buitenland 19 Impasse België doorbroken Iran ontkent moordplan in Amerika VeluwseBron> 0909- REGERING Onderhandelaars sluiten akkoord Vicepremier treedt af na rellen kopten 'Grootste milieuramp Nieuw-Zeeland' 'Nigeriaan wilde 300 Brandbomaanslagen mensen dood injagen' voorkomen in Berlijn woensdag 12 oktober 2011 Voor de Wo-Man Beauty Special voor 2 personen van de Veluwse Bron De principe-overeenkomst voorziet in een overdracht van macht van de federale rege ring in België naar gewestelij ke bestuurslagen. Met het akkoord is echter nog geen nieuwe regering ge vormd. BRUSSEL - De acht politieke par tijen die al maanden proberen de politieke impasse in België te door breken hebben een principeak koord bereikt. Dat maakte forma teur Elio di Rupo gisteren bekend. Hiermee is een einde aan de pat stelling in België, dat al 485 dagen zonder regering zit, in zicht. De overeenkomst voorziet in een overdracht van macht van de fede rale regering in België naar gewes telijke bestuurslagen. „Het zwaarte punt verplaatst naar de gewesten en gemeenschappen. De federale overheid wordt compacter en effi ciënter", aldus Di Rupo. De nieuwe bevoegdheden voor de gewesten en gemeenschappen gaan gepaard met extra geld, zeven tien miljard euro in totaal. „Deze staatshervorming staat voor politie ke vernieuwing. Politieke vernieu wing die vertrouwen moet geven aan de burger", zei de leider van de Franstalige socialisten. Met het akkoord is echter nog geen nieuwe regering gevormd. Di Rupo gaat nu proberen een coalitie te vor men die de hervormingen moet doorvoeren. „De komende dagen zal ik het contact met de partij voorzitters voortzetten, in de hoop op de vorming van een rege ringscoalitie", zei Di Rupo. Hij benadrukte het belang en de omvangrijke aard van de overeen gekomen hervormingen. „Het Bel gië van morgen zal radicaal anders zijn dan het België van vandaag." Formateur Di Rupo deed gisteren tijdens de presentatie van de exac te teksten van de gesloten akkoor den nog een oproep. Hij sprak vak bonden, werkgevers en creatieve geesten aan op hun verantwoorde lijkheid. Iedereen moet samen zor gen voor een betere toekomst van België. „Politieke akkoorden zijn onontbeerlijk, maar niet voldoen de", aldus Di Rupo. zie onze website:buitenland Di Rupo: 'Het principeakkoord zal voor stabiliteit zorgen' TEHERAN - Iran ontkent dat het be trokken is bij een terreurcomplot in de VS. De Amerikaanse mede delingen erover zijn 'een scenario dat van tevoren is gemaakt om de aandacht af te leiden van de bin nenlandse problemen'. Dat zei een adviseur van president Ahmadi- nejad gisteren. De Amerikaanse minister van Jus titie Eric Holder maakte gisteren bekend dat twee Iraniërs bomaan slagen wilden plegen op de ambas sades van Israël en Saudi-Arabië in Washington. Een verdachte is gear resteerd, de andere is voortvluch tig. De twee zouden zijn aange stuurd door 'elementen binnen de Iraanse regering'. Een van de ver dachten werkte volgens Washing ton voor de Iraanse Revolutionaire Garde, een van de belangrijkste pij lers van het bewind in Teheran. Holder sprak van een flagrante schending van Amerikaanse en in ternationale wetgeving en zei dat de VS willen dat Iran verantwoor ding aflegt over het gebeuren. Vol gens FBI-directeur Robert Mueller hadden veel mensen het leven kunnen verliezen bij de moord op de Saudische ambassadeur. Die had met bommen om het leven ge bracht moeten worden. De Ameri kaanse regering onderneemt zo snel mogelijk actie tegen Iran. De Veluwse Bron ligt tussen Apeldoorn en Zwolle in de mooie Veluwse natuur van Ernst. Een droomplek waar rust en ontspanning de boventoon voeren. Het wellnessresort ligt op een 21 hectare groot landgoed en biedt meer dan 9000 m2 aan de mooiste faciliteiten. U kunt de gehele dag gebruik maken van alle sauna- en wellnessfaciliteiten en genieten van twee prachtige behan delingen. Pure ontspanning bij de Veluwse Bron. dentsverkiezingen. Hij kondigde aan af te zullen rekenen met de po litieke wanorde en beloofde betere relaties met Moskou. Timosjenko staat bekend als de 'gasprinses' en maakte in de jaren '90 fortuin met de handel in ener gie. In 2001 is ze al eens veroor deeld voor fraude, en zat ze een CAIRO De Egyptische vicepremier en mi nister van Financiën, Hazem al-Be- blawi, is uit protest tegen het optre den tegen christelijke betogers in