuurders geld kosten, be seft De Zwarte. „Zeker, het kost hen een deel van de huidige huur opbrengst. Maar we hebben ge steld dat het zo niet langer door kan gaan: 365 dagen huur betalen terwijl sommige scootmobielen maanden stil staan." ontwerp een fietsroute, maar hier over valt te praten met landschaps architect Okra. Op vraag vanuit de zaal zal ook gekeken worden naar het aanbrengen van sfeerverlich ting in het park. In december ko men de definitieve plannen aan de orde in de raad waarna de procedu re voor wijziging van het bestem mingsplan in gang wordt gezet. pagina 22 en 23: tekeningen park en theater; videoverslag vanaf 10.00 uur op www.z2.nl HMHHHiminMMMHHM middelburg - My Generation is te rug. De Zeeuwse band, die vijfjaar geleden furore maakte tijdens le gendarische feesten in het Schut tershof, komt nog éénmaal bij el kaar voor een optreden. Op zondag 23 oktober staan ze weer op de planken van het Mid delburgs etablissement, kondigen de uitbaters trots aan. Deuren open om 17.00 uur. Gratis entree. My Generation is een sixties revi val rockband. De leden komen van Walcheren, Zeeuws-Vlaande- ren en Zuid-Beveland. Het zijn Karin de Koek (zang), Dick Hoits- ma (zang en gitaar), Peter Wessel (gitaar en zang), Daniel Postma (bas), Rob van Akkeren (drums) en Sipko Nobel (keyboards en zang). Ze lenen hun repertoire van pop iconen als Jimi Hendrix, Lou Reed, Kinks en Rolling Stones. „Wees er snel bijl", werft het Schuttershof, „Want er worden slechts 300 bezoekers toegelaten." Tip? redactie@pzc.nl De kustmarathon was dit jaar weer een groot succes, voor zowel hardlo pers als wandelaars. Deze keer geen storm en striemend zand, maar bijna tropische tempera turen. In dat Zeeuwse kustdorp vertelt de bakkersvrouw tegen iedereen die het maar wil horen nog dagelijks vol trots dat haar dochter de kustwandel- marathon heeft uitgelopen. Gezien de onverwacht hoge tempera turen was het flink afzien, ze had er blaren aan overgehouden. Deze week luisterden twee mannelij ke klanten vol bewondering naar het relaas vanachter de toonbank. Nadat de bolussen en het halfje bruin zijn ingepakt en betaald, zegt de ene: „Knap hoor, ik loop geen 42 kilometer." „Ik wel", zegt de ander, „alleen niet op één dag." Veel scootmobielen worden in de winter niet gebruikt. Dat kost de gebruiker en de gemeente onnodig geld, vindt Vlissingen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21