eubel- zaken weten het: steeds meer menseri kiezen voor een loungebank, met een uitstekend deel om met gestrekte benen te kunnen relaxen. Maar wat doe je met dat extra stuk als er visite is? Dan ga je er toch niet onderuitgezakt bij zitten? We gebruiken onze meubels steeds vaker voor verschillende doeleinden. Aan de eettafel wordt allang niet meer alleen gegeten. En ook op de bank doen we meer dan alleen zitten. We werken erop met een laptop of iPad op schoot, we kijken tv, eten, praten met visite, hangen met het gezin of we doen er stiekem een klein dutje op. Daardoor verwachten we steeds meer van onze meubels. Gelukkig spelen veel merken en ontwerpers daarop in met banken die uit losse delen bestaan, zodat je ermee kunt puzzelen. 3 Vê'tï «envoüQlö 8 Tvvëë ksêr Dölftiö© - baïtk 4 Mozaïeken met de bank Wie eenmaal aan het verande ren slaat met het bankensys- teem Divani Air van het Itali aanse merk Lago, houdt niet meer op. Een aluminium ba sis met poten van transparant glas vormt een lichte en luch tige basis. Maak van de ele menten een lange bank, twee losse of een heleboel aparte zitjes. De zitelementen met verschillende dieptes kunnen in een bank worden gecombi neerd. Wie kiest voor verschil lend gekleurde elementen, kan spelen met de bank alsof het een soort mozaïek is. Naar wens kunnen de zitele menten nog worden gecombi neerd met een laptoptafel of een ingebouwde salontafel. Nieuw is de variant met een speciale bekleding voor bui ten. Divani Air won onlangs een Good Design Award. Puzzelen kan ook met de Vol ta (zie foto), een onlangs geïntroduceerde bank van Rolf Benz. De hoekelementen van de Volta kunnen 90 gra den draaien, waardoor de op stelling in een mum van tijd verandert. Zit naast elkaar, te genover elkaar of juist van el kaar weggedraaid: keuze ge noeg. Meer informatie: www.divanilago.it www.rolf-benz.com Bank Lax van het Zwitserse merk Intertime biedt maar liefst 144 verschillende zit- en ligmogelijkheden. Op het eer ste gezicht is het gewoon een bank van 2,6 meter. Maar wie eenmaal van het meubel ge bruikmaakt, ontdekt de moge lijkheden. De zittingen kun nen worden gedraaid in alle richtingen, zodat degene die op de bank zit een ander uit zicht krijgt zonder de bank te verplaatsen. Bovendien kun nen de elementen los van el kaar worden gezet en vervol gens weer aan elkaar. Grappig is dat het zitvlak opgetild kan worden, zodat een comforta bel bed ontstaan 'Wie houdt niet van verrassingen en ver anderingen', vroeg Reto Figg zich af tijdens het ontwerpen. Een andere bank uit de collec tie van Intertime is de Aurea (zie foto). Deze bank oogt eenvoudig. Maar wie verder kijkt, ontdekt opmerkelijke functies. Zet bijvoorbeeld een kussen rechtop om te kunnen lezen, te schrijven of voor het gebruik van een laptop of spelcomputer. Wie daarna wil gaan rusten, draait de rug leuning 90 graden en er ont staat een geriefelijk bed. Meer informatie: www.intertime.ch 6Afgeleid van origineel Het Italiaanse merk Living Di vani levert al jaren banken, be staand uit losse elementen. Ontwerper Piero Lissoni is er een ware expert in. Hij begon in 2001 met de Wall sofa. Dit is een rechthoekige bank met losse zittingen, rugleuningen en armleuningen die naar ei gen inzicht gecombineerd kunnen worden tot de ge wenste vorm. De bank bleek een succes en als logisch ge volg ontstond Wall 2. Deze bank kreeg een stoere, roest vrijstalen basis en het modu laire principe bleef bestaan. Bovendien werd de collectie aangevuld met een aantal bij passende accessoires, waaron der een paar bijzettafels, op- bergers en een salontafel. In 2006 kwam daar bank Soft Wall bij, een zachte variant op het origineel. Maar het kon blijkbaar nóg zachter. Vandaar dat twee jaar later de Extra Soft werd geïntrodu ceerd, met in de tussentijd ook nog een modulair bed met een gelijksoortig uiterlijk. Maar ook dan zijn we er nog niet, want dit jaar kwam Li ving Divani met de NeoWall (zie foto). De onderdelen kunnen aan elkaar worden be vestigd met speciale haken. Meer informatie: www.livingdivani.it Hoe toepasselijk is de naam Domino voor een modulaire bank van Zanotta. De bank is onderdeel van een complete collectie onder dezelfde naam. Alles is, hoe kan het ook anders, vrij rechthoekig. Zanotta is niet de enige met een Domino-bank; ook het Nederlandse merk Montis kwam op het idee deze naam te gebruiken voor een meu bel. Op de Domino van Mon tis (zie foto) zit je zoals het in het interieur het beste uit komt. De compacte verzame ling van rechthoekige, zachte blokken nodigt uit tot creativi teit. Maak er een traditionele twee-, drie- of vierzitsbank van. Of verander de opstelling in een loungebank of intieme chaise longue. Voeg vervol gens naar wens rugkussens toe. Het is zelfs mogelijk twee verschillende zitrichtingen op een bank te creëren. Om de leuning te kunnen gebruiken als tafel, is een tableau lever baar als accessoire. Meer informatie: www.zanotta.it www.montis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 71