Een kast hoeft niet langer standaard te zijn. Stapel, schuif, puzzel en klap uit zelfs tot een keuken - zodat er moderne opbergoplossingen op maat ontstaan MAATWERK KAST NIEUWE STIJL door Suzanne Dijkstra woensdag 12 oktober 2011 jt) 1. Tijdloze klassieker Een beetje liefhebber van de meubels van Pastoe kent de Visions-kasten (zie foto), ont worpen door Pierre Mazairac en Karei Boonzaaijer. Dit tijd loze, populaire systeem met open en gesloten elementen vierde vorig jaar zijn 25e ver jaardag. Toch ziet het er nog altijd vernieuwend uit. Hang de elementen aan de muur of zet ze op stelvoeten. Door alle verschillende mogelijkheden, qua grootte én diepte, zijn de variaties eindeloos. Sinds dit voorjaar wordt Visions gecombineerd met Boxes. Deze door Pastoe in Milaan gepresenteerde opberg ruimte geeft een smaakvolle combinatie tussen open en ge sloten elementen. Puzzel zelf de ideale combinatie in elkaar met open boxen, gesloten ele menten, planken en kastjes in verschillende vormen. Zelf puzzelen kan ook met het kastensysteem van Monta na uit Denemarken. Bepaal zelf waar lades, deuren of planken komen. Bijvoorbeeld om er zodoende een tv-meu- bel, een boekenkast of een ser- vieskast van te maken. De ele menten kunnen in vijftig kleuren worden uitgevoerd. Meer informatie: www.pastoe.com en www.montana.dk 2Een keuken in een kast Op het eerste gezicht is het gewoon een mooie, houten kast. Maar zodra de deuren opengaan, wordt een keuken onthuld. Het innovatieve de- signkeukenmerk Bulthaup houdt ervan anders na te den ken over keukens. Met keu ken b2 (zie foto) is dat zeker gelukt. De gerenommeerde ontwerpers van het Weense designbureau EOOS kwamen met het idee voor een keuken werkplaats. De mobiele, open keuken bestaat uit een appara- tenkast, een werkkast voor het serviesgoed en een bijpas sende werkbank. Het laten ontwerpen van zo'n keuken is niet voor iedereen wegge legd. Maar het idee van een kast waarachter de keuken wordt weggewerkt, zal men sen die niet houden van de aanblik van vuile vaat en keu kenspullen, zeker aanspreken. Meer informatie: www.bulthaup.nl 3Maatwerk of bouwpakket In een woonwinkel is het las tig inschatten of de standaard kast thuis goed past. Dan is het wellicht handiger een kast op maat te laten maken, aangepast aan de spullen die er een plekje krijgen en de ruimte waar hij moet staan. Een kast op maat oogt vaak rustiger dan een solitair meu bel. Een vakman kan de wens van de klant exact vertalen in een uniek, indivueel ont werp, bijvoorbeeld voor plaat sing onder een schuin dak of van vloer tot plafond. Uiter aard hangt hier wel een - rela tief- fors prijskaartje aan. Voordeliger is een bouwpak ket, bijvoorbeeld van Lundia (zie foto). Deze modulaire houten kasten worden al zes tig jaar geproduceerd. Door gebruik te maken van het mo dulaire Original-systeem of het op de millimeter nauw keurige Nuvola-systeem, kan Lundia bijna elke kast op maat realiseren. Ook de kasten van KewLox zijn modulair. De klant kan met verschillende elementen zijn ideale kast samenstellen. Dat kan online of met hulp van een adviseur. Na bestel ling worden de onderdelen als bouwpakket geleverd. Meer informatie: www.lundia.nl en www.kewlox.nl 4. Eén ontwerp, vier functies Een boekenkast, garderobe- kast, kapstok en dressoir in een. Dat is de Tonic (zie foto) van de Duitse ontwerper Reinhard Dienes. De comple te kast is ontworpen zonder schroeven. Er is ook geen ge reedschap nodig om Tonic in elkaar te zetten. Wordt de kast horizontaal neergezet, dan fungeert hij als een dres soir. Staat hij verticaal, dan kan hij worden gebruikt als boekenkast. Ook de poten kunnen in een handomdraai worden verplaatst. Tonic is verkrijgbaar in diverse forma ten. De ontwerper maakte de kast in opdracht van het Duit se merk Ames Design. Meer informatie: www.amesdesign.de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73