Cairo afgetreden. Het militaire be wind in Egypte heeft zijn ontslag afgewezen. Zondagavond vielen ze ker 25 doden en meer dan driehon derd gewonden bij gewelddadig op treden tegen Egyptisch orthodoxe of koptische betogers. De regering was weliswaar niet betrokken bij de ongeregeldheden, maar is er vol gens Beblawi wel verantwoordelijk voor. maand in een cel; dezelfde cel waar ze eerder deze maand werd vastgehouden. Ondanks tal van politieke blun ders geniet Timosjenko een hoge mate van populariteit. Ze liet de pensioenen verhogen, had een pragmatische pro-Europese koers en wordt vanwege haar charisma tische voorkomen en harde lijn vaak 'de enige man' in de Oek raïense politiek genoemd. „Dit is maar een voorbeeld van hoe slecht en politiek de juridi sche staat van zaken is. Het imago van Oekraïne als een pro-Euro pees land heeft een flinke deuk op gelopen", liet het Poolse ministerie van Buitenlandse Zaken, momen teel EU-voorzitter, in een verkla ring weten. De chef-buitenland van de Europe se Unie, Catherine Ashton, liet we ten geschokt te zijn en kondigde aan het beleid ten opzichte van het land te zullen herzien. Ook de Russische premier Vladimir Poe- tin, die de verdragen met Timosj enko in 2009 tekende, liet zich bij de aanvang van zijn staatsbezoek aan China kritisch uit over het pro ces. „Ik begrijp helemaal niet waarom ze die zeven jaar in de gevangenis moet zitten", liet hij weten. „Deze uitspraak is gevaarlijk en contra productief. Het trekt onze ver standhouding in twijfel." Meer dan tweeduizend demonstranten waren bij de rechtbank op de been. Ook de radicaal-feministi sche actiegroep FEMEN protesteer de, ondanks de barre temperatu ren, topless op het dak van een winkelcentrum tegenover de recht bank. „Het is tijd om na te den ken!", riepen de vrouwen. Mensenrechtenorganisatie Amnes ty International vindt dat Timosj enko moet worden vrijgelaten. WELLINGTON De olievlek uit een vastgelopen containerschip in de Bay of Plenty in Nieuw-Zeeland is de grootste maritieme milieuramp die het land heeft getroffen. Dat heeft mi nister van Milieuzaken Nick Smith gezegd. Het vrachtschip Rena zit sinds afgelopen woensdag vast op het Astrolabe-rif, 22 kilometer van Tauranga Harbour. De autoriteiten schatten dat inmiddels 350 ton zwa re olie in zee is gelopen. Door het ruwe weer zijn bergingswerkzaam heden opgeschort De kans bestaat dat het schip in tweeën breekt DETROIT BERLIJN Vlak voor hij zijn onderbroek vol explosieven tot ontploffing pro beerde te brengen, prevelde Umar Farouk Abdulmutallab een gebed en waste en parfumeerde hij zich. Dat zei de aanklager gisteren op de eerste dag van het proces tegen de Nigeriaan die op eerste kerstdag 2009 een zelfmoordaanslag op een lijnvlucht van Amsterdam naar De troit wilde plegen. De Nigeriaan wilde bijna 300 mensen de dood in jagen, aldus de aanklager. De politie in Berlijn heeft gisteren voor de tweede opeenvolgende dag een brandbomaanslag op het spoor verijdeld. Bommenruimers van de politie ontmantelden de explosie ven. Maandag wist de politie op het laatste moment een brandbom- aanslag te voorkomen. Eerder maandag veroorzaakte een ontplof fing enige schade. De aanslagen van maandag worden toegeschre ven aan extremisten die tegen de oorlog in Afghanistan gekant zijn. Inhoud Wo-Man Beauty Special Ontvangst tussen 10.00 en 10.30 uur met koffie of thee Uitleg en rondleiding door gastvrouw Behandelingen worden gepland tussen 10.30 en 21.00 uur Gebruik van alle sauna- en wellnessfaciliteiten Onbeperkt gebruik van douchegel, shampoo en scrubzout Gelaatsbehandeling voor hem of voor haar: Pittstop performer van 30 minuten of Discovery face treatment van 30 minuten Klassieke ontspanningsmassage met Kneipp massageolie van 30 minuten Driegangen dinerbuffet Badjas en handdoeken zijn tegen huurprijs te verkrijgen. Badslippers zijn te koop. Voor meer informatie: www.veluwsebron.nl Het enige wat u hoeft te doen is bellen naar 0909-5010105 0,60 per gesprek). U hoort meteen of u heeft gewonnen. Bellen kan tot en met zondag 16 oktober 2011. Winnaars ontvangen uiterlijk 3 weken na afloop van de actie bericht over hun prijs. De prijzen kunnen niet in geld worden uitgekeerd... Succes! Realisatie: RVG Communicatie OrcaGroup (voor inlichtingen bel 088-7766595) pure ontspanning -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9