TOBBE IN DE TUIN Een eigen houtgestookte tobbe in de tuin is een jaloersmakende luxe. Daarmee kun j e in alle seizoenen genieten van een weldadig bad Voor iedereen is er een hot tub op maatOf huur er een voor het weekend. door Renske Schriemer zonder uitgebreide opties. Herman van Vliet rekent ook voor dat mensen tussen de 2.000 en 5.000 euro moeten reserveren voor een houten tuintobbe. „Bij de hot tub is belangrijk dat het hout niet gaat rotten of kieren. Dat bete kent dat de montage, maar ook de houtsoort van belang is. Niet alleen de kwaliteit van het hout doet ertoe, maar ook hoe snel het gegroeid is. Grote vlammen en weinig jaarringen duiden op snel ge groeid hout. Dat is minder ge schikt voor een buitenbad." Het houten buitenbad zeifin elkaar zetten, is een optie om te besparen. Maar let op: al leen de materialen komen al snel op 1.500 euro bij elkaar. Dan moet je de kans dat je het bad niet kierenvrij krijgt, nog op de koop toe nemen. Dat klinkt als stress. En stress is het laatste wat je wilt krij gen van de tobbe in de tuin. Wie ontspannen wil genieten van een tobbe in de tuin of eens wil proberen of het echt wat is, kan ook overgaan tot huren. Een houten tobbe of DutchTub is ook gewoon te huur, voor prijzen vanaf zo'n 85 tot een paar honderd euro per weekeinde. Geen gedoe, wel genieten en na een lange dag onder de sterrenhemel onderuitzakken in houtge- stookt warm water. Dat is het ultieme tobbegevoel. En mis schien is dat in de kille herfst of koude winter nog wel aan genamer dan in de zomer. en jacuzzi in de tuin? Heel lang was dat voorbe houden aan het luxe leven: een grote villa en dan een jacuzzi erbij. Denk daar bij aan een kunststof bubbel bad, al dan niet aan de buiten kant met hout betimmerd, dat past binnen een glamou rous lifestyle. De laatste jaren is een andere manier van buitenwelness in opkomst: de tobbe in de tuin. Dat bad bezorgt een ander soort luxe. Het genoegen van genieten in de buitenlucht, van een pure ervaring, van ontspannen in de tuin of op het vakantie-adres. Herman van Vliet van Baden van Hout in Doezum was acht jaar geleden een van de eerste Nederlandse onderne mers in houten tobbes. Hij kwam ze tegen in Oost-Euro pa, waar hij veel kwam. „Ik dacht steeds: dit is leuk! Toen ben ik het concept gaan im porteren en nu verkoopt mijn bedrijf hot tubs in Nederland, België, Frankrijk en Spanje." De populariteit van het hout gestookte buitenbad, een oude Scandinavische traditie, past volgens Van Vliet in de tijd. „In de jaren zeventig ex perimenteerden we met het interieur, daarna volgden well ness in de badkamer en de tuinbeleving, compleet met buitenkeuken en loungebank. Nu zie je dat die vermengen. Wellness in de tuin, zelfs hou ten baden in de badkamer." Ook bij de firma Weltevree weten ze dat veel mensen warmlopen voor een tobbe in de tuin. Ontwerper Floris Schoonderbeek bedacht de DutchTub, een kunststof de- signbad, dat inmiddels ruim vijfjaar op de markt is. In die periode kochten ruim zeshon derd mensen en hotels zo'n kek gekleurd buitenbad, in twee- of vierpersoonsversie. Het bad past precies in de filo sofie van Weltevree: alle pro ducten van het merk staan voor 'overal genieten'. „Het voordeel van de DutchTub bo ven traditionele, houten ba den is dat het bad bedoeld is om te kunnen verplaatsen. Mobiel genieten dus." Het bad is state-of-the-art, maar het nostalgische ele ment is niet verdwenen. „De DutchTub verwarm je door een vuurtje te stoken in de spiraal die aan het bad vastzit. Je ziet de vlammen dus echt, bij de andere baden niet." Hoe enthousiast de tubbers zijn, kan iedereen zien op www.worldwidelocal.com. Op die community van Welte vree toont de kaart waar ter wereld de tubs staan. De eige naren delen tips en trucs voor optimaal plezier van het bad. Overigens gaan de meeste mensen niet over één nacht ijs bij de aanschaf van een tob be in de tuin. De traditionele vierpersoons DutchTub is er vanaf 4.950 euro. Kaal, dus Meer informatie: www.badenv3nh0ut.nl www.weltevree.info www.worldwideiocal. com Bad huren: www.saunamobiei.nl www.bosjuweel.ni De Dutch Tub is van Weltevree, een ontwerp van Floris Schoonderbeek. 2 en 3. Deze houten hot tub is van Baden van Hout woensi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 74