81 buitenland Celstraf Timosjenko leidt t 9 Waarom zou u thuisblijven? stipreizen.nl China zit gebruikers smartphone erg dwars OEKRAÏNE Ex-premier beticht rechtbank van partijdigheid Vrouw snijdt baby uit dode lichaam van moeder (-, "5 woensdag 12 oktober 2011 SJANGHAI - Vertaalapps, Gmail, Maps: ze haperen sinds gisteren voortdurend op het Chinese inter net. Peking heeft een grote klap uitgedeeld. De Android Market, waar miljoenen gebruikers pro gramma's halen voor hun Google smartphone, is binnen China ge blokkeerd. Als de blokkade lang duurt, maakt China het onmogelijk voor het Amerikaanse Google om door te dringen in de miljardenmarkt voor smartphones in het land. Zulke klappen dreigen voor meer Amerikaanse bedrijven, als de Ver enigde Staten een wet aannemen die China moet straffen voor het kunstmatig laag houden van de waarde van de renminbi. De munt is volgens de Amerikanen al jaren te goedkoop, waardoor Chinese producten op de wereldmarkt goedkoper zijn dan die uit andere landen. Oneerlijke concurrentie, al dus de Amerikanen. Deze week stemt de senaat in Washington over de wet. China dreigt met een handelsoor log als Amerika doorzet. „Dat zal beide landen geen goed doen", waarschuwde onderminister Cui Tiankai van Buitenlandse Zaken gisteren. De Chinezen deinzen er echter niet voor terug, zei hij. Peking is het zat dat de VS de be schuldigende vinger steeds naar China wijst. Peking benadrukt dat de Amerikaanse werkloosheid hoog blijft en het handelstekort van het land nog altijd groeit, on danks de stijgende waarde van de renminbi. „Ons beschuldigingen is een goedkoop excuus van politici in Washington om eigen falen te verbergen voor de achterban." De Oekraïense ex-premier Timosjenko moet zeven jaar de cel in wegens machtsmis bruik. Zowel in Brussel als in Moskou staat de relatie met Oekraïne op het spel. door onze correspondent Olaf Koens In een chaotische zitting las de 31-jarige rechter Rodion Kirejev het vonnis monotoon voor. „Ze gebruikte haar admi nistratieve macht met criminele doeleinden, handelde bewust en misbruikte haar macht met grote gevolgen", oordeelde de rechter. Onder toeziend oog van de wereld pers en fans van de 50-jarige ex-premier Joelia Timosjenko ver oordeelde de rechtbank haar van wege machtsmisbruik. Timosjen ko moet een boete van bijna 140 miljoen euro betalen, mag de ko mende drie jaar geen ambtelijke functie hebben en krijgt zeven jaar gevangenisschap opgelegd. De controverse gaat over een deal uit 2009 tussen Rusland en Oekraï ne. Na jaren van conflict over energie leveranties tekende premier Timos jenko een tienjarige deal met Rus land. Volgens de rechter loopt het land daarmee een fortuin mis. „Lang leve Oekraïne!", riep Timosj enko tijdens het voorlezen van het vonnis. „Lang leve de helden!" rie pen haar supporters. „Het jaar 1937 is teruggekeerd", liet ze later we ten, waarmee ze verwees naar het jaar waarin Sovjetleider Jozef Sta lin een massale repressie begon. „Ik zal mijn goede naam tot in het Europese Hof verdedigen", ver klaarde ze. „Wanneer we ons Oek raïne niet verdedigen gaat onze grote macht en het hele overheids systeem verloren." Met haar man en dochter aan haar zijde betichtte ze de rechtbank er van partijdig te zijn en verklaarde ze het slachtoffer te zijn van een complot uit de koker van presi dent Viktor Janoekovitsj. Joelia Ti mosjenko kwam tijdens de Oranje Revolutie van 2004 aan de macht als premier onder de hervormings gezinde en pro-Europese presi dent Viktor Joesjtsjenko. Het twee tal kreeg ruzie, en na jaren van po litiek gesteggel won aartsrivaal Vik tor Janoekovitsj vorig jaar de presi- De voormalige Oekraïense premier Joelia Timosjenko, haar dochter Jevgenia en haar advocaat luisteren naar het vonnis. foto Efrem Lukatsky/AP MILWAUKEE - Een 33-jarige Ameri kaanse vrouw die tegenover haar partner een zwangerschap veinsde en in paniek raakte toen de datum waarop zij was 'uitgerekend' nader de, heeft een hoogzwangere vrouw neergeslagen en gewurgd en ver volgens de foetus uit de baarmoe der van het slachtoffer gesneden. De baby heeft het niet overleefd. De vrouw werd maandag in Mil waukee voorgeleid en aangeklaagd. Zij kan levenslang krijgen. Volgens de aanklacht verklaarde de vrouw aan rechercheurs dat haar vriend graag een zoon wilde, maar dat zij niet zwanger kon worden. Ze was al twee weken op zoek naar iemand die hoogzwanger was om die van haar kind te beroven, toen zij donderdag een 23-jarige Puerto Ricaanse trof bij een gezondheids centrum. Zij bood de zwangere vrouw een lift aan en lokte haar mee naar huis. Daar wurgde ze de vrouw. Vervolgens tapete zij de handen en voeten van de vrouw aan elkaar en sneed haar buik open met een mes; tegen rechercheurs zei zij dat zij op Discovery Channel had ge zien hoe dat moest. 0% oio '7 1 «0% k0l

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8