HET BABUSHKA-EFFECT IN HET INTERIEUR MAATWERK De ene keer volstaat een klein tafeltje, de andere keer is een grote noodzakelijk. Dat geldt ook voor vazen en andere accessoires Het babushka-effeet in het interieur. door Suzanne Dijkstra e worden babus hka's genoemd, de houten pop petjes uit Rus land. Als je ze te genkomt, is het al tijd weer verbazingwekkend om te zien hoeveel kleintjes er in een grote passen. Maak ook gebruik van dat effect in het interieur. Meubels en ac cessoires die in elkaar schui ven, zijn efficiënt én mooi. 1Audrey vaas van Established Sons. 2. Byte van Pode, slimme tafeltjes. 3 Funnel friends van Royal VKB. Flexibele bloemenvazen Een enkele vaas die zich aan de grootte van het boeket aan past, is heel praktisch. Want voor je het weet, staat de kast vol vazen in verschillende ma ten. De ontwerpers van label Vijs begrijpen dat en bedach ten de Flexvaas. Deze bestaat uit één basisvorm, waarop di verse opzetstukken kunnen worden geklikt. Kies bijvoor beeld voor een smalle tuit om een enkele bloem in te zetten, de wijde opening voor een boeket en de hoge tuit voor een paar bloemen met stevige stengels, zoals zonnebloemen. Wat ook kan, is kiezen voor vazen in één vorm, in verschil lende formaten die in elkaar passen. Zoals de vaas die Al- var Aalto voor Iittala maakte. Deze is te koop in verschillen de formaten, die in een groep je een indrukwekkend effect geven. Even niet in gebruik? Zet ze in elkaar en ze nemen weinig opbergruimte in. De Audrey-vaas van Michael Eden - voor het Engelse merk Established Sons - doet denken aan een babushka- poppetje. In de grote vaas is een kleintje verwerkt. Ze zijn samen te gebruiken als object of los van elkaar als twee va zen. De vorm van de vazen is een vrije bewerking op het profiel van het gezicht van Audrey Hepburn. Puzzelen met tafeltjes Iedereen kent de aloude mi misetjes, vaak drie kleine bij zettafeltjes die precies in el kaar passen. Ze stonden jaren lang in menig huishouden, als aanvulling op de eikenhou ten salontafel. Hoewel ze op een gegeven moment uit het interieur verdwenen, zijn de 'slimme setjes' nog altijd ver krijgbaar. Check maar eens op Marktplaats; volop keuze. Wie liever een nieuwe, mo derne, maar net zo slimme va riant wil, kan terecht bij meu- belmerk Pode. Bijvoorbeeld voor de Shift, een serie tafel tjes met uitgekiende maten. Meerdere tafeltjes vormen sa men één grote; je kunt er een tje uitnemen als de situatie er om vraagt. Dat geldt ook voor Byte. Deze tafeltjes worden over elkaar heen geschoven, zodat je eindeloos kunt varië ren met de opstelling. Een fan van strak en minimalistisch? Kies dan voor de Triplet Glas set van Leitmotiv. Deze set be staat uit drie design bijzetta fels die onder elkaar gescho ven kunnen worden. Slim koken In de keuken is efficiëntie vaak vereist, want keukenkast jes slibben zomaar dicht. Slim me oplossingen zijn dus wel kom. Stapel bijvoorbeeld de pannen en schalen in een nest. Of kies voor mooie, mul tifunctionele spullen, zoals de Funnel Friends van Royal VKB. Deze design-trechters passen door hun organische vorm exact in elkaar. De klein ste is handig voor het bijvul len van potjes kruiden, het middelgrote formaat is ge schikt voor het overgieten van vloeistoffen en bijvoor beeld suiker en de grootste kan grote hoeveelheden aan, zoals pannenkoekenbeslag. De grappige vorm doet den ken aan een vogeltje. Onmisbaar in de keuken zijn snijplanken. Vaak liggen ze op een slordige stapel of val len ze steeds om in het keu kenkastje. Het designersduo Joseph Joseph heeft daar een antwoord op bedacht: Index. Deze snijplanken zitten in een stevige, roestvrijstalen houder met een antisliplaag aan de onderkant. Handig is bovendien het label aan de bo venkant van élke plank. Zo wordt de groene plank altijd gebruikt voor vis en de rode voor vlees. Dit voorkomt kruisbesmetting. i*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 79